x-kom hosting

BSOD 0x1000008e po wymianie karty graficznej.

kazioslaw
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Mam pewny problem od czasu wymiany karty graficznej to jest od około tygodnia. Codziennie system zawiesza sie i wyrzuca mi bsod 0x1000008e. Sprawdzając w bluscreenview mam wlasnie ten błąd ale gdy spojże na blue screena wyswietla on otóż kod 0x0000008e. Plik ktory wyswietla jako powodujący błąd jest sterownik karty graficznej. Probowałem reinstalowac sterowniki i karty i płyty głównej jednak to nie pomogło. Czytałem także informacje o wirusie haxdoor jednakże nie mialem jeszcze mozliwosci sprawdzenia komputera w pełni antywirusem. Ram był sprawdzany za pomocą memtest. Włączylem test fail-safe(prawdopodobnie taka nazwa) na całą noc po 10 przebiegach żadnego błędu. Poniżej wklejam logi z otl, HijackThis, bluescreenview oraz specyfikacje komputera.

 

Kopia ostatniego z bluescreenow:

 

Mini121513-01.dmp    2013-12-15 02:44:40    KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED    0x1000008e    0xc0000005    0xddebb3c7    0xee80e074    0x00000000    nv4_disp.dll    nv4_disp.dll+2e63c7    NVIDIA Windows XP Display driver, Version 280.26    NVIDIA Windows XP Display driver, Version 280.26    NVIDIA Corporation    6.14.12.8026    32-bitowy    nv4_disp.dll+2e63c7    nv4_disp.dll+11029b                C:\WINDOWS\Minidump\Mini121513-01.dmp    2    15    2600    98 304    

 

Mój komputer

Procesor: AMD Athlon II x2 250 3.0GHz

Płyta główna: MSI GF615M-P33 (prawdopodobnie v2 gdyż chipset na to wskazuje)

Ram: Kingston 2GB 1333MHz ddr3

Karta Graficzna: Gigabyte Geforce GTX 550 Ti

Zasilacz: OCZ StealthxStream 2 500W

System: Windows xp SP3

 

Przepraszam za wszystkie niedociągnięcia interpunkcyjne oraz ortograficzne. Liczyłbym na szybką pomoc ponieważ ciągłe bluescreeny mnie trochę martwią oraz chcialbym już kożystać swobodnie z komputera.

 

PS. Instalowałem sterowniki i z płyty, i ze strony producenta karty graficznej, oraz ze strony Nvidii

 

Edytowane przez kazioslaw

Youki
komentarz
komentarz

WYkonaj aktualizację BIOS'u jeszczę 

kazioslaw
komentarz
komentarz

WYkonaj aktualizację BIOS'u jeszczę 

Mógłbym ale miewam częste problemy z brakiem prądu wiec boje sie że sie płyta główna uszkodzi.

Wedlug programu aida aktualna wersja biosu to v2.8 a wedlug msinfo32 jest to (SMBIOS 2.5)

bsody mialem jeszcze kilka razy wczesniej ale występowały one sporadycznie i zazwyczaj powodem również był sterownik karty graficznej. Wymiana sterownika w tamtych przypadkach pomogła. Dodam że na zintegrowanej karcie graficznej z płyty głównej po zainstalowaniu sterowników nowszych niz z płyty dołączonej do płyty głównej mialem problemy sporadyczne w grach z artefaktami

Youki
komentarz
komentarz

Karte kupiłeś nową czy używana ?

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta zakupiona w sklepie Alsen. Jest nowa, sklep sprawdzony z racji iż korzystam z niego sporadycznie ale nigdy z nimi problemu nie mialem

 

PS. macie informacje o biosie jak cos:)

 

Wersja/data systemu BIOS    American Megatrends Inc. V2.8, 2011-01-04
 

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

Wyślij mi te pliki z folderu Minidump to je sprawdze.

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Spoko. Sprawdzając sterowniki pomyślałem czy tak czasem sterowniki HD audio z nvidii nie powodują konfliktu ze sterownikiem dźwięku z realtek i przez to wyrzuca bsoda. Te dump wysłać ci gdzie?  :P przepraszam nowy jestem na forum jak widać wiec nie orientuje się w wysyłaniu tutaj załączników widzę ze nie łapie mi końcówek .log oraz .dump (z tych które wrzucałem wiec)

 

ostatni dump

http://www.sendspace.pl/file/e0ef5c23d38401955ae0e5f


PS Przed niespełna 30 minutami mialem znów bluescreena. Na moją niekorzyść probowałem testować dysk hdtune. Po restarcie system włącza sie do ladowania ekranu ale później mam black screen. Aktualnie korzystam z puppy (darmowa dystrubucja linuxa posiadam jego wersje z pc format z numeru 12/2011) i co dziwnego zauważyłem pewny artefakt. Pomyślalem wiec otworze obudowe sprawdze radiatory. O dziwo chłodne choć dotykając karty graficznej zauwazylem cieplejsze miejsca. wrzuce screen artefaktu, jest on maly wiec obrazek bedzie mial okolo 5x5

 

PS2 Nie moge jednak wrzucic tego zrzutu ekranu z racji iż nie potrafie go zapisac tak by można było go wysłać :)

 

PS3 Znalazłem screen z artefaktem ktory był podobny w tej dystrybucji linuxa:) na screenie gdzie powinny być przyciski jest to samo co mialem w puppy

http://img856.imageshack.us/img856/8065/minejpg.png

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić u kogoś innego działanie tej karty ?

kazioslaw
komentarz
komentarz

Mogę podejść do siostry ale podejrzewam że ma za słaby zasilacz:) jest jeszcze kolega ale ostatnio z nim nie gadałem wiec nie wiem. jeśli znacie jakieś inne powody to możecie pisać z kartą zobaczę jeśli się uda to sprawdzę u kogoś.

Youki
komentarz
komentarz

Najpierw sprawdz czy w ogóle ta karta jest sprawna w 100%...

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

no dobrze wiem wiem przepraszam ale po prostu dziwi mnie że nowa karta graficzna może być nie działająca.

 

PS. Takie pytanie może nie jestem poinformowany ale gdybym odpalił OCCT i podczas testów miałbym bluescreen czy zapisałoby mi screeny z tabelami? Mówiac ciepła nie miałem wrzątku na myśli po prostu jest cieplejsza co może oznaczać że ma np 40 stopni celcjusza.

 

PS2. A powodem tych drobnych artefaktów może być któryś z mostków na płycie głównej?


Otwarłem obudowę jeśli przez dłuższy okres nie będę miał bsoda to oznacza ze miałem problemy z obiegiem temperatury.


Otwarcie obudowy nie pomogło, znów miałem blue screena. Dump zamieszczam ponizej

 

http://www.sendspace.pl/file/8ada384c9dfeb77f738d748

 

PS. Karty aktualnie nie mam gdzie sprawdzić

 

PS2. Pewnie zapomniałem napisać. Podczas gry czasem zamiast bluescreenów miałem crashe do windowsa po prostu gra wyłączała sie sama

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

PS. Takie pytanie może nie jestem poinformowany ale gdybym odpalił OCCT i podczas testów miałbym bluescreen czy zapisałoby mi screeny z tabelami

Nie o ile dobrze pamiętam.

 

To, że nowa to nieoznacza, że mogła ulec uszkodzeniu podczas transportu, leżenia w magazynie, czy nawet na etapie produkcji.

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

ja wiem ale po prostu chciałbym sprawdzić najpierw inne możliwości. Artefakty miałem na zintegrowanej karcie graficznej.

 

PS. Na zintegrowanej karcie graficznej często po minimalizacji i przywróceniu gry artefakty się zdarzały również tak samo musiałem zrobić by ustąpiły wiec.

 

PS2. Tak myślę że jeśli będę miał bluescreeny przez dwa dni jeszcze spróbuje odpalić komputer na zintegrowanej karcie graficznej i jeśli wtedy nie będę miał problemów oznacza jednak błąd z kartą którą odeśle na gwarancje.

Edytowane przez kazioslaw
kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Zna ktoś inny powód artefaktów niż przegrzewanie się grafiki?;p

 

Podobno jest coś w stylu Memtesta ale pod gpu zna ktoś takowy program?:)

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki, albo uszkodzenie.

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

a czy Problemy z artefaktami mogą występować przy problemach z Directx? :D

 

PS Wyjąłem kartę i przeniosłem się na zintegrowaną (w płycie głównej) jeśli wystąpią na niej Blue Screeny oznacza iż albo system mi padł pod wirusem albo płyta główna ma problemy.

Edytowane przez kazioslaw
kazioslaw
komentarz
komentarz

Dzis miałem bluescreena związanego ze sterownikiem dzwięku. On jest mi nie znany aczkolwiek wiem co go mogło spowodować. Bluescreenów związanych z kartą graficzną brak. Więc jest to albo problem sterowników nvidia do gtx 550 ti albo karty graficznej. Po świętach planuje ją zawieść do sklepu jeśli diagnostyka w sklepie nie wykaże nic to znaczy że jednak problelem jest sam sterownik.

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Przed chwilą znów miałem bluescreena związanego z kartą graficzną :P Aktualnie jestem na karcie zintegrowanej na płycie głównej ze sterownikiem z płyty dołączonej do płyty głównej. Bluescreena wrzucam poniżej. Bluescreen wystąpił gdy mocno przycieło kompa (grałem. Zminimalizowalem gre by otworzyc okno rozmowy w komunikatorze.)

 

http://www.sendspace.pl/file/ae1abc5adfc01950ef09566

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

Odinstaluj dokładnie sterowniki od GPU, wyczyść rejestr oraz resztki. 

kazioslaw
komentarz
komentarz

Nie reinstalowałem sterowników jeszcze ale sprawdzałem dysk systemowy (narazie tylko on) płytą "ratunkową" z kasperskiego. Pozwala ona na skanowanie dysku antyvirusem bez uruchamiania windowsa wiec sprawdza on także zarażone pliki systemowe oraz umożliwia ich usunięcie w razie czego:) Płyta wykryła kilka wirusów (komputer nie był sprawdzany gruntownym skanem przez jakiś czas) usunąłem je. Przed sprawdzeniem płytą z kasperskiego mialem jakies dziwne wariacje komputera. Po właczeniu przycinał sie na kilka min (po włączeniu juz wszystkich programow z autostartu)

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Nowy Bluescreen tym razem coś z dyskiem twardym (sądząc po tym co pisze). Zresetowało mi komputer podczas odpalania mapy w Heroes Of Newereth. Log poniżej. Komputer Nie wyłaczony byl dwa dni wiec możliwe że dlatego ale niewiem.

 

http://www.sendspace.pl/file/b739a7a67b6fb50b7f7c51b

 

PS. Musialem wczesniej przestawic przyspieszanie sprzętowe bo miałem problem z grą więc możliwe ze zapomniałem przestawić tego spowrotem a gdy próbowało wczytać w grze rzeczy to wywaliło mi bluescreena

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

U mnie nadal wychodzi na sterowniki od GPU. Zmniejsz jeszcze taktowanie rdzenia i pamięci o 50 MHz.

 

Profilaktycznie możesz wykonać SMART dysku w programie HD Tune oraz pokazać screena z zakłądki Health.

kazioslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Bluescreen powtarzam wystąpił na zintegrowanej karcie graficznej. Riva tuner (o ile dobrze pisze) nie jest kompatybilny z nowymi sterownikami prawdopodobnie gdyż nie umożliwia kręcenia karty. Testy w HD Tune zrobię w późniejszym czasie ale podczas kiedyś sprawdzania nie widziałem obiaw bad sectorów. Gdy wykonam testy wrzuce je razem z zakładką health.

Edytowane przez kazioslaw
Youki
komentarz
komentarz

Ale sterowniko do Nvidii masz zainstalowane pomimo tego, że używasz zintegrowanego ukłądu graficznego ? 

kazioslaw
komentarz
komentarz

sterowniki mam zainstalowane tylko od zintegrowanego układu graficznego. On miewa czasami problemy z odpalaniem gier

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.