x-kom hosting

XFX AMD Radeon HD 7770 CE BLUESCREENY.

PanCzarodziej
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , mam problem ,instalowałem nową kartę graficzną i od początku niepokoiły mnie BSoD'y. Myślę sobie dobra , zobaczę o co chodzi .BCCode wcale nie był związany z kartą ,ale dla pewności przeinstalowałem sterowniki , wyczyściłem jak tylko mogłem wszystkie związane ze starą kartą ( Obecnie mam AMD , kiedyś nVidia). Przez ok.4 dni wszystko dobrze , patrze nagle bluescreen z kodem 116 i piszę że próbowało ''obudzić kartę'' w sensie ze jakby nagle przestała działać ,ale akurat wtedy nie grałem tylko byłem w internecie, dodam że BSoD'y nie występują jak gram w wymagające gry , tylko najczęściej jak przeglądam internet.Po tym bluscreenie w AMD overdrive zmieniłem taktowania , ustawiłem wiatrak na 60% , temperatury dobre , nawet przy graniu 35-50 stopni maxymalnie. Tydzień wszystko śmigało pięknie , a tu jakieś 30 min temu znów bluescreen , oto część logu z błedu:


  BCCode: 116
  BCP1: FFFFFA80055C44E0
  BCP2: FFFFF8800487CD88
  BCP3: 0000000000000000
  BCP4: 0000000000000002
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 768_1

Dalej pisało coś z atikmpag.sys ( nie pamiętam czy kmdag czy kmpag ,ale raczej kmpag).
 
Proszę o pomoc, bo nie wiem co już robić , zrobiłem chyba wszystko co umiałem i wyczytałem na forach , zawsze to pomaga na np. tydzień i nagle BSoD...

Karta to XFX AMD Radeon HD 7770 Core Edition

Gość
komentarz
komentarz

atikmpag.sys

Karta


t.Po tym bluscreenie w AMD overdrive zmieniłem taktowania , ustawiłem wiatrak na 60%

Na jakie ?.Wentylator ustaw na auto

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Karta


 

 

Na jakie ?.Wentylator ustaw na auto

Taktowanie zmniejszyłem z 1000 Mhz na 950 Mhz , a taktowanie pamięci zwiększyłem z 1125 Mhz na 1175 Mhz

Gość
komentarz
komentarz

a taktowanie pamięci zwiększyłem z 1125 Mhz na 1175 Mhz

a czemu?

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

a czemu?

Tylko dlatego ,że czytałem kiedyś inny wątek , w którym osoba miała ten sam problem i napisała potem że jej to pomogło , ratowałem się wszystkim ;p 
A Ty masz jakieś propozycje co zrobić ? 


Oto pełny wpis błędu , bo znowu bluescreen i znowu w necie... 
 

 
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 116
  BCP1: FFFFFA800A0D6390
  BCP2: FFFFF88004E89D88
  BCP3: 0000000000000000
  BCP4: 000000000000000D
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 768_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\122213-21138-01.dmp
  C:\Users\Przemek\AppData\Local\Temp\WER-48734-0.sysdata.xml

Proszę , mówcie wszyscy co robić , bo do serwisu i tak dopiero po świętach mam możliwość iść...
Youki
komentarz
komentarz

Jaki system operacyjny i ilu bitowy ?

 

Sterowniki masz aktualne ?

 

Próbowałeś na starszej wersji sterowników ?

 

Reszta konfiguracji PC ? 

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Jaki system operacyjny i ilu bitowy ?

 

Sterowniki masz aktualne ?

 

Próbowałeś na starszej wersji sterowników ?

 

Reszta konfiguracji PC ? 

Windows 7 64 Bit oryginalny

Tak ,sterowniki najnowsze które wyszły

W tym problem ze na stronie AMD sterowniki są tak pogmatwane że nie da się ściągnąć starych sterowników , lub nie umiem ,możecie mi w tym pomóc :P

No to:
Intel i3 2120 
Ram 6 GB
OCZ corexstream 500W i przy zasilaczu mam pytanie , czy takie wieszanie się może być spowodowane tym że w Overdrive mam ustawione sterowanie zasilaniem na 0% , przy wiatraku na 65% , 70% ? Jeżeli to może być przez to to jakie ustawić sterowanie zasilaniem? Max. jest 20 %.

Youki
komentarz
komentarz

Po pierwsze to nie ma potrzeby cytować postów poprzedzających gdyż i tak wiadomo do kogo się odnosisz. 

 

Nie dostałeś płytki ze sterownikiami ?

 

Najważniejsze podaj model płyty głównej.

 

Możesz zwiększyć sterowanie zasilaniem.

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Płytkę ze sterownikami dostałem , ale gdy je instaluje ,albo coś jest nie tak ,albo nie przechodzi mi do dalszej części , czyli rejestracja produktu i wgl , więc to musiałem zrobić manualnie. Płyta główna to Gigabyte h61m-ds2 z tego co pamiętam (tak instalowałem najnowsze sterowniki do niej). Zwiększe sterowanie zasilaniem na 10%.
Właśnie sprawdziłem w zarządzaniu systemem błędy krytyczne , i każdy BSoD był spowodowany Kernel-Power 41 (63).

Youki
komentarz
komentarz

Zaaktualizuj BIOS jeszczę.

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

Bios mam FB 2011 , na stronce też najnowszy jest 2011.

Podpowiadajcie co robić , bo nie sądzę żebym musiał nosić kartę do serwisu.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić  u kogoś innego działanie karty ? 

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Właśnie nie , większość znajomych ma laptopy, a gdzieś dalej nie będę wlókł tej karty.

Youki
komentarz
komentarz

Przywróc kartę do ustawieni fabrycznych i sprawdz jak się będzie zachowywać.

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

W tym problem że na fabrycznych wiatrak chodzi na 20% co jest nie do pomyślenia...

Na razie żaden problem ze stabilnością ani BSoD'y się nie pojawiają ,tamten z którego wstawiłem cały log pojawił się bo za słabe chłodzenie było bo przywróciłem niechcący domyślne ustawienia. Teraz ustawiłem zasilanie na 15% , taktowanie 950 , taktowanie pamięci 1150 i wiatrak na 65% zobaczymy jak to będzie

Youki
komentarz
komentarz

W tym problem że na fabrycznych wiatrak chodzi na 20% co jest nie do pomyślenia...

Dlaczego ?

 

Jakie wtedy temperatura pod obciążeniem i w spoczynku ma temperatury ? 

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Tego nie sprawdzałem , ale jestem prawie w 100% pewny że gdybym na 20% włączył jakąś wymagającą grę to ,albo bym pograł 5 min ,albo przy włączaniu by wysypało kompa ,bo tak było przy pierwszym włączaniu jakichś gier ,dlatego od razu zmieniłem na 50-65%.

Youki
komentarz
komentarz

Jakbyś ustawił automatyczną regulację to wraz ze wzrostem obciążenia wentylator by przyśpieszył.

PanCzarodziej
komentarz
komentarz

Hmmm , gdy jest włączony wiatrak na np.50% to słyszę go dość wyraźnie ,że pracuję , lecz jak w AMD Overdrive było włączone automatyczne sterowanie wiatrakiem to grając w BF ( o ile nie wysypało kompa :p ) wiadomo że karta ma o wiele większe obciążenie niż podczas przeglądania internetu , ten wiatrak powinien chodzić chociaż odrobinę głośniej wtedy dałoby mi to znak że jednak automatycznie się reguluje.

Youki
komentarz
komentarz

Dobra, jak będzie sypać błędami to pisz. 

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra kolejny bluescreen , grałem wszystko było dobrze, tylko wyszedłem z gry i wysypało kompa. Piszcie co robić zrobię wszystko co powiecie (oprócz sprawdzania na innym komputerze i narazie prócz wizyty w serwisie). Za każdym razem piszę w zarządzaniu komputerem pisze że spowodował to Kernel-Power 41 coś tam coś tam bla bla. To może być wina zasilania czy tylko karty? Bo BCCode nadal 116 , i nadal atikmpag.sys
Sprawdziłem kartę w OCCT z wyszukiwaniem błędów, 0 błędów , ciągle ok. 109 FPS , temperatury od 30 stopni zwiększały się normalnie z siłą obciążenia GPU , moim zdaniem to musi być coś z zasilaniem karty,a nie wadliwa karta ,nie wiem... jeżeli będziecie mieli jakiś pomysł to otwarte pole do popisu jest ;p

Youki
komentarz
komentarz

NIepamiętam jak to było w CCC, ale sprawdz czy nie masz tam funkcji zwiększenia częstotliwości podczas pracy w Idle.

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli by było to pewnie było by w menu AMD Overdrive ,a tam jest tylko zmiana taktowań wysokowydajnych i taktowań pamięci , pracy wiatraka i zasilania.
Zdaje mi się że tym razem bluescreen był przez to że jakimś cudem powróciła 20% praca wiatraka i wszystkie inne ustawienia , gdy włączyłem komputer wszystko musiałem ustawiać od nowa.

Youki
komentarz
komentarz

Zmniejsz taktowanie pamięci oraz rdzenia o 50 MHz

PanCzarodziej
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawiłem pamięci na 1125 Mhz bo mniej się już nie da , a rdzenia na 950 z 1000 , narazie wszystko śmiga , dziś przyjdzie znajomy ,który troszkę się zna i na żywo będzie wszystko łatwiej zrobić.

Jeszcze jedno pytanie , dlaczego gdy mam płytę główną i kartę PCI-e to dlaczego przy zasilaczu w miejscu gdzie podpina sie kabelek do karty jest podłączony tylko kabel GPU , a na PCI-e nie ma już pojedynczej wtyczki i jest odłączony? Coś źle podłączyłem czy wgl nie podłączyłem ? 

Ps. Wszystko dobrze podłączone , jeżeli ktoś chce link ,który może pomóc z problemem BCCode 116 i atikmpag to pisać priv ,bo nie wiem czy mogę tu wstawić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.