x-kom hosting

Brak obrazu.

lukaspl
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Na wstepie zaznaczam że jestem dosyć "zielony" w kwestii komputerów wiec z góry przepraszam jeżeli moje pyt bedzie banalnie głupie lub jeżeli informacje nie będą wystarczająco zprecyzowane. Dodatkowo przepraszam za pisownię (wiem że niektórych to b kole w oczy) ale jestem na emigracji od długiego czasu i zwyczajnie zapominam pisowni.
przechodząc do rzeczy. Dosyć niedawno weszłem w posiadanie części do komputera, wszytkiego razy trzy tzn płyta główna karta graficzna ram itd.
Postanowiłem złożyć sam te części i o dziwo po obejrzeniu paru tutoriali na you tube udało mi sie to bez wiekszych problemów. .. ale tylko z jednym kompem. Pozostale dwa po poskladaniu i odpaleniu wydają sie pracować dobrze tzn słychać prace dysku twardego wszystkie wiatraki chodzą, ogólnie wszystko jest ok oprócz tego że nie nadają sygnału na monitor, ani biosu totalnie nic. Próbowałem kombinować z wymianą poszczególnych części z jednego do drugiego i odwrotnie i potem je uruchamiać ale dalej było to samo.
Totyle na chwile obecną, jeżeli będą potrzebne jakieś informacje odnośnie czesci to mogę podać (nie zamieszczałem zdjęć bo zdjęcie monitora z napisem no signal chyba by tu nie wiele pomogło. Dzieki za jakakolwiek pomoc.

BAKUN
komentarz
komentarz

Podaj dokładne nazwy tych części, bo coś czuje że źle jest coś podłączone lub się gryzie ze sobą.

lukaspl
komentarz
komentarz

Płyta główna to ASRock ConRoe 945G-DVI, procesor INTEL CORE 2 DUO 1.86GHZ, grafika to Nvidia Fanless 8500 256mb, plus 4gb ramu. Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy np przyadkowo niespalilem procesora lub płyty głównej? W sensie sprawdzić gdzieś napięcie lub jego brak?

BAKUN
komentarz
komentarz

W pozostałych komputerach pracuje tylko dysk? Jak spalony procesor to byś nie odpalił raczej nic. Płyty tak się sprawdzić nie da zdiagnozować tak łatwo trzeba podmienić, co do mierzenia napięć to bierzesz miernik i sprawdzasz na zasilaczu je. Proponuje wyciągnąć te kartę graficzna którą masz i sprawdzić czy wszystko działa,bo widzę ze masz integre i możesz dzieki temu lecieć bez karty graficznej. Myślę o konfiguracji w biosie, być może tam coś jest nie tak, więc należało by przed tym wszystkim przywrócić ustawienia biosu do domyślnych/fabrycznych i próbować.

lukaspl
komentarz
komentarz

Ok. Dzieki za odp lecz problem leży gdzie indziej. Wiec napisze tak, złożyłem trzy komputry z identycznych części ale tylko jeden z nich działał (bo go już sprzedałem) dobrze, pozostałe dwa odpalaja się, "słychać" że wszystko działa twardy dysk itd lecz nie otrzymuje sygnału na monitor, wiec nawet do biosu się niemoge dostać.

BAKUN
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 100 % karta graficzna jest sprawna ? podmieniałeś ją >?

bardzo ważne jeśli “gwizdek” systemowy jest włączony to przysłuchać się jakie wydaje sygnały np. po 3 krótkie, 2 długie itp.

Jak masz mozliwosc to podlacz do innego monitora.

Tu masz jak mierzyć napięcia. http://forum.programosy.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczu-komputerowym-vt113284.html

Myślę że zasilacz jest winowajcą.


 

exportez
komentarz
komentarz (edytowane)

czy podczas wczytywania biosu komp wydaje sygnały, jeśli tak to w jakiej konfiguracji

lukaspl
komentarz
komentarz (edytowane)

Po odpaleniu kompa, wydaje on jeden pojedynczy krótki dźwięk. Po wyjęciu karty graficznej mam obraz na monitorze (bios) czy to znaczy że karty graficzne są uszkodzone/spalone ?
W jaką karte ewentualnie mógłbym się zaopatrzyć aby jeszcze jakiś grosz na całym kompie zarobić? Te części ktore mam dostałem za darmo więc pomyślałem że trochę zrobię składając to do kupy.

BAKUN
komentarz
komentarz

Sprawdź te karty w innym komputerze jak masz możliwość. Komputer działa poprawnie jeśli jest taki dźwięk, prawdopodobnie są uszkodzone. 

exportez
komentarz
komentarz

rozumiem że płyta główna posiada zintegrowaną grafikę, w związku z tym w biosie musi mieć opcje jej wyłaczenia i przełączenia na grafikę pod pci-e

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.