x-kom hosting

Bsod prawdopodobnie dysk twardy

Gość
utworzono
utworzono

30vkapv.jpg

Witam problem pojawił sie wczoraj, po włączeniu komputera poprostu wyskoczył bsod, komputer nie dochodzi nawet do pulpitu, pokazuje się ekran ladowania windowsa ( fullboot_th.jpg i następie wyskakuje bluescreen, próbowałem odpalac komputera przez system awaryjny, nic to nie daje. W biosie nie chce mieszac bo się po prostu nie znam, a płytki instalacyjnej chyba nie znajde, jakies pomysly?

diablo202
komentarz
komentarz

Witam.Posłużę się cytatem jednego usera ponieważ miałem podobny problem:

" wadliwa pamięć można sprawdzić memtestem czy goldmemory albo czy pamięci dobrze siedzą w gniazdach. Czy wypróbowanie na jednej o ile pamięć nie za mała jako jedna. Wadliwy dysk, badsektory czy inne błedy dysku , błedy komunikacji dysk płyta główna, uszkodzony kabel sygnałowy od dysku czy napędu. Sprawdzenie czy na płycie nie ma wylanych spuchniętych kondensatorów. Sprawdzenie połączeń kabli dociśnięcie. Profilaktycznie można zrobić reset biosu czy wyczyścić z kurzu jak trochę go zalega".

Gość
komentarz
komentarz

Ok postaram się zrobic maly ,,przegląd" i się odezwe, ale mysle ze to raczej nie to.

Youki
komentarz
komentarz

chyba nie znajde

Chyba czy napewno ?

 

Zrestartuj ustawenia BIOS"u.

Gość
komentarz
komentarz

Niestety mam płyte do systemu win 7 a nie win xp, poniewaz raz bylem z tym komputerem w naprawie i zainstalowali mi win xp(nie wiem czemu, nie wiem po co skoro nie bylo to konieczne) i teraz mala lipa ;/ . Wybaczcie ale tak za przeproszeniem ,,piździ" ze nie dam rady wyjsc na balkon i ogarnąc z kurzu komputer.

diablo202
komentarz
komentarz

To wyczyść komputer z kurzu i posprawdzaj czy nie masz jakiś usterek jak ci wyżej pisałem jak nic nie pomoże to spróbuj zdobyć płytke z xp i zainstaluj go ew. spróbuj z innym hdd.

hixmen
komentarz
komentarz

 Czy możesz wejść do trybu awaryjnego. Jeśli nie to można wstępnie zakładać przyczynę sprzętową np. dysk można sprawdzić MHDD czy pamięci memtestem bootowalnym. Programy diagnostyczne przygotowane na innym komputerze jak na tym nie uruchamia się system.

Gość
komentarz
komentarz

No przez tryb awaryjny nie ma opcji wejsc, mozesz przyblizyc jak to zrobić, tzn. ,,dysk można sprawdzić MHDD czy pamięci memtestem bootowalnym.". ?

hixmen
komentarz
komentarz

Do trybu awaryjnego wchodzi się przeważnie wciskając po włączeniu komputera klawisz F8 i powinnno pojawić się okno z wyborem między innymi zwykłego trybu awaryjnego.

Gość
komentarz
komentarz

to oczywiscie wiem chodzilo mi o ,,memtest bootowalny" i ,,MHDD"

Youki
komentarz
komentarz

Musisz na innym PC zrobić bootowalnego pendrive, wrzucić na niego memtesta i testujesz pamięci. 
Analogicznie z MHDD. Ewentualnie płyte DVD. 

Gość
komentarz
komentarz

A więc tak, po formacie i wgraniu windowsa 7 zrobiłem mały skan dysku i wykryło jakieś 2 usterki, proszę o analize. Wstawiam screeny z programu HD tune.21a9s8x.jpg

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli te dwa usterki to miały by być te żółte dwa paski. To te parametry nie wykazują błędów. Zmień kabelek sygnałowy dysk - płyta główna i zobaczysz działanie. Zmień też wpięcie do sąsiędniego gniazda na płycie głównej. Teraz wgrałeś na nowo system to zainstaluj sterowniki od płyty głównej od chipsetu zaczynając i pozostałe. Czy od zainstalowania systemu bsody dalej się pojawiają. Zrób sprawdzanie pamięci memtestem + bootowalnym z płytyki cd czy z pena. Jaki masz zasilacz marka i moc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.