x-kom hosting

jimdo.pl Strona internetowa

Adokur12
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Nie jestem pewny do końca czy to jest dobry dział. Jeżeli nie prosiłbym o przeniesienie.

Więc powracając do tematu, znalazłem stronę na której mogę zaprojektować własną stronę internerową http://pl.jimdo.com/  czy ktoś coś wie o tej stronie? bawił się nią ? 

Jestem nowy w świecie stron.. robię to pierwszy raz, na razie robię tam Sobie stronę Auto- serwisu ( czy napewno mogę?  bez obaw o jakieś koszty? ) może ktoś mógłby mi polecić jakąś ciekawszą stronę do tego lub douczyć trochę ?

Z góry dzięki   :)

Pozdrawiam

Mateusz


Zrobiłem co w mojej mocy...

lecz dlaczego strona nie widnieje w google? czytalem cos o pliku robots.txt 

Jeżeli wkleję dokładny link do strony w google piszę takie coś : "Opis tego wyniku jest niedostępny z powodu robots.txt "

Ktoś mi podpowie o co chodzi ?

kezar
komentarz
komentarz

Kreatory stron... to tak jakby w Twoim aucie zamontować robota, któremu mówisz, gdzie masz jechać.

 

Najlepiej samemu kupić hosting, jakąś domenę, wgrać Joomla bądź Wordpressa i działać. Nie dość, że możesz się samemu nauczyć podstaw HTML, CSS to jeszcze będziesz miał większą zabawę przy tworzeniu stron. Takie kreatory są stworzone dla leniwych Amerykanów.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
timikomp
komentarz
komentarz

j.w. - kreatory strony charakteryzują się dużą ilością zbędnego, błędnego kodu. Kup jakiś tani hosting, domene, poszukaj na YouTube kursu Wordpress - będziesz na 100% bardziej zadowolony :)

  • 2 tygodnie później...
hosting www
komentarz
komentarz (edytowane)

j.w. - kreatory strony charakteryzują się dużą ilością zbędnego, błędnego kodu. Kup jakiś tani hosting, domene, poszukaj na YouTube kursu Wordpress - będziesz na 100% bardziej zadowolony :)


Zajrzałem w kod kilku przykładowych stron opartych na kreatorze jimdo.
Jest bardziej składny, przejrzysty i zoptymalizowany (w tym również pod kątem seo) niż połowa badziewia postawionego na wordpressie z workiem wtyczek i brakiem minimalnej optymalizacji. Przy czym również widziałem i Joomla z >1MB naręczem skryptów JS, nie wiedzieć po kiego nawet zdublowanych.
Tylko to tyczy się zapewne wyższych planów kreatora, co niekoniecznie jest dostępne w wersji darmowej . I parametry optymalizacji i dodatkowe elementy to w wiekszości kreatorów jest podstawowa różnica między kontamy darmowymi, a płatnymi.
 

Kreatory stron... to tak jakby w Twoim aucie zamontować robota, któremu mówisz, gdzie masz jechać.

Najlepiej samemu kupić hosting, jakąś domenę, wgrać Joomla bądź Wordpressa i działać. Nie dość, że możesz się samemu nauczyć podstaw HTML, CSS to jeszcze będziesz miał większą zabawę przy tworzeniu stron. Takie kreatory są stworzone dla leniwych Amerykanów.


Doprawdy, czy każdego kto chciałby udostępnić prostą ofertę swojej działalności własnymi siłami trzeba na siłę uszczęśliwiać, każąc mu uczyć się html-a i css-a oraz instalacji CMS-a i grzebania przy tym wszystkim ? Po tych zabiegach mój wolny czas jaki chciałbym przeznaczyć na zajęcie się tylko i wyłącznie stroną-wizytówką, czy prostą ofertą byłby wyczerpany na najbliższe kilka miesięcy. A i chęci nie miałbym już żadnych żeby przy tym w ogóle kiwnąć palcem.

Do tego powstają właśnie kreatory, aby umożliwiać stworzenie własnej strony wizytówki mając do dyspozycji gotowe komponenty, najlepiej drag&drop. Wraz z multimediami które można wstawić od razu, zamiast tracić kilkanaście godzin na znalezienie tej jednej jedynej, pasującej fotografii na photostock-u. To że wy mając mnóstwo wolnego czasu i chęci, jaki możecie trwonić na naukę i zabawę, nie jest adekwatne do wolnego czasu i chęci na poświęcenie go przez osoby pracujące, które przekładają rozwiązania płatne, wygodne dla nich a przy tym zrozumiałe i przejrzyste.

Największy mankament tego rozwiązania, to brak możliwości migracji końcowego produktu w dowolne inne miejsce, lub na własny kwadrat.
 

Zrobiłem co w mojej mocy...
lecz dlaczego strona nie widnieje w google? czytalem cos o pliku robots.txt
Jeżeli wkleję dokładny link do strony w google piszę takie coś : "Opis tego wyniku jest niedostępny z powodu [/size]robots.txt "[/size]
Ktoś mi podpowie o co chodzi ?[/size]

 
Nie podałeś ani strony, ani kawałka kodu, ani zawartości robots.txt, ani nawet z jakiego planu korzystasz.
Zapewne jest to pakiet free, choć można tylko gdybać. Zasadniczą różnicę widać na: pl.jimdo.com/cennik/porównaj/ -> meta tagi / meta tag robots
Zerknij na kreator: pl.wix.com lub weebly.com, aczkolwiek tam jest zupełnie inaczej rozwiązane podejście do kodu i optymalizacji, a adresy mogą nie być zbyt atrakcyjne.

Jest jeszcze polski startup: webwavecms.com, ale tam rozliczenia dotyczą miesięcznych odwiedzin (jest również wersja free).

e: literówki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.