x-kom hosting

Laptop Acer bccode 50

LaptopAcer2000
utworzono
utworzono

Witam wszystkich forumowiczów.

Potrzebuję pilnej pomocy z laptopem Acer Aspire 5742g. Dotychczas działał bez zarzutów, nie licząc grzania się. Postanowiłem go wyczyścić. Oczywiście zakupiłem sprężone powietrze i pastę Zalman. Rozkręciłem go i wyczyściłem. Po operacji włączył się i nie było żadnych problemów. Można było normalnie odpalić grę czy przeglądarkę. Jednak problem pierwszy raz pojawił się jak włączyłem Simsy... zapisałem grę i chciałem wyłączyć. Na ekranie pojawił się bluescreen z komunikatem :

page_fault_in_non_paged_area

Jest to bbcode 50. Sprawdzałem dysk chkdsk jednak dysk jest czysty i wolny od błędów. Na necie wyczytałem, że może to być problem związany z pamięciami RAM, L2 oraz karty graficznej. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ramy były by uszkodzone to komputer w ogóle by się nie włączył. Zachowałem wszelką sterylność podczas wymieniania pasty, więc nie wiem w czym problem... Wczoraj wieczorem podczas wyłączania komputera znów pojawił się ten komunikat (to był 3 raz). Myślę jeszcze nad sprawdzeniem ramów Memtestem.

 

Dodaje zapis z podglądu zdarzeń:

 

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000050 (0xfffff900c2002690, 0x0000000000000000, 0xfffff960002bc69d, 0x0000000000000000). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 012614-20030-01.

 

Tak w ogóle jak otworzyć plik DMP? Próbowałem pobierać Debugging Tools, ale nie mogłem tego później znaleźć.. tak jakbym tego nie pobierał. Proszę o szybką odpowiedź. Jeżeli coś jest nie zrozumiałe to proszę pisać.

Youki
komentarz
komentarz

Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ramy były by uszkodzone to komputer w ogóle by się nie włączył.
Może się włączyć  i zawieszać się podczas użytkownia. 

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload to zobacze co i jak.

  • Dobra wypowiedź 1
LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Ok. Zrobiłem plik zip tego folderu i wrzuciłem tutaj.

Mam nadzieję, że to nie będzie wróżenie z fusów i wreszcie dowiem się czegoś na ten temat.

Dzięki za fatygę, jeżeli to odczytasz. :D

Youki
komentarz
komentarz

Nie licząc grzebaniu wewnątrz instalowałeś, aktualizowałeś coś ostatnio ?

 

Masz jakieś gadżety na pulpicie typu zegar, kalendarz czy wskaznik użycia CPU, pamięci RAM.

Sprawdz czy wszystko  dobrze podłączyłeś, czy dysk "styka" oraz nigdzie nie dostał się jakiś śmieć, włos. 

 

Błąd wyskakuje losowo czy podczas wykonywania określonych czynności ? 

 

Posiadasz płytkę z systemem operacyjnym w celu wykonania naprawy. 

 

Sprawdz czy wszystkie sterowniki masz aktualne, profilaktycznie przeinstaluj je dokładnie.

 

Dokonaj także aktualizacji BIOS'u.

 

Profilaktycznie wykonaj skanowanie w programie HD Tune w zakładce Error Scan oraz pokaż screena z zakładki Health. 

  • Dobra wypowiedź 1
LaptopAcer2000
komentarz
komentarz (edytowane)

Przed napisaniem na forum przeskanowałem dysk także HD Tunem. System przeinstalowałem w  sobotę, bo myślałem że wina leży po jego stronie. Na pulpicie nie mam żadnych gadżetów. Problem występuję głównie (przynajmniej mam taką nadzieję) podczas wyłączania komputera, jeżeli wcześniej na nim grałem. To są moje przypuszczenia.Od nowości nie aktualizowałem biosa, a sterowniki mam pobrane ze strony acer.pl. Najnowsze sterowniki mam tylko do karty graficznej. Mógłby to być wirus?

Edytowane przez LaptopAcer2000
Youki
komentarz
komentarz

pokaż screena z zakładki Health. 

profilaktycznie przeinstaluj je dokładnie.

Dokonaj także aktualizacji BIOS'u.

Sprawdz czy wszystko  dobrze podłączyłeś, czy dysk "styka" oraz nigdzie nie dostał się jakiś śmieć, włos. 

 

Zadanie na wieczór :) 

  • Dobra wypowiedź 1
LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Heh. Ok. Dzięki za pomoc. :D


Wydruk z HD Tune.
 
HD Tune: WDC WD5000BEVT-22A0RT0 Health
 
ID                                              Current  Worst    Threshold    Data     Status   
(01) Raw Read Error Rate         200         200          51             0            Ok       
(03) Spin Up Time                      187        152           21           1641        Ok       
(04) Start/Stop Count                 96          96             0             4168        Ok       
(05) Reallocated Sector Count  200        200          140            0            Ok       
(07) Seek Error Rate                 100        253            0              0            Ok       
(09) Power On Hours Count        91         91             0            6934         Ok       
(0A) Spin Retry Count                100      100             51            0             Ok       
(0B) Calibration Retry Count      100      100             0              0             Ok       
(0C) Power Cycle Count             97         97              0              3422       Ok       
(BF) G-sense Error Rate            1           1                0               1410      Ok       
(C0) Power Off Retract Count     200      200            0                170      Ok       
(C1) Load Cycle Count               184      184            0               49592    Ok       
(C2) Temperature                       114      97              0               33       Ok       
(C4) Reallocated Event Count     200      200           0                0        Ok       
(C5) Current Pending Sector       200      200           0                0        Ok       
(C6) Offline Uncorrectable           100      253           0                0        Ok       
(C7) Ultra DMA CRC Error Count   200      200         0               0        Ok       
(C8) Write Error Rate                   100      253          51              0        Ok       
 
Power On Time         : 6934
Health Status         : Ok

Na różnych forach piszą, że bez potrzeby nie aktualizować biosu. A nie chcę sobie go zniszczyć do końca. Plik readme.txt dołączony do paczki z biosem nie jest zbytnio wymowny:

[SOP]
1. DOS flash: Please execute "Update.BAT"batch file to update bios under pure Dos mode.
2. Windows flash: Please click "PEW71130.exe" to update bios.
Nie pisze nic co mogłoby mnie uspokoić tzn. do jakiego procesora czy karty graficznej bios jest przeznaczony... Jakieś podpowiedzi. Oczywiście rozumiem jak go zainstalować.

Bios pobierałem stąd .

Youki
komentarz
komentarz

To zostawmy to na pózniej. 

 

Wykonałeś wszystko związane ze sterownikami o czym pisałem powyżej ?

 

Posiadasz płytkę z systemem operacyjnym w celu wykonania naprawy. 

Odpowiedz jeszcze.

 

P.S Przez najbliższe kilka dni może mnie nie być, ale postaram się jakoś wchodzić na forum

LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Posiadam płytę z Windowsem, ale jaki to ma sens robić naprawę skoro 3 dni temu przeinstalowałem system?? Przed i po reinstalacji błąd występował. Spróbuję sprawdzić komputer programem Memtest, którego można odpalić z poziomu Windowsa. Sprawdzę z czym to się je. A co do sterowników to wydaje mi się, że są w miarę aktualne. Komputer mam od ponad 3 lat i nigdy z nim nie było problemów. Jedyne co aktualizowałem to sterowniki do karty graficznej. Teraz mój Windows jest czysty bez żadnych service packów, a jako antywirusa używam Eseta. Odezwę się jak zrobię te testy. Szkoda by było, jakby uszkodzeniu uległa jakaś droższa część typu procesor lub karta graficzna. Ale powracając do tego, że mój komputer wywala błąd tylko jak wcześniej grałem... Zaczynam się lekko bulwersować tą całą sprawą. Dla przykładu moja siostra potrafiła przez 4h korzystać z komputera i błąd się nie pokazał. Jakieś opcje?

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuję sprawdzić komputer programem Memtest, którego można odpalić z poziomu Windowsa.

Jeśli memtest to tylko z bootowalnej płyty/pendrive. 

 

Posiadam płytę z Windowsem

Po prostu zrób :) 

 

Sprawdz jeszcze temperatury podzespołów pod obciążeniem za pomocą programu HWmonitor. 

LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Wczoraj go trochę rozkręciłem. Zrobiłem test ramów. I doszedłem do wniosku, że tam był jakiś paproch. Przedmuchałem sloty sprężonym powietrzem, zagrałem w grę i nic nie wyskoczyło. Na razie proszę o nie zamykanie tematu, bo jeszcze nie jestem pewien w 100%. A co do temperatur to wierz mi, że widzę wielką różnice podczas grania w gry. Teraz w ogóle się nie grzeje. Kamień z serca mi spadł :D.

Youki
komentarz
komentarz

Tematów i tak nie zamykamy.

  • 2 tygodnie później...
LaptopAcer2000
komentarz
komentarz (edytowane)

Elo! Dzisiaj dosłownie przed 30 minutami, natknąłem się na kolejnego bluescreena. Nie jest on związany z poprzednim (tak myślę), bo przez długi czas grałem i pracowałem w blenderze i nic się nie działo.

 

To co zastałem w podglądzie zdarzeń:

BugcheckCode 80    

BugcheckParameter1 0xfffff900c30ddcf0    

BugcheckParameter2 0x0    

BugcheckParameter3 0xfffff9600029c69d    

BugcheckParameter4 0x0    

SleepInProgress false    

PowerButtonTimestamp 0

 

Źródło: Kernel-Power

Identyfikator zdarzenia : 41

Edytowane przez LaptopAcer2000
  • 2 tygodnie później...
LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

@Youki zastosowałem się do tego poradnika i niestety nie mogę pobrać tego programu z niewiadomych powodów :(. Gdybyś jeszcze raz mógł zajrzeć do mojego pliku to byłbym wdzięczny:

https://www.mediafire.com/?tsrn1mymkt5sewg

Youki
komentarz
komentarz

Zrobiłem test ramów

Jaki był wynik, ile testowałeś? 

LaptopAcer2000
komentarz
komentarz (edytowane)

Ehh... No nie miałem płytki i użyłem Memtesta z widoku Windowsa. Wiem, że taki test nie jest miarodajny. Ale chciałbym żebyś sprawdził mój plik Minidump, bo przez pewien czas po wyczyszczeniu slotów ram komputera nie wyskakiwał bluescreen. A teraz ma on bbcode 80.

Edytowane przez LaptopAcer2000
Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałem, nawet pen drive ani nic nie masz ? 

LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Pendrive może bym załatwił.

Youki
komentarz
komentarz

Z całym szacunkiem, ale nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że nawet z tego wynika, że pustą płyte CD ciężko kupić :) 

LaptopAcer2000
komentarz
komentarz

Dobra, kupię tą płytę CD i nagram Memtesta. Odezwę się po sprawdzaniu. Ale masz jeszcze jakieś wskazówki jak używać tego programu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.