x-kom hosting

[Rozwiązany]Instalacja Kadu

szczepan522
utworzono
utworzono

Mam mały problem z kadu na Zenwalk'u... a wiec

odpaliłem knosole

# wget http://www.kadu.net/download/binary/sla … 6-1sjn.tgz

# installpkg kadu-0.4.3-i486-1sjn.tgz

#Installing package kadu-0.4.3-i486-1sjn.tgz

zainstalowano pomyślnie ;) ale poprosiło o bibliotekę "libsndfile" tak wiec sciagnolem na dysk "libsndfile-1.0.16.tar.gz" przeniosłem go do katalogu /tmp i stamtąd próbowałem go zainstalować ./configure -> make -> make install ale niestety znowu klapa :( wiec przeniosłem go do katalogu "cd /usr/local/lib" i ponowna instalacja ./configure -> make -> make install i ponownie się wykłada :/ powiedzcie mi co zrobiłem nie tak lub gdzie się pogubiłem... ????

szczepan522
komentarz
komentarz

Zarov powiedz mi tylko gdzie ja mam to archiwum wypakować do jakiego katalogu i jak to zrobić tam nie ma zadnego pliku instalacyjnego ?? sorki za te pytania... (ale kto pyta nie bladzi ;) )

Zarov
komentarz
komentarz

Tego nie wypakowuj.

Wszystkie paczki instaluj tak:

installpkg nazwa.tgz
szczepan522
komentarz
komentarz

Nie no kurcze ja mam jakiegoś pecha... teraz brakuje mi czegoś takiego "libqt-mt.so.3"

kadu: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
szczepan522
komentarz
komentarz

a wiec pobrałem QT4 i zainstalowałem...

root[/]# root[iNSTALL]# installpkg qt4-4.3.0-i486-1pin.tgz Installing package qt4-4.3.0-i486-1pin... PACKAGE DESCRIPTION:qt4: Qt4 - cross-platform C++ application frameworkqt4:qt4: Qt is a comprehensive cross-platform C++ application framework.qt4: Qt 4.x introduces new features and many improvements overqt4: the 3.x series. The Qt 4.x series is not binary compatibleqt4: or source compatible with the 3.x series.qt4:qt4: http://trolltech.com/products/qt/qt4:Executing install script for qt4-4.3.0-i486-1pin...

no i znowu :)

root[/]# kadukadu: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory

sugestie ??

Zarov
komentarz
komentarz

Hmm, a nie ma nigdzie w repozytoriach paczek dla Zenwalka? Jesli sie nie myle to macie cos takiego jak netpkg...zaraz czegos poszukam.

szczepan522
komentarz
komentarz

No tak po wielkich bojach ;) stwierdziłem ze mam dość :P Zenek jest zbyt ubogi w paczuszki okrojony do tego stopnia ze trzeba się mocno postarać by coś zainstalować (przynajmniej jest tak w moim przypadku a jestem początkującym userem linucha :P ) tak wiec temat można zamknąć ale uznać za nie zupełnie rozwiązany ;)

vonski
komentarz
komentarz

Zainstalowałeś qt4 'The Qt 4.x series is not binary compatible or source compatible with the 3.x series." kadu jest skompilowane na qt 3, zainstaluj qt3:

netpkg qt-base

qt4 nie musisz chyba odinstalowywać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.