x-kom hosting

Windows xp nie widzi nagrywarki

hudy
utworzono
utworzono

Witam.Kupiłem dziś nagrywarkę LiteOn IHAS 124-04 Podłączyłem ją pod komputer ale niestety windows xp jej nie wykrywa.W biosie jest wykrywana pod sata 4.Pod sata 1 mam dysk twardy i drugi pod IDE i z nimi nie ma problemu.Problem leży po stronie windows.Może ktoś jest w stanie mi pomóc i podpowiedzieć co mam zrobić?
Płyta główna to ASUS P5K-EPU.Windows xp pro sp3

Zainstalowałem jeszcze ze strony producenta płyty sterowniki SATA ale nic nie pomogło.
Podczas startu systemu jak naciskam F8 i wchodzę do menu wybory napedu to sa widoczne wszytkie również ta nagrywarka.

kamillm
komentarz
komentarz

windows xp jej nie wykrywa

 

Nie widać jej w moj komputer, czy nie widac jej w menadzerze urzadzen?

hudy
komentarz
komentarz

Nie widać jej nigdzie tylko w biosie.Problem rozwiązałem ale musiałem przeinstalować windowsa.Inaczej nie dało rady a próbowałem wszystkiego.Może ktoś z was wie dlaczego tak się stało bo jestem tego ciekaw i chce na przyszłość się zabezpieczyć bo idiotycznie by było za każdym razem jak się podepnie nowe urządzenie,przeinstalowywać windowsa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.