x-kom hosting

Kontroler+Nagrywarki ATA

janciu1
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem związany z nagrywarkami ATA mianowicie chodzi o to że mam płytę główną już na SATA MSI H87 G43 , więc zakupiłem kontroler niby wszystko gra ale ostatnio gdy chciałem zrobić format Windowsa 7 płyta w ogóle nie chce się bootować dodam że na wcześniejszej konfiguracji komp. oby dwie nagrywarki bootowały system i nie było żadnego problemu. I drugi problem z nagrywaniem płyt w Nero wyskakuje mi taki komunikat " zbyt duży bufor" na starej konfiguracji kompa nagrywały się bez problemu co może być tego przyczyną??

ekterion
komentarz
komentarz

Zanim próbowałeś zainstalować system napęd z adapterem działał?

Generalnie z tymi adapterami słyszałem że jest loteria, z jednym sprzętem współpracują, z drugim nie (po wymianie płyty głównej nie mam już gniazda IDE stwierdziłem że kupie nowy napęd, właśnie z powodu narzekań na te adaptery).

Generalnie wina najprawdopodobniej leży po stronie adaptera, więc raczej nic nie zrobisz, jedynie możesz kupić napęd na SATA/USB.

janciu1
komentarz
komentarz

Tak działał i myślałem że nie było w BIOSIE ustawione na bootowanie, ale wszystko było ok nawet jak chciałem z bootować z konkretnego napędu nic to nie dawało dopiero przez pendrive poszło. Dodam że wcześniej miałem inny kontroler nowy i system w ogóle go nie chciał wykryć zmieniłem na inny kontroler tylko że używany wykrył napędy ale tak jak w moim temacie są problemy. Widocznie będzie z tym kontrolerem problem tak jak napisałeś kolego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.