x-kom hosting

Wifi I Rozdzielczość W Ubuntu

ciaciama
utworzono
utworzono

Witam!

Dostałem laptopa, mam tam Windowsa XP (niestety, nie wszyscy w moim domu respektują Linuxa). Dzisiaj zainstalowałem Ubuntu. Jednak mam dwa problemy. Pierwszy problem to rozdzielczość - nie wiem dlaczego w Ubuntu mogę ustawić tylko 640 na 480 i 800 na 600, a ja mam 1280 na 800. Drugi problem to Wifi, nie wiem jak ustawić żebym mógł się łączyć z internetem właśnie przez Wifi.

Pozdrawiam

PS Będą +

dvinsk
komentarz
komentarz

Po pierwsze musisz zmienić wpis w Xorgu

edytujesz:

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

potem zamieniasz sekcje monitora na:

Section "Monitor"

Identifier "Generic Monitor"

Option "DPMS"

HorizSync 28-51

VertRefresh 43-60

i sekcje screen na: (tutaj wstawiasz potrzebne rozdzielczości )

Depth 24

Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

zapisujesz, wychodzisz i restartujesz kompa - i teraz pracuje w trybie "1024x768" lub jak sobie wybrałeś

Ale musisz uważać z tym plikiem bo jeżeli źle coś skonfigurujesz to nie wejdziesz do trybu graficznego . Jeżeli umiesz się poruszać w edytorach tekstowych(jak vi) to spoko, ale jeżeli nie to zrób sobie kopie pliku, a potem tylko podmienisz go sobie i wrócisz do poprzedniego ustawienia.

To by było na tyle, a i napisz jaki masz sprzęt

localh0st
komentarz
komentarz

A po kiego tak się rozpisywać, grzebać w Xorgu?

CTRL+ALT+F1sudo killall gdmsudo killall Xorg	   {mozliwe ze nic już nie znajdziesudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

I to wszystko. W ostatnim kroku będziesz konfigurował ręcznie cały Xorg (cały czas ręcznie). Metoda szybka, łatwa i pewna.

Co do wifi, to jaka ta karta? :

http://www.google.com/search?hl=pl&cli...=Szukaj&lr=

  • 2 tygodnie później...
ciaciama
komentarz
komentarz

Przepraszam że tak długo się nie odzywałem. Dzisiaj zainstalowałem na tym laptopie Fedore. System widzi karte bezprzewodową, ale nie może jej aktywować.

Model laptopa: http://www.nokaut.pl/laptopy/em-v5535-cm53...b-dvdsm-vb.html

Z góry dzięki!

PS Jeszcze raz sorka że się tak długo nie odzywałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.