x-kom hosting

Temperatura Gpu-?

nokia
utworzono
utworzono

Temperatura GPU (procka) w 7900GS u mnie to;

iddle- 60st.

strees (uwaga!) 89st, podczas grania w Carbona po 3 minutach;-)))

Czy to dobre temp.???

P.S. NIe mam gwarancji na grafikę, więc na nią uważam;-))

snip91
komentarz
komentarz

89 stopni dla grafiki to nie jest jeszcze dużo. Myślę, że nie masz się co na razie bać o nią.

falcon1984
komentarz
komentarz

Mama taką samą GF 7900GS CoolerMaster 600/1600:

w idle cały czas 44-46C

podczas grania wzrasta stopniowo. Przeważnie jest 60-70C, ale po godzinie grania w Just Cause miałem 80-85C C. Dosyć mocno się nagrzewa, ale do 90C nic się jej nie powinno stać. Ale w idle trochę wysoko masz...

snip91
komentarz
komentarz

Może spróbuj zmienić pastę termoprzewodzącą i wyczyścić łopatki wiatraka.

falcon1984
komentarz
komentarz
Może spróbuj zmienić pastę termoprzewodzącą i wyczyścić łopatki wiatraka.

Nie, ten model karty tak się grzeje. Ale w idle ma za wysoko, w stresie już raczej ok, ale po 3 minutach to sie za szybko nagrzała do 89C... :huh:

Markus123
komentarz
komentarz

Sprawdź w panelu sterowania, w zakładce "Regulacja ustawień procesora graficznego", na ile % jest wykorzystywany wentylator na Twojej karcie. U mnie domyślnie jest to 59%, sprawdzałem jak jest z głośnością wentyla i doszedłem do wniosku, że przy 85% wzrasta nieznacznie, za to karta jest wyraźnie chłodniejsza. Możliwe, że u Ciebie jest podobnie.

falcon1984
komentarz
komentarz
Sprawdź w panelu sterowania, w zakładce "Regulacja ustawień procesora graficznego", na ile % jest wykorzystywany wentylator na Twojej karcie. U mnie domyślnie jest to 59%, sprawdzałem jak jest z głośnością wentyla i doszedłem do wniosku, że przy 85% wzrasta nieznacznie, za to karta jest wyraźnie chłodniejsza.

Gdzie to dokładnie jest? W jakim panelu sterowania?

Markus123
komentarz
komentarz
Gdzie to dokładnie jest? W jakim panelu sterowania?

No panel sterowania dołączany do sterowników przez Nvidię, czyli: PPM na pulpicie -> Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> teraz u mnie z zakładek wybieram GeForce 8800 GTS, czyli u Was pewnie analogicznie GeForce 7900 GS -> Uruchom panel Sterowania Nvidia -> Wydajność -> zakładka "Regulacja ustawień procesora graficznego"

Albo krócej: PPM na pulpicie -> Panel sterowania NVIDIA -> Wydajność -> zakładka "Regulacja ustawień procesora graficznego";)

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie ma u mnie czegoś takiego jak wydajność. W panelu NVidia mam tylko: Ustawienia 3D, Wideo i telewizja, Wyświetlanie... :huh:

Markus123
komentarz
komentarz

Hmmm... czyli przez ten panel nie możesz podkręcać karty? Bo to właśnie tam jest ta regulacja prędkości wentylatora. No chyba, że w starszej wersji sterowników (jaką teraz masz?) ta opcja jest w innej zakładce, np. ustawienia 3D.

falcon1984
komentarz
komentarz

Sterowniki mam w wersji Beta, więc to może przez to się tak dzieje...

Ściągne sobie najnowsze stabilne sterowniki i zobacze jak wtedy będzie... a teraz mam w "Ustawienia 3D" opcje "Monitoruj poziom temperatury", ale jak tam chce wejść to mi błąd wywala jakiś...

Markus123
komentarz
komentarz

Też mam wersję beta, a konkretniej 169.01, ale w innych , trochę nowszych lub trochę starszych, ta opcja, o której mówię, powinna być w tym samym miejscu. Ściągnij jakieś w miarę nowe i sprawdź.

Dziadi
komentarz
komentarz

moze czujnik zle podaje sprawdz dotykowo temperature radiatora na karcie

nokia
komentarz
komentarz

Jak dałem prędkoś coolerka na 100%, to w iddle mam 50st;-)), a w stresie 80;-))

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja mam 46C w idle bez zmiany obrotów...

  • 2 tygodnie później...
Neldrin
komentarz
komentarz

Ja mam wersję z Zalmanem i jest to odpowiednio 39C idle i ~60C w stresie.. Karta była kręcona do ustawień z CoolerMasterem (600/1600 jezeli dobrze pamietam?)

nokia
komentarz
komentarz

Eeee... to wzorowe temperatury ---- mam gorsze w Core 2 Duo E4500;-))

falcon1984
komentarz
komentarz
Ja mam wersję z Zalmanem i jest to odpowiednio 39C idle i ~60C w stresie.. Karta była kręcona do ustawień z CoolerMasterem (600/1600 jezeli dobrze pamietam?)

No to jednak Zalman na leb bije CM, u mnie 46C w idle, do 70-80C w stresie

Zastanawiam się czy nie dokupić sobie jednak dla spokoju jakiegoś chłodzenia na tą kartę.

Wpadły mi w oko takie oto dwa:

Pentagram XC-70 Cu+

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...ncmFtIFhD/23120

Revoltec Graphic Freezer Pro

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...lciBQcm8=/26878

Jak myślicie, który z nim będzie lepszy ? Oba wejdą na 7900GS ? Wczoraj po godzinie grania w CoD4 miałem 80C na GPU ... w sumie nie tak źle ale wolałbym nie przekraczać tych 65-70C ...Czekam na rady... :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.