x-kom hosting

Win 7 nie widzi napędu DVD

Luki skajpłotek
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

 

Mam pewien problem, to że pisze o tym na forum to już ostateczność (bo w zwyczaju mam pierw je czytać, zwykle idzie znaleźć rozwiazania)

Nie znalazłem jednak nigdzie, niczego co by pomogło na rozwiązanie go.

 

System Windows 7 nie widzi od niedawna w moim stacjonarnym komputerze stacji dysków DVD

Zanim pojawią się poropozycje rozwiazania problemu, powiem co już zrobiłem

 

hardware

1. Odłączyłem przewody, wyczyściłem i podłączyłem ponownie

2. Nie podłączałem do innych gniazd, bo mam tylko jedno gniazdo IDE na płycie

3. Sprawdziłem czy BIOS widzi napęd, widzi bez zadnych problemów

4. Sprawdziłem czy naped jest sprawny. Jest sprawny bo włożyłem płytę instalacyjną Windowsa i odpaliłem botowanie z płyty i ruszyło normalnie.

 

software

1. Na kazdym forum jest w 90% jedna metoda, wejść w rejestr HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i usunąc UpperFilters i LowerFilters.  Nie mogę tego zrobić bo nie mam tam tych plików nawet, wiec sądzę ze skoro ich ma nie byc a ja ich tam nawet nie mam to jest OK.

2. Odinstalowałem program Demon Tools Lite z komputera

3. Miałem odinstalować sterowniki CD/DVD i zainstalować ponownie, ale w panelu sterowania nawet nie ma takiej opcji, wiec nie ma jak tego zrobić

 

 

Nie mam już pomysłów na to co może byc nie tak.

 

Żeby było może prościej znaleźć usterkę powiem co zrobiłem przed tym jak napęd działa. Moze to są jakieś przyczyny, zauważyłem 3 rzeczy

 

1. Miałem ostatnio problem z komputerem, wyskakiwał mi bluescreen i komp sie resetował, a jak chodził to strasznie zamulał. (system widział wtedy napęd DVD) okazało się że coś nie stykało z pamięcią RAM, mam 4 kosci, wyciagnałem wszystkie, przeczyściłem uruchomiłem i już działa.

2. Zanim jednak do tego doszedłem zrestartowałem ustawienia BIOSu, dałem na default. Dodam że wcześniej przed restartem ustawień biosu, komputer inaczej się zupełnie włacza.

  - Tak się włączał wcześniej: jakieś napisy, seria BIOSU, liczył pamięć, cyferki itp. >> ekran z jakimiś parametrami >> wyświetlała się nazwa napędu DVD i pisało zeby nacisnąć dowolny klawisz aby kontynuować (jak się nie nacisnęło to po kilku sec. samo przeskakiwało dalej) >> start systemu

  -  Teraz włącza się tak: Obrazek kolorowy z modelu płyty głównej (zdjęcie) >> ekran z jakimiś parametrami >> start systemu

 

3. Zmieniałem też ostatnio w msconfig funkcję "Uruchamianie" (wyłączałem programy z których nie korzystam zeby nie zaśmiecać startu systemu. Odznaczyłem wtedy 3 opcje:

- Microsoft Office

- Google Update

- Demon Tools

(włączyłem wszystkie 3 opcje z powrotem, nie pomogło)

 

wszystko z kompem było ok, jak tu nagle przyszło mi użyć nowej płyty i pojawił się problem bo w "Mój Komputer" nie wyświetla się naped DVD

 

W czym problem?

wina restartowania BIOSu?

wina sterowników?

czy wina programu Demon Tools

 

dodam ze programu uzywałem go od dawna i nie miałem takich problemów, nie wyłączałem go jeszcze przy starcie, moze to coś skopało?

dodam tez ze wirtualne napedy dało się zrobić i działały, jednak prawdziwy nie

 

dodaje zdjecie w załaczniku (printscreen)

  • 2 tygodnie później...

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

widzę że nikt nie ma żadnych pomysłów, tak jak ja. A do tej pory nie działa ;/

torreado
komentarz
komentarz

Skoro bootowanie działa i napęd jest widoczny w BIOSie to problem leży w systemie. Czy w menedżerze urządzeń widoczny jest napęd - jeżeli tak to go stamtąd odinstaluj i kliknij przycisk Akcja -> skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.