x-kom hosting

Komputer "nie widzi" nagrywarki

michal1400
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Mam pewien problem. W swoim komputerze nie posiadam Napędu optycznego, ponieważ uznałem, że jest on mi zbędny. Po pierwsze używam go raz na 2 miesiące gdy kupię sobie jakąś grę aby ją zainstalować, a po drugie posiadam już Napęd optyczny kupiony do laptopa. Jest to Samsung DVD Writer SE-208. Poniżej zamieszczam zdjęcie.

se208.JPG

Problem jest w tym, że komputer po prostu "nie widzi" tego napędu. Podłączam i nic. Laptop widzi, komputer mojego brata również, a tutaj nic. Prosiłbym o pomoc w tym temacie bo nie wiem co zrobić, a nie chce kupować standardowego napędu do obudowy.

Tutaj zamieszczam konfiguracją, ponieważ może się przydać:

Procesor: Intel Core i5 3570K 3,40 GHz
Płyta główna: MSI Z77A-G43
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 660 Ti 2GB
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black
Oprogramowanie: Microsoft Windows 7 Home Premium 64 bit
Dysk twardy: WD Blue 1TB WD10EZEX
Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600W

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

z tego co widze on jest podłączany na 2xUSB tak?

Powiedz co wyskakuje przy podłączeniu, czy jest dźwięk podłączenia nowego urzadzenia? Coś wogóle wyskakuje? czy nic?

michal1400
komentarz
komentarz

W momencie podłączenia i odłączenia słychać dźwięk. Było nawet instalowanie sterowników urządzenia, ale później nic.

 

3169t8w.png
31776lt.png
 
Podłączam do USB 3.0 i 2.0, do obudowy, do płyty głównej i nic. Już nie wiem co mam zrobić. W lapku działa normalnie
Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

Może sprawdź ten sposób

 

Ten problem może być spowodowane przez dwa wpisy rejestru systemu Windows, które są uszkodzone. Aby usunąć te uszkodzone wpisy rejestru za pomocą Edytora rejestru, wykonaj następujące kroki:

  1. Logo systemu Windows naciśnij klawisz R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchamianie .
  2. Typ regedit w oknie dialogowym Uruchom a następnie naciśnij klawisz Enter. Jeśli wyświetlony zostanie monit o hasło administratora lub o potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk Zezwalaj
  3. W okienku nawigacji zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  4. W prawym okienku kliknij Wartość UpperFilters.

    Uwaga Możesz również zobaczyć wpis rejestru UpperFilters.bak. Nie masz usunąć ten wpis. Kliknij UpperFilterstylko. Jeśli wpis rejestru UpperFilters nie jest widoczny, użytkownik nadal może być konieczne usunięcie wpisu rejestru LowerFilters. Aby to zrobić, przejdź do kroku 7.
  5. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.
  6. Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia, kliknij przycisk Tak.
  7. W prawym okienku kliknij wartość LowerFilters.

    Uwaga Jeśli nie ma wpisu rejestru LowerFilters, przejdź do metody 4.
  8. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.
  9. Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia, kliknij przycisk Tak.
  10. Zamknij Edytor rejestru.
  11. Uruchom ponownie komputer.

 

microsoft.com

michal1400
komentarz
komentarz

To samo mi odpisała pomoc techniczna Samsunga :)

 

http://www44.zippyshare.com/v/99539680/file.html

 

Dzięki ! :)

 

Do zamknięcia 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.