x-kom hosting

Bluescreeny

Marcin2232
utworzono
utworzono

Niestety mam poważny problem z bluescreenami.Komputer resetuje się jakies 4-7 x dziennie z tego powdu.Nie mam pojęcia jak i czy w ogóle da się to jakoś naprawic,Dodatkowo często zawiesza się komputer sam z siebie,albo jak nie korzystam z komputera i włącza się wygaszacz ekranu to potem nagle komputer traci łączność z monitorem i trzeba znowu restartować komputer.Zazwyczaj jest tak,że zawiesza się najpierw myszka a po parku sekundach komputer uruchamia się ponownie.

 

Mój sprzęt :

 

Karta graficzna geforce 550 TI 1gb

Pamięć ram 6gb

Procesor AMD Athlon(tm) II X4 645 3,1ghz

Zasilacz 600 W(markę podam już rano)

 

w załącznikach dodaje screen z programu bluescreen view.

 

 

Naprawdę kiedyś komputer chodził jak marzenie...teraz ciagle się wiesza/restartuje i to bardzo irytuje.Sprzęt ma nieco ponad 2 lata.Padało podejrzenie uszkodzenia procesora(według mojego znajomego) ale gry chodzą normalnie...płynnie na wysoki detalach,jak gram to zazwyczaj nic się nie dzieje właśnie...niewielki spadek wydajności spowodowany jest tym że padł mi jeden z dwóch wiatraków na karcie graficznej i niestety nie da się go wymienić jako pojedynczą część z tego co wiem.

Youki
komentarz
komentarz

Podaj jeszcze model płyty głównej.

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload to jutro he sprawdzę.

Marcin2232
komentarz
komentarz (edytowane)

rano podam model płyty

 

nie mogę wrzucić spakowanych plików z folderu minidump bo pokazuje że nie mam uprawnień.Jak próbuje to zmienić to piszę że tylko administrator moze klikam ok ale nic sie nie dzieje.Nie wiem o co chodzi,ponieważ jestem administratorem komputera mam tylko 1 konto użytkownika więc to dziwne

Youki
komentarz
komentarz

To wrzuć tylko najnowszy plik na upload jakiś bez pakowania w archiwum

Youki
komentarz
komentarz

Zaaktualizuj/przeinstaluj sterowniki do chipsetu. 

 

AMD Cool&Quiet masz włączone czy wyłączone  ?

 

Wykonaj aktualizacje BIOS'u.

Marcin2232
komentarz
komentarz

gdzie sprawdzić to Amd Coll&quiet?

 

i jak znaleźć te sterowniki od chipsetu odpowiednie

 

 

pewnie banalne pytania,ale wole zapytać bo jestem zielony w tych sprawach :)

Youki
komentarz
komentarz

W BIOS'ie

 

Na stronie producenta Twojej płyty głównej.

Marcin2232
komentarz
komentarz

w biosie nie widzę żadnego pkt który pokazywałby czy Amd Coll&quiet jest włączone czy też nie.

 

chyba udało się zaktualizować sterownik chipsetu

 

Niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak dokonać aktualizacji biosu.Znalazłem producenta mojej płyty głównej i wiem że trzeba pobrać aktualizacje z jego strony w moim wypadku http://www.ami.com/ ale nie widze tam nic do pobrania.

Youki
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej

Marcin2232
komentarz
komentarz

Producent : FOXCONN

model : A76GMV

Marcin2232
komentarz
komentarz

załączam screen na którym pokazane są przestarzałe sterowniki..niestety żeby aktualizować trzeba zakupić ten program.

Youki
komentarz
komentarz

Znajdz je na necie i pobierz.

Marcin2232
komentarz
komentarz

rekordowe 2 dni teraz nie miałem żadnego bluescreena teraz miałem się wziąć za sterowniki... i nagle 5x bluescreen wciągu moze 15 minut.

 

zobaczymy czy cos dadzą te stery

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.