x-kom hosting

"Tylko drugi ekran" - wyłączenie ekranu

kati7
utworzono
utworzono

Mam laptopa Asus X550V, choć to tu raczej nieistotne. W menu po prawej stronie dostępne są opcje ekranu - rozciągnięcie czy też całkowite przeniesienie obrazu na drugi ekran. Niechcący kliknęłam drugą opcję - problem w tym, że nie mam drugiego ekranu, a więc obrazu nie mam nigdzie. Ekran jest czarny. Jak to cofnąć, może jakiś skrót klawiaturowy?

lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

zalezy od laptopa ale spróbuj f8,f9,f10 samo a potem z ctrl albo z FNem ;)
Powinnas miec maly rysuneczek ekranu/ow pod jakims F..

Ale z tego co widze to u ciebie bedzie to F8.

kati7
komentarz
komentarz

Tak, wygląda na to, że powinno być to f8. Próbowałam z fn i ctrl - zero reakcji.

lukee8
komentarz
komentarz

Próbowałaś kilkakrotnie? I nie za szybko za kazdym nacisnieciem odczekac chwilke.. bo moze wybieraja sie tryby w tle rozne.

Pozatym masz wyjscie hdmi w laptopie.. nie masz moze podlaczonego pod tv czegos takim kablem? Na chwile bys odlaczyla dvd,dekoder czy co tam mozesz miec i podlaczyla laptopa z telewizorem hdmi i tam ustawila ekrany;)

A moze masz jakis stary monitor kablem d-sub i wyjscie w tv oznaczone PC z gniazdem d-sub;)

kati7
komentarz
komentarz

Wypróbowałam już chyba wszelkie możliwe sposoby naciskania, efekt żaden. Na ślepo musiałam schrzanić chyba coś jeszcze, bo przy kliknięciu lewym myszy słychać charakterystyczne plumknięcie. Kabla hdmi nie mam, a o d-sub pierwsze słyszę. A dałoby się podłączyć do drugiego laptopa, też Asusa i wykorzystać tamten ekran?

lukee8
komentarz
komentarz

Nie bo Gniazda w laptopach to wyjścia a nie wejścia.


Wyłącz laptopa włącz ponownie daj mu chwilkę aby napewno sie dobrze uruchomił i wtedy spróbuj.

 

A przewód d-sub wygląda tak:
726_4.jpg

kati7
komentarz
komentarz

Klikanie na oślep chyba nic nie da. Spróbuję jutro lub pojutrze z kablem hdmi i telewizorem, jeżeli nie pomoże, to chyba pozostaje mi przekazanie problemu komuś mądrzejszemu na miejscu. Ale dziękuję za zainteresowanie :)

Arahnor
komentarz
komentarz

Kliknij klawisz windows + P, potem 3x strzałka do góry, zatwierdź enterem ;)

  • 11 miesięcy później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.