x-kom hosting

Asus_p5b_bios

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

Chcę ustawić swojego biosa w całości, bo nie chcę mieć nieorazyjemnych niespodzianek (jak mawia falcon:-))

Dlatego proszę o pisanie postów o tym co należy w biosie ustawić, żeby było jak należy;-))

Myślę, że przyda się to nie tylko mnie, ale i innym urzytkownikom forum, których nurtuje ten problem;-))

Jeżeli ktoś wie, w jakiej zakładce zmieniać ustawiania, to proszę pisać;-))

DLA KAŻDEGO PLUS;-))

Pozdrawiam,

@nokia N95;-))

snip91
komentarz
komentarz

Przede wszystkim timingi dla pamięci i właściwe napięcie. Przy pierwszym kontakcie z BIOS-em na nowym kompie na pewno bootowanie.

falcon1984
komentarz
komentarz

No to tak:

1. Bootowanie

Floopy---> CD --> HDD

2. Pamięci

4-4-4-12 2T 2.1V (opcjonalnie lekki overclocking) Reszta opcji na AUTO.

3. Procesor

Jeśli robimy O/C to ja dałem tryb Unlinked (chipset 650i :P) i zwiększamy FSB + opcjonalnie podnosimy lekko napięcie

4. Ustawienie prędkości obrotów wentyla na procku

Dałem od 25 do 55C płynne przejście

5. Sprawdzamy w Biosie temperatury procka i płyty czy jest dobra

Chyba tyle zrobiłem.

nokia
komentarz
komentarz
4-4-4-12 2T 2.1V (opcjonalnie lekki overclocking) Reszta opcji na AUTO.

A jak ustawić, żeby było ok i żeby nie było O/C?

Dałem od 25 do 55C płynne przejście

Co to znaczy?

falcon1984
komentarz
komentarz

Timingi 4-4-4-12 2T i 2.1V są niezależne od overclockingu. Podczas O/C zwiększa sie po prostu częstotliwość pamięci.

Wentyl mi chodzi płynnie od 25 do 55C, po przekroczeniu 55C idzie na maxa. :P

Speed8
komentarz
komentarz

a jak sie sklada kompa od zera to trzeba na plycie gl Asus P5K ustawiac cos od poczatku?

falcon1984
komentarz
komentarz
a jak sie sklada kompa od zera to trzeba na plycie gl Asus P5K ustawiac cos od poczatku?

W zasadzie wystarczy ustawić tylko kolejność bootowania oraz timingi/napięcie dla pamięci. Więcej nie trzeba.

Speed8
komentarz
komentarz

spoko dzieki

ambas
komentarz
komentarz
1. Bootowanie

Floopy---> CD --> HDD

Można również ustawić HDD jako pierwszy, wtedy system będzie od razu szukany na dyskach przez co ładowanie systemu powinno być szybsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.