x-kom hosting

Jaki system na starym komputerze?

pastrana123
utworzono
utworzono

Witam potrzebuje pomocy,mam dosyc stary komputer (10-letni) na którym mam obecnie zainstalowany sytsem Windows XP SP3,i chciałbym na coś szybszego sie przenieść gdyż na tym komputerze z tym systemem  (az wstyd pisać) tna mi sie jakie kolwiek filmy,filmiki jak z kompa tak tez z youtube i z internetu.Jaki system byście mi zaproponowali,na niego bo znajomi mi polecaja jakiegos linuxa.Czekam na odpowiedzi,poniżej załączam konfiguracje mojego komputera:

 

Procesor:Intel Celeron 2,4GHz (Socket 478)

Pamięć RAM:512MB DDRI 130MHz

Karta graficzna:GeForce FX5200

Płyta Główna:P4VT8+

 

Dziękuję i pozdrawiam.

wojtek61996
komentarz
komentarz

WINDOWS XP :)


SP2/3:) dodatek xd

lukee8
komentarz
komentarz

Xp mini.

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Co byś tu nie postawił to i tak będzie się ciąć. Ten komputer to już antyk :) Ale jak już chcesz to WinXP SP 2

lukee8
komentarz
komentarz

Wy czytac potraficie? napisał ze ma zainstalowanego Windowsa XP a wy mu piszecie win xp jeszcze SP2, sp3 jakby to duzo zmienialo.

Mowie ci Zainstaluj Windows Xp MINI! na takiej konfiguracji bedzie akurat. Wymagania Ma bardzo maalutkie procesor to chyba 700Mhz :E

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Między SP2, a SP3 na takim słabym sprzęcie jest różnica... Ale między 1 a 2 już nie. Podobno SP 3 nie był za bardzo dopracowany, na dodatek wydłużał czas uruchamiania się komputera, więc nie polecam.

 

Wymagania Ma bardzo maalutkie procesor to chyba 700Mhz :E

No faktycznie. Zwykły XP (bez MINI) ma min. 233mhz, a zaleca się 300mhz https://support.microsoft.com/kb/314865/PL

lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

Ty podajesz wymagania ze specyfikacji na ktorych Windows RUSZY ja podaje co jest wymagane dla windowa xp mini dla wydajnej pracy z doswiadczenia.

Nie buracz:D

Edytowane przez lukee8
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie da się by się nie cięło bo po prostu strony przez ten czas się rozbudowały i przeglądarki również .Na tej twojej rakiecie wystarczy że szybciej myszką ruszysz i masz 50% użycia procesora :D Chyba że Xubuntu ale czy będą sterowniki dla podzespołów to nie wiem .Tu masz co nieco opisane  https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu  

Edytowane przez dizingof
Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Ty podajesz wymagania ze specyfikacji na ktorych Windows RUSZY ja podaje co jest wymagane dla windowa xp mini dla wydajnej pracy z doswiadczenia.

Nie buracz:D

W czasach, kiedy XP był na "TOPIE" 300mhz spokojnie wystarczało  :E

 

Sam nie buracz ! :E

lukee8
komentarz
komentarz

haha moze przesadziłem z 700setka ale wiadomo o co chodziło. Chodziło to to ze XP mini ma duzo mniejsze Wymagania niz czysty xp.

Wiec.. nie buracz :hurra:

pastrana123
komentarz
komentarz

A żaden Ubuntu nie bedzie dzialac szybciej od xp bo znajomy mowil ze duzo szybciej bedzie latal od XP najbardziej polecal zainstalowac lubuntu albo kubuntu,co wy o tym myslicie

lukee8
komentarz
komentarz

Jesli nie przeszkadza ci obsługa to mozesz sprobowac;)

  • 2 tygodnie później...
pastrana123
komentarz
komentarz

Ale czy ktos mial doczynienia z tymi systemami bo wyglad dla mnie nie gra kluczowej kwestii chce poprostu zeby szybciej dzialaj mi komputer,przegladarka noi filmiki na youtube zeby mi sie nie ciely.

lukee8
komentarz
komentarz

Xp mini uzywalem dziala stabilnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.