x-kom hosting

Wysyp BSOD na nowym komputerze

zeten88
utworzono
utworzono (edytowane)
Witam!
 
Około 4 miesiące temu kupiłem jednostkę centralną składającą się z następujących podzespołów:
  • Płyta główna: Gigabyte GA-Z87-D3HP (Z87 2xPCI-E DDR3)
  • Procesor: Core i7 (1150) Intel i7-4770 3.40GHz 8MB BOX
  • Pamięć RAM: Pamięć DDRAM3 Corsair 8182MB 1600MHz Vengeance XMP CL9
  • Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC
  • Dyski: SSD Plextor 128GB 2,5" SATA SSD M5S Series, W estern Digital 2TB 7200obr. 64MB GP
  • Zasilacz: SilentiumPC 600W Deus G1 80Plus Bronze
  • OS: Na początku miałem Win 8, później Win 8.1 CP, a aktualnie korzystam z Win 8.1

 

Od samego początku mam problemy z komputerem. Przynajmniej raz dziennie (przeważnie kilka razy dziennie) "atakuje" mnie BSOD zawierający inny błąd. Najgorsze jest to, że 
ciężko przewidzieć w którym momencie wyskoczy. Najczęściej się to dzieje przy pracy na plikach które są otwierane z 2 TB dysku HDD, ale to też nie jest regułą.
 
Dodatkowo, po uśpieniu komputera, ten po chwili się wybudza. Na początku ze dwa razy udało mi się go bezproblemowo uśpić. Teraz "normalnie" działa tylko opcja "zamknij" oraz "uruchom ponownie".
 
Starałem się testować podzespoły (dyski, procesor, pamięć RAM) jak i sam system, różnymi programami, ale niestety bezskutecznie. Programy nie wykryły żadnych nieprawidłowości.
 
Niedawno oddałem (na ponad tydzień) jednostkę do lokalnego serwisu komputerowego. Niestety, serwisant przez cały okres testowania komputera nie doświadczył żadnego BSOD. Samo usypianie również działało bez żadnego problemu. Normalnie cuda!
 
W serwisie - z tego co mi wiadomo - do komputera nie były podłączone żadne urządzenia na USB. Nie jestem pewien jak wyglądała sprawa z ethernetem.
 
Po odebraniu komputera z serwisu, podpiąłem tylko to co niezbędne, czyli dwa monitory, myszkę z klawiaturą (na USB) oraz kabel ethernetowy. Problemy oczywiście powróciły.
 
Poniżej zamieszczam błędy które udało mi się zapisać/zapamiętać:
  • "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE"
  • "SYSTEM_SECURE_EXEPTION"
  • "CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION"
  • "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"
  • "NTFS_FILE_SYSTEM"
  • "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA"
  • "BAD_POOL_CALLER"
  • "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"
  • BSOD zawierąjace m.in. "tcpip.sys", "ntfs.sys"
[attachment=28392:zk.jpg]
[attachment=28387:IMG_20131223_222750.jpg]
[attachment=28388:IMG_20131225_132851.jpg]
[attachment=28389:IMG_20131226_011807.jpg]
[attachment=28390:IMG_20131226_015250.jpg]
[attachment=28391:IMG_20131226_022458.jpg]
[attachment=28393:IMG_20131227_151757.jpg]
 
Większość z nich pojawia się co jakiś czas, ale nie jest tak, że ten sam błąd występuje jeden po drugim.
 
Dodam jeszcze, że co jakiś czas słyszalny jest metaliczny dźwięk dobiegający z okolicy karty graficznej/zasilacza (trudno jednoznacznie stwierdzić).
 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
Pozdrawiam,
zeten88
 
 

Przed chwilą uruchomiłem programy do testowania karty graficznej: ATiTool oraz Video Card Stability Test.

 

Podczas pracy ATiTool w trybie "Scan for Artifacts" słychać było taki dźwięk. W trybie "Show 3D View" karta graficzna(?) wydawała takie odgłosy.

 

Mając uruchomiony (bez testowania stabilności ani robienia benchmarku) program Video Stability Test, z wnętrza obudowy dochodził taki odgłos jakby w środku siedział jakiś świerszcz. Podczas testowania stabilności słychać było tylko wiatraki, natomiast przy robieniu benchmarku - "świszczenie".

 

Rozumiem, że wszystkiemu winna jest karta graficzna?

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj aktualizację BIOS'u.

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

zeten88
komentarz
komentarz

BIOS zaktualizowany.

 

Pliki *.dmp: LINK.

 

Bardzo proszę również o odniesienie się do kwestii związanej z kartą graficzną i programów do jej testowania (końcówka pierwszego postu).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Otwórz obudowę i sprawdz czy dzwięki dochodzą z zasilacza czy karty graficznej ? 

zeten88
komentarz
komentarz

Dźwięki dochodzą jednak z zasilacza. Znaczy, że do wymiany?

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdz czy przewód od wentylatora nie styka się z łopatkami wentylatora. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.