x-kom hosting

Photoshop - Nałożenie zdjęcia na trójkąt

airdamien23
utworzono
utworzono

Witam nie wiem jak zrobić, aby na trójkąt nałożyć zdjęcie, a następnie aby w tym dopasowanym zdjęciu w trójkącie usunąć rzeczy wychodzące po za trójkąt.

Rozumie mnie ktoś ? :)

Bardzo proszę o szybką pomoc

 

leggo
komentarz
komentarz

Tworzysz dwie warstwy:

 - na górnej umieszczasz zdjęcie,

 - na dolnej wypełniony na czarno trójkąt.

Następnie, w oknie prezentującym układ warstw, klikasz PPM na górnej warstwie i wybierasz "Utwórz maskę przycinającą".

 

Oczywiście warstwy muszą być bezpośrednio pod sobą, a obiekty (trójkąt i obraz) w tym samym miejscu warstwy.

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz dwie warsty, jedna to trójkąt, druga zdjęcie. Warstwe z trójkątem dajesz na samą górę, warstwa ze zdjęciem pod nią, zaznaczasz różdżką cały trójką, dajesz zaznacz odwrotnie, klikasz na warstwę ze zdjęciem i wciskasz delete. Ukryj warstwę z trójką i gotowe. :)

 

Kolega wyżej lepiej wyjaśnił i prościej. :D

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm ja bym to zrobił tak. Otwierasz nowy dokument np. A4 format biały. Wybierasz lasso wielokątne i przy włączonych miarkach od lewej strony klikasz na danej wartości i na takiej samej na dole patrząc na górną miarkę. Kąt prosty jest na pewno w lewym dolnym rogu. :P Potem tworzysz zaznaczenie, warstwa przez kopiowanie, nałożenie koloru i jest. :P

airdamien23
komentarz
komentarz

Sorry ale nie kumam można troszku prościej ? :D

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra prościej będzie tak. Utwórz nowy dokument o wielkości 10 na 10 cm. Włącz miarki (ctrl + r). Wybierz lasso wielokątne (L). Wyjedź poza Twój kwadratowy, biały obszar roboczy na szary i ustaw kursor na wysokości 5 cm na lewej miarce, kliknij raz, a potem ustaw go na dole też na 5 cm (na górnej miarce) i kliknij drugi raz, a potem już po szarym tle obojętnie jak połącz ostatni punkt z pierwszym. Utworzy się zaznaczenie, kliknij w nim prawym i daj warstwa przez kopiowanie. Potem tam gdzie warstwy (F7) daj na niej prawym i opcje mieszania i nałożenie koloru. Prościej nie umiem. :P

 

A tak w ogóle to po miarkach da się zaznaczyć taki trójkąt, tylko pomyśl. :)

airdamien23
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystko działa :)

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Pewnie istnieje na to lepszy sposób, ale ja w photoshopie do wszystkiego doszedłem sam i niektóre rzeczy robię na około i na chłopski rozum. :) Pozdro.

airdamien23
komentarz
komentarz

Gdybym miał na to czas to bym możliwe że doszedł do tego ;)

Pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.