x-kom hosting

BSoD w trakcie gier

wojtanowsky
utworzono
utworzono

Witam!

 

Wielokrotnie poszukiwałem odpowiedzi na mój problem, który jednak jest dość niezwykły i w związku z tym nie mogłem znaleźć w czeluściach internetu interesującej mnie odpowiedzi. Ale do rzeczy...

 

Zacznę od konfiguracji mojego komputera, żeby była jasność z czym macie do czynienia:

k7ii.png6viy.png0asp.pngj4j3.pngu9i.png

 

Nie mogę niestety zainstalować debugera (jakiś błąd) a ponadto nie mogę wrzucić tych cholernych plików na żaden upload ani na forum, bo "nie mam takich uprawnień....". Także tego wam dać nie mogę. 

 

Przystąpię teraz do opisania szerzej problemu.

 

A może nie tak szeroko, bo nie ma takiej potrzeby, problem jest bardzo treściwy, tylko nie za bardzo dla mnie zrozumiały. Mianowicie w trakcie odpalania niektórych gier, ma miejsce blue screen o takim wyglądzie:

zoge.jpg

Myślę, że od razu poszedłbym z tym do serwisu, gdyby nie pewien zastanawiający fakt... Blue screen występuje TYLKO I WYŁĄCZNIE w trakcie włączania niektórych gier. i to TYLKO w niektórych sytuacjach. Już śpieszę z wytłumaczeniem jakich. W przypadku gry league of legends, blue screen ma miejsce zaraz po załadowaniu się gry, w pierwszej sekundzie rozgrywki. W przypadku gry SpaceMarine, blue screen ma miejsce jakieś 10 minut po rozpoczęciu rozgrywki, w jednym konkretnym miejscu. Nadmienię, że tak się złożyło, że w tym momencie nie dzieje się żadna walka, jest to najmniej obciążający komputer moment. Wcześniej prowadziłem strzelankę i problemów żadnych nie było. W cs 1.6 blue screenów nie ma wcale. W path of exile nie ma ich wcale, podobnie jak w far cry 1 i far cry 2, a także assasin's creed 2. 

 

Teraz muszę jeszcze wspomnieć o bardzo ważnym fakcie. Zanim napisałem do was tego posta, wielokrotnie sprawdzałem komputer w poszukiwaniu błędów przy pomocy programów typu memtest. Błędow żadnych nie znalazło. Stwierdziłem, że może być to wina oprogramowania, zatem już kilka razy reinstalowałem system. 

 

Wcześniej miałem windows home premium 64 bity i... tutaj zaskoczenie. Na tym systemie pojawiały się blue screeny w jeszcze jednej sytuacji - podczas uruchamiania programu amd catalyst control center. Wystarczyło, że komputer uruchomił proces AMD CCC i natychmiast blue screen. Po zmianie systemu na windows 7 ultimate, blue screeny ograniczone zostały do przykładów z gier które podałem wyżej. 

 

Komputer był czyszczony, a ponadto, mam go już od lutego 2012 roku i nie było wcześniej żadnych problemów, ani z zasilaniem, ani APU, ani RAMem. 

 

Aha no i byłbym zapomniał. Z nieznanego mi bliżej powodu po którymś reinstalowaniu systemu, zniknęły mi informacje o komputerze wyświetlane zaraz po jego włączeniu. Czyli mówiąc prościej, po naciśnięciu przycisku power na komputerze, pierwsze co powinno się wyświetlić to czarny ekran z białymi napisami o procesorze, ramie, częstotliwości, biosie, jego wersji etc etc. Ja tego nie mam. Mam tylko czarny ekran. Jednak co ciekawsze, do biosu mogę normalnie wejść, podobnie jak do menu bootowania. 

 

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Naprawdę chciałbym uniknąć odprowadzania komputera do serwisu, gdyż ten, jak to zwykle bywa, bardzo guzdrze się z rozwiązaniem problemu, a aktualnie komputer jest mi niezwykle potrzebny, dlatego nie mogę sobie pozwolić, na jego zbyt długi brak. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Podaj proszę pełną specyfikacje komputera, sprawdź temperatury podzespołów, przetestuj pamięci operacyjne.

 

Było OC?

wojtanowsky
komentarz
komentarz

Przeczytałeś co napisałem w ogóle, czy z automatu wysłałeś tą wiadomość? Specyfikację masz w screenach, temperatury Ci zaraz podam (edytuje tego posta). Pamięci, jak napisałem wyżej zostały sprawdzone i nie znaleziono żadnych błędów. OC nie było. 

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Przeczytałeś co napisałem w ogóle, czy z automatu wysłałeś tą wiadomość?

 

Jesteś przekonany, że wszystko napisałeś ? 

 

Specyfikację masz w screenach,

 

Model zasilacza ? 

 

temperatury Ci zaraz podam (edytuje tego posta).

 

Nie podajesz ich dla mnie, podajesz do wiadomości wszystkich, być może ktoś ci pomoże jeszcze lepiej ..

wojtanowsky
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam, w waszym dziale informacyjnym znalazłem ten program i informacje z niego podobno wystarczają. 

 

Zasilacz: NeoTEC Magnus G11-400W Bulk

 

87ki.png

n9p8.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli masz pliki w folderze Minidump to wrzuć je na jakiś upload i spakuj to sobie sprawdze. 

wojtanowsky
komentarz
komentarz

No właśnie nie mogę ich wrzucić, bo dostaje komunikat od uploadu, że nie mam uprawnień do wysyłania tych plików. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.