x-kom hosting

Działa ale nie działa

antoni6694
utworzono
utworzono

Witam.
Mam problem z kompem którego kupiłem.
Gdy próbuję go uruchomić, włącz się na jakieś 5 sekund po czym gaśnie i znów się uruchamia. Tak jest w kółko.
Poszedłem z podzespołami do kolegi i sprawdziliśmy na jego płycie moje podzespoły (ram, procesor, grafika)
I działa wszystko. Jego podzespoły na mojej płycie też działają. Ale wszystkie moje podzespoły razem nie bardzo. Nie wiem w czym tkwi proble bo wszystko niby sprawne. Wcześniej komp chodził na zasilaczu ocz 600W, ale on był coś nie bardzo bo po podpięciu do prądu sam uruchamiał kompa, ale nie ładował się bios ani nic. Teraz mam zasilacz akyga 550W i dzieje się tak jak na początku napisałem.
Moje podzespoły to:
INTEL C2D e8200 2x2.6 ghz
2 gb ocz 800mhz
2 gb geil 800mhz
Gainward 9600gt 512mb
Gigabyte ga-ep35-ds3r
Ciekawe jest że jak włozylem grafikę do innej mojej płyty (amd athlon x2, 1,7 gb ram, płyta msi k9n sli) to wszystko się zaczęło kręcić ale też brak obrazu.
Czuję że to może być banalny problem ale gdzie go szukać?
Dodam że w obu płytach resetowalem biosa poprzez wyjęcie bateri na jakieś 3 godziny.

gurnii2
komentarz
komentarz

Masz może inna karte graficzną ? jakąkolwiek ? A co do zasilacza, to kompletny no name, lepiej zmienic... choc komp nie jest wart fortune to szkoda żeby spalic te podzespoły przez głupi zasilacz... Bios nie ma nic wspólnego, spróbuj odpalic system na jednej kości (na przemian raz geil raz gainwarda).

antoni6694
komentarz
komentarz

Niestety na lepszy zasilacz nie mam pieniędzy, a już miałem doświadczenie z zasilaczami akyga więc tylko dlatego się zdecydowałem. Próbowałem już mieszać pamięciami, wkładałem nawet kingstony 512mb i jakieś no name 256mb. Jednak efektow brak.
Grafiki niestety nie mam innej, jednak jakby znalazł się ktos z krakowa kto by miał w miarę tanio sprzedać grafe na gddr3 to chętnie bym nabył.
Pojawił mi się nowy problem. Mianowicie jak wciskam przycisk power to komp jest martwy. Na płycie z amd odpala. Obawiam się że płyta mi spać poszla

antoni6694
komentarz
komentarz (edytowane)

Znów byłem u kumpla z kompem. Prawdopodobnie płyta spieprzona. Cały czas uruchamia się i wyłącza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.