x-kom hosting

Norton Ghost 15 - po zrobieniu backupu - więcej miejsca na partycji C

lionmen
utworzono
utworzono

Witam.

 

Panowie mam takie pytanie, posiadam program Norton Ghost 15 korzystam z niego od dłuższego czasu, niedawno zakupiłem nowego laptopa Samsung Ativ Book 4 z dyskiem 500gb. Jako że recovery oryginalne zawiera mnóstwo syfu od szajsunga, po pierwszym uruchomieniu lapa, odinstalowalem zbędny syf, zainastalowalem swoje ulubione programy, oczyscilem co się dało w sensie system z plików aktualizacji, temp-y itd i partycja C która ma 250gb - używana była na poziomie 225gb, czyli ogólnie mówiąc pliki z systemem zajmował 25GB. Postanowiłem zrobić backup programem norton - oczywiście nie z poziomie systemu lecz z DOS-a, udało mi sie to bez problemu. Po uruchomieniu systemu jednak zauważyłem że partycja C ma 227gb wolnego miejsca czyli więcej niż to było przed zrobieniem obrazu partycji za pomocą Ghosta. Więc pomyślałem że może Ghost przy robieniu backupu jakieś pliki typu zrzuty pamięci, plik hibernacji itd sam wyrzucił, a skoro zwolniło się jeszcze 2GB więc usunąłem obraz partycji i zrobiłem jeszcze raz.

 

I Tutaj pytanie czy możliwe że Ghost jakiś zbedne pliki przy tworzeniu backupu partycji C systemowej sam usunął itd. ? Poprostu się zastnawiam czy nie zrobiłem źle usuwając pierwszy obraz zrobiony Nortonem który zajmował więcej bo prawie 14 GB a po ponownym zrobieniu zajmuje 12GB (tak jak zwolniły sie te 2GB w systemie).

 

Prosze o odpowiedz.

torreado
komentarz
komentarz

Robiąc backup zachowujesz stan sytemu w danym momencie i ten ostatni plik do tego wystarczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.