x-kom hosting

Bluescreeny (Win 8)

pepe0619
utworzono
utworzono

Witam wczoraj podczas przeglądania internetu pojawił mi się blue screen z błędem driver_power_state_failure. Po zrestartowaniu kompa komputer zaczal strasznie mulic i komputer pytał o przeslanie informacji o błędzie do microsofta. Potem jednak juz wszystko było ok. Dzis zostawiłem laptopa włączonego na noc żeby pobrała mi sie Fifa 14 z gdy zobaczyłem folder minidumba pojawił mi się następny plik z godziny 6:44. System Win 8 oryginalny. Tu macie minidumby:
Ten wczorajszy: http://speedy.sh/GkjFH/122613-55015-01.dmp
Dzisiejszy: http://speedy.sh/RtGqU/122713-26562-01.dmp
Prosiłbym o szybką pomoc dzięki :)
 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzę za godzinę jak będę na PC. Jakbym zapomniał to mi przypomnij via PW

pepe0619
komentarz
komentarz

Dzięki okej przypomne :) A tak z ciekawości.. Jak sprawdzać BSODy na Win 8? Na moim starym xp sprawdzalem debugging tools'em jaki plik powoduje blad :P

Youki
komentarz
komentarz

Profilaktycznie usuń McAfee i sprawdz na innym antywirusie czy problem nadal będzie występował.

 

Poza tym usuń sterowniki od karty graficznej, wyczyść resztki oraz rejestr i zainstaluj najnowsze pobierając ze stroni nVidii. 

  • Dobra wypowiedź 1
pepe0619
komentarz
komentarz (edytowane)

Wystarczy mi Windows Defender czy może zainstalować Avasta?
Jak wyczyścić te resztki i rejestr?


Dobra z resztkami i rejestrem sobie poradze.

Wrzuciłem wcześniej te 2 bsody z wczoraj i dzisiaj ale najwyrazniej zdarzył mi sie blue screen już wcześniej (14.12.13) bo mam plik w minidumbie i możliwe że to od tego czasu system wolniej sie uruchania i trzeba więcej czekać aż będzie on gotowy do dzialania zaraz po starcie. Mam nadzieje że tym razem tez jeszcze spojrzysz :D

http://speedy.sh/BRBPx/121413-37406-01.dmp
Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy mi Windows Defender czy może zainstalować Avasta?

To już tak na prawdę od Ciebię zależy. Znam ludzi, którzy potrafią bez antywirusa funkcjonować i nie łapią wirusów, infekcji etc. 

 

Jak teraz sytuacja wygląda ? 

pepe0619
komentarz
komentarz

no tak ale ja raczej potrzebuje bo dużo pobieram.

Na razie blue screenow nie ma więc ok.

I jeszcze jedno troszkę wkurza mnie to że po uruchomieniu systemu musze czekać kilkanaście sekund na "ogarnięcie się" systemu to jest normalne? Wiem to tylko taka drobna kosmetyka ale od jakiegoś czasu tak mam a wcześniej było ok  :P

Youki
komentarz
komentarz

I jeszcze jedno troszkę wkurza mnie to że po uruchomieniu systemu musze czekać kilkanaście sekund na "ogarnięcie się" systemu to jest normalne?

Podaj konfigurację PC. 

pepe0619
komentarz
komentarz

CPU: Intel Core i5 2,6 ghz with Turbo Boost up to 3,2 ghz
GPU: Nvidia GeForce GT730M 2 gb

RAM:8 Gb

Dysk: 500 gb

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż jakie programy włączają się wraz z systemem ? 

 

Co masz dokładnie na myśli pisząc, że musi się ogarnąć ? 

 

Mam słabszy procesor a takiego problemu nie mam :P

pepe0619
komentarz
komentarz

Właśnie że sam na to nie wpadłem pewnie cos niepotrzebnego sie uruchamiało :P Wyłączyłem teraz chomik boxa, deamona toolsa co oprócz tego moge jeszcze wyłączyć? (screeny w załącznikach)
Chodziło mi o to że musze czekać kilkanaście sekund gdy się włączy żeby się odświeżył, pewnie wyłączenie zbędnych aplikacji na starcie pomoże więc ponawiam pytanie wyżej :D

Youki
komentarz
komentarz

Ale syf ;) 

 

Zostaw Menedżer Realtek HD Audio, to od nVidii reszte wyłącz. 

  • Dobra wypowiedź 1
pepe0619
komentarz
komentarz

ok troche się poprawiło dzięki Youki :D
A Jeszcze jedno ostatnie pytanie..
Próbując uruchomić jedną aplikacje z folderu w zalaczniku folder sie zupełnie zawiesił nie mogę uruchomić menagera zadań skrótem ani jakoś inaczej tego folderu zamknąć. Nie mogę również wyłączyć normalnie komputera przez to..
Plik ktory chcialem zainstalować już usunąłem więc niema go w folderze, ale folder dalej jest 'zawieszony'.


Gdy wyłaczam laptop na przycisk a potem znowu włączam to pojawia mi sie pulpit z tym folderem którego dalej nie mogę wyłaczyć..


pomóżcie! Weszłem w menagera zadań no i było tam w procesach chyba "eksplorator plików" (czy jakoś tak)  no i ja klikłem "Uruchom ponownie" bo myslalem ze to zamknie te foldery i teraz cały ekran jest niebieski dziala mi tylko przeglądarka. Co robić? :(

Youki
komentarz
komentarz

Instalowałeś/pobierałeś coś jeszcze ostatnio ?

 

Jak wygląda sprawa w trybie awaryjym ? 

  • Dobra wypowiedź 1
pepe0619
komentarz
komentarz

poradziłem sobie już ale dzięki za zainteresowanie :)
Rozwiązanie było banalne.. Menager zadań>Nowe zadanie>Explorer.exe
Temat do zamknięcia.

Youki
komentarz
komentarz

A bo nie zauważyłem edycji i pisałem odnośnie tego folderu jakiegoś. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.