x-kom hosting

Który Monitorek?

XBiT
utworzono
utworzono

nitro07
komentarz
komentarz

osobiście polecam trochę dołożyć i kupić model monitora z cyfrowym złączem DVi szczegółnie jeśli chodzi o model 19 calowy trochę na ten temat: link

kszyhu87
komentarz
komentarz

ja bym wybierał pomiędzy Samsung'iem a Asus'em

i wybrałbym chyba samsunga :-)

XBiT
komentarz
komentarz

to monitorki nie dla mnie i nie pod jakiegoś mocnego kompa, dla siostry do surfowania po necie i takich tam babskich bzdetów, mam około 600zł i mam za to kupić coś ciekawego LCD :), także czekam na dalsze opinie

Edit: Będą dobrze działać z radkiem 9550?

mmarcin87
komentarz
komentarz

szczerze mowiac przy monitorze do surfowania po internecie, a tym bardziej dla siostry to pewnie naistotniejszy bedzie jego wyglad i cena:) ale tak na powaznie to porownujac takie monitory zwracaj uwage na takie parametry:rodzaj matrycy(przy monitorach tej ceny nie masz co porownywac bo wszystkie beda mialy tn)kontrast(im wiekszy tym lespiej oczywiscie)czas reakcji(im mniejszy tym lepiej:)katy widzeniatak wiec biorac pod uwage najlepeij wypada ten asus ktory ci sie podoba chociaz roznice miedzy podanymi przez ciebie ekranami jezeli chodzi o parametry techniczne sa minimalne(w praktyce pewnie niedostrzegalne dla przecietnego czlowieka)pozdrawiamrzeczywiscie troche szkoda ze wszystkie maja analogowe gniazda ale w tej cenie dvi nie znajdziesz

byku
komentarz
komentarz

W przyszły wtorek będę miał Asusa VW222( S lub U ), który ma bardzo podobne parametry do tego co podałeś, tylko ma 22 cale. Jeżeli poczekasz, to zdam relację z pierwszych wrażeń. :)

zurkov
komentarz
komentarz

Może mi ktoś wyjaśnic o co chodzi z kontrastem w tych monitorach?

mmarcin87
komentarz
komentarz

kontrast to roznica w oswietleniu miedzy najciemniejszym a najjasniejszym punktem- decyduje o glebokosci czerni np., dosyc wazny parametr moim zdaniem

zurkov
komentarz
komentarz

Czyli im wyższy tym lepszy??

mmarcin87
komentarz
komentarz

tak, im wyzszy tym lepszy.tylko jedna uwaga: podobno producenci ekranow w tych parametrach troche oszukuja podajac czasami wartosc kontrastu dynamicznego(ktorego wartosc jest zawsze wyzsza), tak wiec jak masz przykladowo ekran lcd za 600-700zl to wysokosc kontrastu na poziomie 2000:1 raczej sie nie zdarza, wiec to bedzie kontrast dynamiczny. tu masz przyklad http://proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+19+931BW+B

tyle ze tutaj masz jasno napisane ze to jest kotrast dynamiczny a nie statyczny, czasami napisza ci ze jest 2000:1 i dziwnym trafem zapominaja dodac ze to kontrast dynamiczny, wiec miej sie na bacznosci:)

byku
komentarz
komentarz

Tak jak obiecałem, napiszę jak sprawuje się moja matryca. :)

Jakoś obrazu jest świetna pomimo złącza D-SUB. Osobiście użytkuję matrycę o przekątnej 22 cale, więc wielkość też jest zadowalająca ( jeżeli nie ma się zbytnio gdzie odsunąć od niej, to zalecam kupno 19 calowej wersji ). Standardowe presety ( ustawienia ) do wyboru są według mnie dobre ( opcja Splendid ). Funkcja ASCR, która kontroluje kontrast według jasności obrazu jest bardzo dobra, bo oczy mniej bolą, ale np. przy filmach jest ona udręczająca, wręcz wkurza, ale przy grach pomaga w ciemnych pomieszczeniach. Ma bardzo ładny wygląd i dioda, która znajduje się w prawym dolnym rogu ( wskazuje stan matrycy ) jest niebieska, le nie przeszkadza przy użytkowaniu. Szybki dostęp do ustawień ( presetów ) przez jeden przycisk jest bardzo wygodna. Matryca jest podświetlana z dołu i góry, co widać przy ciemnym ( praktycznie czarnym lub czarnym ) obrazie, ale można się przyzwyczaić. W komplecie są wszystkie kabelki ( zasilający, łączący kartę graficzną z monitorem oraz głośnikowy ). Jedynce co mi pozostaje to ją polecić. : )

P.S. Wiem, że trochę odkopałem temat, ale obiecałem, że napiszę pierwsze wrażenia, więc i to zrobiłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.