x-kom hosting

tablet z internetem dla kuriera [do obsługi geoportalu]

adam_n91
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

jestem kurierem, który obsługuje dość duży rejon (powiaty olsztyński, ostródzki, elbląski; zarówno miasta jak i tereny wiejskie). O ile to pierwsze nie sprawia problemu, o tyle praca w terenie pozamiejskim to na ogół katorga, wieczne błądzenie (na domach brak numerów, ludzie nie odbierają telefonów, albo nie potrafią wytłumaczyć gdzie mieszkają, a jak już wytłumaczą to jest to kolonia w środku pola albo lasu). Wydaliśmy chyba 120 mln na geoportal, który w moim fachu byłby pomocny. W związku z tym:

 

- poszukuję tableta z internetem który bez problemu będzie obsługiwał stronę http://geoportal.gov.pl/ (ale nie wersję mobilną tej strony ze sklepu google play, która nie działa) przy czym:

      - internet powinien dać się użytkować "możliwie" sprawnie również poza obszarami większych miast

      - tablet możliwie najszybszy w użytkowaniu (bez przycięć i zawiech) z możliwością ładowania z usb (tablet służyć będzie tylko i wyłącznie do obsługi geoportalu)

 

Przeglądałem wstępnie oferty u naszych operatorów, jednak rada specjalistów, którzy mają z tym styczność na codzień jest dla mnie najważniejsza (w sklepach zawsze nakłamią ażeby tylko wcisnąć bubel). Wykazuję również brak uwarunkowań cenowych.

 

Liczę na godne zainteresowania porady i oferty.

Pozdrawiam

okular766
komentarz
komentarz

a to tablety przeciez nie obslugują java etc i innych wtyczek nie da sie nawet sppeedtesta zrobic a co dopiero geo portal

Drino
komentarz
komentarz

Musisz sobie zakupić ultrabooka i internet 4G

adam_n91
komentarz
komentarz

To samo tyczy się urządzeń apple'a?

KLIK: poczytałem trochę i m.in. z tego wynika że na ios geoportal (mobilny) działa.

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale tablety nie mają IOS(oprócz strasznie drogich applów) tylko Androida on obsługuje tylko flasha. Ja cię stać to możesz brać Appla ale nie wiadomo że full wersja pójdzie dlatego podałem Ci ultrabooka z windows 8 jako alternatywę bo na nim na pewno wszystko będzie śmigać i nie opłaca się pakować w internet 3G zamęczysz się gdy będziesz miał słaby zasięg a LTE(modem z dodatkową anteną) powoli opanowuje całą Polskę.

okular766
komentarz
komentarz

a to rzden tablet z marketu za max 300-400zł nie smiga jak komp

tz nawet speed test nie dziala ani strona flightradar24.com????

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Za 1900pln masz ASUS VivoTab Smart ME400CL (ME400CL-1A013W)

ewentualnie możesz próbować z jakimś Galaxy Tab'em .. 

 

a to rzden tablet z marketu za max 300-400zł nie smiga jak komp

 

Każdy będzie działał, tylko powyrywasz włosy z nerwów .. 

Z tym przedziałem cenowym wybierz się do 

logo.gif

na zakupy dla małżonki ;-)

  • Dobra wypowiedź 1
adam_n91
komentarz
komentarz

Drino - komputer w samochodzie jest nieporęczny (jeszcze zasilacz z przetwornicą); szybko bym go zniszczył. Tablet mocuję sobie do jakiegoś uchwytu i nic mi się nie wala + mam ładowanie z 12V.

1. To ma mi służyć kilka razy dziennie tylko i wyłącznie do nawigowania poprzez jedną stronę internetową.

2. Musi być zajeb...e poręczne.. łatwe i szybkie w użyciu.

 

Plus daje mi dostęp do internetu lte/hspa+ i tablet; to mam do wyboru:

 

1. samsung galaxy note 10.1 hspa+ lte

2. apple ipad 4 retina 4g

3. asus vivotab smart lte

 

Tablety z androidem, osem i windą, wszystkie z modemami lte/hspa+. Który z nich da radę poprzez łącze mobilne odtworzyć ortofotomapę z portalu http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ ?

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

tylko Asus ale i tak pozostaje problem z miejscami gdzie nie będzie zasięgu Lte tylko 3G lub nawet 2G

  • Dobra wypowiedź 1
okular766
komentarz
komentarz

no to ja mam taki ta... w dupie

przeciez lepiej chyba kupi laptopa za 100zł i to bedzie pelnowartościowy komputer

Mycobacterium
komentarz
komentarz

To kup sobie laptopa za 100pln i nie zawracaj gitary.

adam_n91
komentarz
komentarz

okular766 - lepiej kupić rower niż samochód żeby dojeżdżać zimą do pracy 70 km

 

Dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi. Wziąłem w plusie Asusa na próbę, przez tydzień potestuję, jak się nie sprawdzi to oddam.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.