x-kom hosting

Komputer nie moze ukonczyć skanowania dysków.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: poliszjajca ,
marciopol
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Ostatnio miałem lekkie problemy z dyskiem, więc wpisałem do wiersza poleceń komendę chkdsk C: /jakiestamparametryxd. Potem zrestartowalem lapka, uruchamia się skanowanie dysku i... zawiesza sie na liczbie 29%. Stoi tak juz od godziny, zostawie wlaczonego na noc ale zakladam ze nic to nie da.

 

Poprostu nic tam nie ma, jedynie ekran z logiem producenta i statusem

 

 

               VAIO

   (krecace sie koleczko)

Scanning and repairing drive (C:): 29% Complete

 

Wcześniej przed tym miałem notorycznie wyskakującego BSOD'a podczas bezczynności, o tytule błędu KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Plik DMP: http://www.forumpc.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=29076

 

System to windows 8 x64, laptop to Sony Vaio z serii SVE

 

Proszę o szybką pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez marciopol

Gość
komentarz
komentarz

sprawdź dysk twardy programem "hdtune"

marciopol
komentarz
komentarz

Jak, skoro system się nie uruchamia? To skanowanie uruchamia sie za kazdym uruchomieniem i nigdy sie nie konczy (tak od 3h). Mozna jakos tego HDTune na pendrive nagrać?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

aha aha, a w trybie awaryjnym uruchomi się?
oj to jak system się nie uruchamia.. to ja używam na cd albo usb linuxa live(bez instalacji na dysku) i on posiada opcję sprawdzenia dysku
http://www.dedoimedo.com/images/computers_new_1/ubuntu-install-boot-splash.png
albo podłączyć dysk(SATA) do innego komputera z działającym systemem

Edytowane przez Gość
marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak załączyć tryb awaryjny w tym laptopie? I którą dystrybucje linuxa załadować? Nie mam jak podłączyćtego dysku bo w domu same laptopy i nie mam zewnetrznej kieszeni.
Ok widze,że ubuntu. Którym programem go na USB zgrać?

Edytowane przez marciopol
Gość
komentarz
komentarz

ja używam "sardu" - multiboot gdyż posiadam wiele systemów na pendrive :D

marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, ja użyje Unetbootin bo miałem akurat na drugim lapku. Już się ściąga obraz, powiem co dalej z tego wyjdzie.


No więc zainstalowałem z powodzeniem Ubuntu 12.04_x64 live na pendrivie, uruchamiam z zewnętrznego nośnika tego zepsutego laptopa, i pokazują się tylko białe paski, kropki, linie itd. Jeden ich rząd jest podświetlony, mogę tym rzędem sterować strzałkami, wygląda na to, że są tam 3 pozycje, druga uruchomiła chyba instalator ubuntu, z którego można wyjść i teraz jestem na pulpicie Ubuntu co robić dalej?

Edytowane przez marciopol
marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Udało mi się uruchomić Windows - na szczęście do laptopa Vaio dołączona jest partycja recovery, stamtąd doszedłem do Przywracania Systemu (robiłem punkty przywracania regularnie :3) i potem poszło gładko, tylko co mam teraz zrobić, żeby problem więcej nie wystąpił?

Edytowane przez marciopol
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

możliwe ze jakiś program zaszkodził lub navet virus, często też niepoprawne zamykanie systemu powoduje ze windows gubi pliki..

Edytowane przez Gość
marciopol
komentarz
komentarz

Pare razy może wyłączałem "z guzika", ale robie to od kiedy używam komputerów i nigdy takiego czegoś nie było, tylko z tym lapkiem. Może to wina tej "ósemki", ale cóż. Teraz system działa, chyba prawidłowo, ale jeżeli się go zostawi na +10 minut w trybie bezczynności to pojawia się niebieski ekran KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR - tak jak poprzednio, czyli pewnie jak załącze chkdsk to znowu stanie się to, co się stało poprzednio. Jakieś propozycje? Jutro wrzuce wyniki skanu HDTune

Gość
komentarz
komentarz

to może być od wszystkiego zrób screena niebieskiego ekreanu albo spisz numery np. 0x0000000

marciopol
komentarz
komentarz

0x7a, wysle dmp jutro.

marciopol
komentarz
komentarz

Byłem już na tym artykule, ale po pierwsze mam windows 8, nie 7/2008 server, dysk o pojemności 640gb, a resety nie pojawiają się po wznowieniu, tylko w trakcie beczynności. Skanowanie HDTune pokazało jeden blok na czerwono, w zakładce Health wszystko wygląda OK (załączam screeny). Plik DMP też w załączniku.

HD Tune: ATA     Hitachi HTS54756 Health

ID                               Current  Worst    ThresholdData      Status   
(01) Raw Read Error Rate         86       86       62       11862016  Ok       
(02) Throughput Performance      100      100      40       0         Ok       
(03) Spin Up Time                253      253      33       0         Ok       
(04) Start/Stop Count            100      100      0        891       Ok       
(05) Reallocated Sector Count    100      100      5        0         Ok       
(07) Seek Error Rate             100      100      67       0         Ok       
(08) Seek Time Performance       100      100      40       0         Ok       
(09) Power On Hours Count        96       96       0        2129      Ok       
(0A) Spin Retry Count            100      100      60       0         Ok       
(0C) Power Cycle Count           100      100      0        864       Ok       
(A0) (unknown attribute)         100      100      1        0         Ok       
(BF) G-sense Error Rate          100      100      0        0         Ok       
(C0) Power Off Retract Count     100      100      0        53        Ok       
(C1) Load Cycle Count            92       92       0        82795     Ok       
(C2) Temperature                 171      171      0        917539    Ok       
(C4) Reallocated Event Count     100      100      0        5         Ok       
(C5) Current Pending Sector      96       96       0        312       Ok       
(C6) Offline Uncorrectable       100      100      0        0         Ok       
(C7) Ultra DMA CRC Error Count   200      200      0        0         Ok       
(DF) Load/Unload Retry Count     100      100      0        0         Ok       
(FE) (unknown attribute)         100      100      0        126       Ok       

Power On Time         : 2129
Health Status         : Ok

kosnet
komentarz
komentarz

Proponuję przeskanować dysk programem ADRC Hard Disk Checker portable. Dobry lekki program działający podobnie jak chkdsk - skanuje dysk w poszukiwaniu bad sectorów. Twoje objawy mogą wskazywać właśnie na występuące bady na dysku. Sprawdź w pierwszej kolejności czy nie ma bad sectorów.

marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

Uruchomilem ten program, klikam check i doslownie nic sie nie dzieje. Wlaczylem jako admin

Edytowane przez marciopol
poliszjajca
komentarz
komentarz

Uruchomilem ten program, klikam check i doslownie nic sie nie dzieje

 

Daj sobie spokój z tym programem, bo bad sektory na dysku masz i to w liczbie 312. I to jest zapewne przyczyna Twoich problemów. 

marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak, Palimpsest na Ubuntu potwierdził, około 300 bad sectorów. Da się coś z tym zrobić czy dysk do wymiany? Jeśli dysk do wymiany to jaki polecacie w kategorii cena/jakość pojemności +500gb?

Edytowane przez marciopol
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

pokaż print screena bad sektorów z "hdtune"
(jezeli bad sektory są na początku(np. zajmują powierzchnię do 20%) możesz stworzyć z tych uszkodzonych 20% nieużywaną pustą partycję, dzięki temu wykluczysz je z używania przez komputer ;p)

Edytowane przez Gość
  • Rekomendowana odpowiedź
poliszjajca
komentarz
komentarz

Da się coś z tym zrobić czy dysk do wymiany

 

Doraźnie może i się da..Najczęstsza procedura to zerowani i remap programem MHDD. Tylko prawdopodobnie bady będą wracać a stan dysku jeszcze się pogorszy. Ale żeby o tym się przekonać trzeba najpierw wykonać to zerowanie. 

marciopol
komentarz
komentarz (edytowane)

Robiłem to już kiedyś (też problemy z dyskiem miałem), i widać jak pomogło. Chyba poprostu kupie nowy dysk, bo nie chce mi sie znowu systemu instalować i ściągać wszystkich gier, programów itd. Jaki polecacie do laptopa o pojemności ponad 500gb? Tak żeby był dobry, ale nie o jakiejś kosmicznej cenie.

Edytowane przez marciopol
marciopol
komentarz
komentarz

Witam. Liczba w atrybucie Current Pending Sectors zmniejszyła się z +300 do 240, podczas gdy Reallocated sector count jest dalej na zerze. Co to moze oznaczac?

Gość
komentarz
komentarz

pokaż print screena z programu "hdtune" zakładka "error scan" - NIE szybkie!

marciopol
komentarz
komentarz

Mozna korzystac z kompa bez zamulania podczas tego skanowania?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.