x-kom hosting

Jak zrobić formata Win 7

CheaTOveR
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, ostatnio zauważyłem że dzieją się cuda na moim komputerze ( znika strasznie szybko pamięć chociaż nic nie robię.. ) Poza tym dyski są już strasznie zawalone itd.. Przydało by się to wszystko odświeżyć (formatem.. ). Nie potrafię robić formata, nigdy tego nie robiłem, więc czy ktoś by mógł mi wytłumaczyć, krok po kroku jak to się robi, ale tak po ludzku .. Jestem zielony w sprawach komputera :). Oczywiście posiadam płytkę z oryginalnym windowsem 7 OEM ( nie wiem czy to będzie problem.. ) 

Mam też kilka pytań : Czy jeśli zrobię format to czy bios zainstaluje mi sterowniki od grafy, dźwięku itp. ? Czy po formacie będzie trzeba robić coś szczególnego by poprawnie działał ( instalacja jakichś potrzebnych programów itd. ) czy można już przesiadywać na necie i instalować gry ( oczywiście po zaktualizowaniu sterowników.. ) 

@Edit. Dodam że mam podkręconą karte graficzną i czy po formacie coś by się zmieniło? ( karta to gtx 660TI, podkręcana przez sklep ( bo nie mieli zwykłej.. ) po starcie komputera otwiera mi się program którego nazwy nie pamiętam, ale pokazuje mi się tam temperatura karty, i jak została podkręcona )

Edytowane przez CheaTOveR

gery18
komentarz
komentarz (edytowane)

Wkładasz płytkę do napędu restartujesz komputer, zaraz po biosie pokaże ci się taki napis naciśnij dowolny klawisz...

Klikasz np enter,i pokaże ci się takie okienko z windowsem 7, klikasz zainstaluj teraz, i tam ci się pokaże co chcesz sformatować którą partycje możesz oby dwie, możesz jedną np systemową czyli c, to klikasz na nią i tam na dole klikasz formatuj, może ci się nie pokazać taka opcja dlatego tam będziesz miał jeszcze takie coś " pokaż więcej opcji" i klikasz w to i się pokaże formatujesz, co ci pasuje ale ja bym proponował to i to. Potem jak sformatujesz oby dwie, klikasz na partycje C tak jakby zaznaczasz że tam ma być zainstalowany system i bierzesz dalej zaczyna się normalna instalacja to już ogarniesz,  sterowniki ostatnio jak formatowałem sobie też z xp na 7 to mi się same zainstalowały sterowniki do wszystkiego, windows 7 ma już tak że po prostu sam to wszystko pobiera. Myślę że dobrze wytłumaczyłem, najprościej jak umiałem. Pozdrawiam

Edytowane przez gery18
  • Dobra wypowiedź 1
CheaTOveR
komentarz
komentarz

Aha.. A co z tym podkręceniem? Będzie dalej czy nie? Nie znam się na tym więc nie mam pojęcia.. ;d 

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Czy jeśli zrobię format to czy bios zainstaluje mi sterowniki od grafy, dźwięku itp. ?

 

BIOS nie instaluje sterowników. Sam musisz je dodać po instalacji systemu.

 

 

Czy po formacie będzie trzeba robić coś szczególnego by poprawnie działał

 

Wystarczy zainstalować niezbędne sterowniki.

 

 

Dodam że mam podkręconą karte graficzną i czy po formacie coś by się zmieniło?  po starcie komputera otwiera mi się program którego nazwy nie pamiętam, ale pokazuje mi się tam temperatura karty, i jak została podkręcona

 

W takim razie, skoro została podkręcona programowo, to ten OC zostanie anulowany po reinstalacji systemu, tak samo nie będziesz już miał tego programu, dopóki go od nowa nie zainstalujesz.

  • Dobra wypowiedź 1
CheaTOveR
komentarz
komentarz

Program nazywa się Asus GPU Tweak, no nic.. Na razie dzięki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.