x-kom hosting

Windows XP kontra Windows 7.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Rim ,
Efemeryczny
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, na komputerze stacjonarnym używałem zawsze Windows XP, wcześniej miałem nawet styczność z 2000, 98, 95 i nawet 3. X, lecz to nieistotne. Komputera używam do gier, różnych programów, odtwarzania muzyki, filmów i delikatnej eksploracji internetu. Od kilku dni borykam się z przesiadką na Windows 7 z którego też korzystam, lecz na laptopie. Dlatego mam kilka pytań. Czy zmiana Windowsa poprawi/ pogorszy stabilność i efektywność na mojej stacjonarce? Parametry w sygnaturze. Jak to będzie wyglądać z programami i grami, które posiadam? Opłacalna będzie zmiana, czy raczej nie? Pozdrawiam.

e98q.png

Edytowane przez Efemeryczny

Gość
komentarz
komentarz

Każdy system trzeba skonfigurować do sprzętu.
System windows 7 zalecam instalować na komputerach minimum dwu rdzeniowych z pamięcią typu ddr2,
twój komputer jest odpowiedni dla tego systemu.

neo10
komentarz
komentarz

Ogólnie system będzie ci działał ok ale zauważysz na pewno lekki spadek wydajności w grach gdyż mimo że win7 jest bardzo dobrym systemem to jednocześnie trochę bardziej pożera komputer i np te 3gb ramu może się okazać trochę mało przy win 7 do gier choć patrząc na gry raczej w większości ich nie powinno być jakiegoś wyrażnego spadku tylko trzeba będzie powyłączać aero itp w win7 aby odciążyć komputer i powinno być ok ;) 

 

ps procesor mógłbyś podkręcić spokojnie na 1.325v na jakieś 2,8ghz o ile masz markowy zasilacz ;) no ale przydało by się do tego lepsze chłodzenie róznica w wydajności jest odczuwalna (mam tego procka na 2 komputerze)

jnocctcop
komentarz
komentarz (edytowane)

tylko nie wiadomo czy opłacalne jest kupno win 7 do komputera który jest wart tyle co win 7 :P

Edytowane przez jnocctcop
Efemeryczny
komentarz
komentarz

Co do procesora to stabilnie trzyma się na 2, 8GHz przy chłodzeniu Pentagram HP- 100 AlCu Lite gdzie temperatury nie przekraczają 55 stopni. Zasilacz taki jak w sygnaturze. Komputer może i leciwy, lecz co do jego ceny bym się nie zgodził. Nie rozpatrywał bym takiego problemu nie mając pod ręką Windows 7. Nie gram w najnowsze tytuły bo nie podniecam się grafiką tak jak inni, raczej stawiam na grywalność, lecz nie odbiegajmy od tematu. Myślę nad zmianą procesora, ale najpierw wymienił bym pamięci, chociaż do tych 4 GB co by usprawnić działanie systemu. Cały czas debatuję po cichu czy faktycznie ta 7 jest mi potrzebna, ale przydało by się jakieś urozmaicenie. :) Jeżeli nie odczuję jakiegoś potężnego spadku wydajności to się przesiądę, jeżeli ktoś ma coś jeszcze to powiedzenia to proszę bardzo.

 
  • Rekomendowana odpowiedź
Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym się przesiadł  3GB  Ramu jest ok do win7 (nawet na 2GB ładnie śmiga) Jak wymienisz ram na 4GB  to XP już całkiem nie jest wart zainteresowania - masz dobry  i co ważne podkręcony 2 rdzeniowy procesor + dobrą kartę graficzną(win 7 nie będzie się nudził na tym sprzęcie) Spróbuj  i się przekonaj myślę,że nie będziesz żałować XP to już staruszek i trzeba sobie zdać sprawę,że jest z trochę innej epoki Ja  zaczynałem od 98  i też było mi trudno rozstać się z XP,ale mając 2 lub 4 rdzeniowy procesor nie ma sensu  go trzymać,bo nie wykorzystuje w 100% dzisiejszego sprzętu  

Edytowane przez Rim
Youki
komentarz
komentarz

Odpowiednio go skonfigurujesz, powyłączasz Aero itd i będzie ładnie śmigać.

Krycha``
komentarz
komentarz

Nie trzeba wyłączać Aero, to przyzwoity sprzęt a Windows 7 nie ma wcale tak dużych wymagań.

Efemeryczny
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. W niedzielę wieczorkiem dokonam zmiany Windowsa. Temat uważam za wyjaśniony.

lukee8
komentarz
komentarz

Ja taki sam dylemat miałem. Od 2 tygodni użytkuje  Win7 Na moim sprzęcie.

I mimo tego ze mam 2gb ramu nie zauwazylem zadnego spadku wydajnosci. Powiedziałbym ze chodzi nawet płynniej, bardziej intuicyjnie. Aero itp nie wyłączałem:)

Gry chodza tak samo jak chodziły (gta IV, far cry 3 itp)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.