x-kom hosting

Dobry Laptop [3500]

Gość
komentarz
komentarz

Wątpie abyś w media go dostał

Odnośnie dysku

taki 64GB ~~coś ok.250zł - na system i jakiś programy starczy

(przecież filmów czy zdjęć nie ma sensu przechowywać na tym dysku)

120GB coś pewnie oko ~~400zł

Tu masz kalkulator mozesz policzyć

sobie ile wpłacisz pierwszą ratę i reszte na ile rat

ile przepłacasz -tylko oczywiście to nie sklep daje raty

http://www.x-kom.pl/raty?partnerid=100487700&sm12=MTg=&ts=1384103656&token=ac6829808ea37e7990df60328a61855e

Huberto203
komentarz
komentarz

Dowiedziałem się dziś że Acery są najbardziej awaryjnymi kompami :D i już sam nie wiem, powiedzieli mi ze najlepiej kupić : HP, Dell, Lenovo. Coś w tej cenie by się znalazło dobrego? 

Gość
komentarz
komentarz

A gdzie takie wieści usłyszałeś ?

Nikt Cię nie zapewni że dany laptop czy to hp czy lenovo będzie służył dłużej od acera

(nawet serie biznes lądują w serwisach ) więc takie stwierdzenie acer Ci się szybko popsuje 

to można o kant wiesz czego 

To samo ktoś może powiedziec że hp są awaryjne i po roku padnie np matryca

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Tata ma znajomych w serwisach/salonach, media markt itp i pytal i powiedzieli mu ze sa najbardziej awaryjne a oni na pewno wiedza bo to do nich ida reklamacje. a co myslicie o SONY VAIO prawie to samo co acer 8gb ram dysk 1tb SATA tylko ma grafike radeon nie pamietam dokladnie jaka i bluray. Zaraz poszukam go i dodam. Tyle ze on w media kosztuje 4300zl

to chyba ten jesli dobrze pamietam http://m.mediamarkt.pl/notebook-sony-sve1713y1e,id-874912 a jak nie to co innego polecicie ? Najlepiej dostepne w media markt w Rzeszowie bo chyba bede bral w raty a tam jest 0%

ktoś coś podpowie ? Gadałem dziś z typem w Media Markcie, powiedział mi że ten VAIO ma ciut słabszą grafike i procesor. Za to na pewno lepszą matrycę i napęd bluray. Zainstalowany Windows 8 no i cena rośnie za to że jest to SONY. Ale mówił że nie mają na stanie nic innego co mogło by "zastąpić" tego acera. Że raczej jedyny będzie ten VAIO

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

Ech - no to Ci polecili droższego i duuuużo słabszego

Przecież ta karta w tym sony do tego procka i co ważniejsze tej rozdzielczości FHD to jedna wielka KUPA

(nie wspomne że matryca glare i brak rozbudowy o mSata)

Tak to jest jak się idzie do sklepu i danego modelu nie ma i się wciska ludzio coś słabszego (co akurat jest na stanie)

mówiąc ze lepsze -szkoda słuchać i pisać o takim doradzaniu

Przecież nie mają na stanie to skąd wiedzą że awaryjny ?!

-Ale okej słuchaj panów z MM i powiedz aby takie teksty typu

"ta karta jest ciut słabsza niż w acerze" zachowali dla siebie.

Moja ostatnia rada w tym temacie :

wez oświadczenie na piśmie że sony Ci się nie popsuje przez ~~5lat skoro są pewni i tak zachwalają

(zobaczysz czy się podpiszą)

Huberto203
komentarz
komentarz

Chodzi o to że najwięcej awarii jest w acerach, nie tylko w MM powiedzieli. Rozważam kupno w systemie ratalnym a tylko w Media można raty 0% i dlatego też ten sklep mnie ciągnie. Co innego z ich oferty najlepiej dostępne w Rzeszowie moglibyście polecić

c4ch3
komentarz
komentarz

Załóżmy, że w okolicy serwisu znajduje się 1000 użytkowników Acera i 70 Sony'ego. Do serwisu poszło 50 laptopów marki Acer i 8 Sony. Serwisanci powiedzą, że Acery to awaryjne są, bo dużo ich się psuje.

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Co myślicie o takim MSi, cena ponad 4000zł ale juz widze mniej więcej że parametry mega

 

Procesor Intel® Core™ i7-4700MQ Procesor szczegóły Taktowanie 2,4 GHz, Turbo 3,4 GHz 
4 rdzenie, 8 wątków
Cache 6 MB System operacyjny Brak Typ matrycy FullHD, 1920x1080
matowa (non-glare) LCD LED Przekątna ekranu 17,3" Pamięć RAM 8 GB  DDR3L (max. 16 GB) 1600MHz Karta graficzna nVidia® GeForce GTX 760M
2 GB 
pamięci GDDR5
Liczba rdzeni NVIDIA® CUDA™: 768
Obsługa: NVIDIA® Optimus, DirectX 11, NVIDIA® 3D Vision™ / 3DTV™ Play, OpenGL 4.1  Audio 4 x 2WHD głośniki
Audio Boost
Sound Blaster Cinema Zamontowany dysk twardy 1000 GB (1 TB) Napęd optyczny wbudowany DVD Super Multi Złącze HDMI 1 szt. Wbudowana kamera internetowa HD Webcam (30fps@720p) Złącza USB 2 x USB 3.0 (SS)
2 x USB 2.0 Mic-in/Headphone-out 1/1 Blokada Kensington Tak Złącze VGA Tak Karta sieciowa bezprzewodowa 802.11 b/g/n  Karta sieciowa przewodowa Killer Gaming LAN Bluetooth Tak, 4.0 Czytnik kart SD(XC/HC)


?


W ogóle pozwólcie że zapytam, czy może mi ktoś więcej napisać o firmie MSi ? Jest dość mało znana, chciałbym zaczerpnąć więcej informacji na jej temat. Czy w razie gwarancji jest jakaś możliwość serwisowania w polsce czy coś. Proszę o opis jakiś.

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

Tak tylko msi będzie gorzej spasowane czy wykonane

-do tego napewno głośniejsze.

Dziwne boisz się acera a pchasz się w msi :E

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

dlaczego pcham sie w msi ? ponoc te msi są dobre, słabo się znam, a głośny bo tam chyba wentylatory bardziej wydajne są tak ? Mógłbyś jakoś uzasadnić swoją wypowiedź? Będę wdzięczny


?

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

A w czym one takie dobre - co to za model ?!

Gość
komentarz
komentarz

A co mamy powiedzieć

skoro takie same parametry dostałeś w w czwartym poście i acera

-który będzie solidniej wykonany spasowy

więc nie widzę tu nic lepszego

teraz przeczytaj rackę tego msi

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE70-i7-4700MQ-GTX-765M.98241.0.html

(tylko nie patrz na wyniki bo akurat racka ma z lepszą gpu)

patrz spasowanie hałas temperatury

tu masz acera

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3-772G-747A321-Notebook.93916.0.html

(ewentulanie jeśli problem z jęzkiem poszukaj pl)

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

co oznacza "racka"

czyli po przeczytaniu tego co powinienem wywnioskować a raczej co powiedzą Ci co się znają bardziej czyli ty fery

 

ciekawi mnie też dlaczego acer jest 100zł droższy a parametry w sumie chyba takie same. ( nie wiem czy tata nie będzie przeciwko acerowi skoro powiedzieli mu że są najczęściej reklamowane )

 

z tego co wyczytałem to acer będzie cichszy oraz mniej się grzeje odnośnie obudowy to nie ma tam że msi źle spasowane czy coś ale niby też jest aluminiowa

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

racka znaczy recenzja a co wywnioskujesz to od ciebie zależy

Przeczytaj jedną i drugą i zobaczysz który ci bardziej odpowiada

Huberto203
komentarz
komentarz

No to przeczytałem, wywnioskowałem że MSI przy maksymalnych obciążeniach osiąga dużo większe temperatury, i że jest głośniejszy o ponad 10dB od acera. 

 

To ja już nie wiem... Chcę kupić raz i mieć ten komputer dobry na ładne lata a nie żeby się zaraz denerwować że coś będzie nie tak. A odnośnie awaryjności tych Acerów to nie wiem już co myśleć. Bo jak się takie coś słyszy to automatycznie mózg inaczej myśli i nie wiem, doradźcie coś prosze was. 

Gość
komentarz
komentarz

Ja dotykałem tego laptopa i nie wiem gdzie wyczytałeś że jest

aluminiowa- jest cały plastikowy

Więc jak widzisz nie jest tak mega jak by Ci się wydawało

Głośno cieplej i plastikowo / kolorowo 

Nikt Ci nie jest w stanie zapewnić że dany laptop nie wyląduje w serwisie

(TO JEST TYLKO SPRZĘT)

Ale po co się pchać w coś głośniejszego cieplejszego i bardziej plastikowego

-dla mnie możesz brać msi czy sony Twój wybór

tylko że acer ma taką łatkę którą wszyscy powielają i tyle

-nie znają danego modelu i mówią że awaryjny - a co myślisz że jak byś kupił Della to się nie popsuje?!

Już nie raz nawet tu się spotkałem ktoś szuka laptopa i zaznaczł tylko nie Dell !!

Huberto203
komentarz
komentarz

Powiedz to mojemu bratu i tacie, oni są pewni że to co powiedzieli im koledzy jest prawdą a na forum się nie znają... 

 

Właśnie mam zamiar podjechać do x-kom i zobaczyć te MSI ale wg opisu to obudowa jest aluminowa. 
 

No dość głośno jest i ciepło, przyciąga mnie też ten desing i podświetlanie klawy 

 

Zastanawiam się długo ale wolę wybrać raz i się cieszyć z kompa a nie narzekać, ponoc MSI dobre ale nie miałem to nie wiem... 

c4ch3
komentarz
komentarz

Z tego, co pamiętam, MSI masz aluminiowy szkielet w środku, a reszta jest z plastiku (który jest miękki swoją drogą).

Huberto203
komentarz
komentarz

rozumiem, ale tak patrząc z innej strony, jak myslicie czy MSI będzie aż tak obciążony żeby się tak grzać np przy gta V czy renderowaniu filmików ? czy to dla niego jest mały wysiłek ?

c4ch3
komentarz
komentarz

Najnowsze gry i renderowanie filmów to nie jest niezauważalny wysiłek dla żadnego laptopa. Zwłaszcza, że nie będziesz z niego korzystał 30 min dziennie.

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie gram w najnowsze gry, głównie starsze typu counter strike i planuje z nowszych jedynie GTA V, poza tym renderowanie filmików raczej nie przekraczających 10 minut. Rozważam jeszcze taki sprzęt, co powiecie: http://www.x-kom.pl/p/161550-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-16gb-1000-gt750m-sli-fhd.html#  lub  http://www.x-kom.pl/p/161497-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-16gb-1000-dvd-rw-gt755m-fhd.html

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

To teraz szukasz 15cali

Huberto203
komentarz
komentarz

Tak mi w sklepie x-kom doradzili. Co prawda gdyby bylo 17 to pewnie bym go juz miał ale jeszcze sie zastanawiam, ostatnio oglądałem te 15,6 cala i w cale najmniejsze nie są.

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tańszych znalazłem też coś takiego http://allegro.pl/laptop-asus-x750jb-i7-4700hq-1tb-8gb-gt740-zestaw-i3727600152.html i teraz myślę czy jest sens wywalać 4k czy nie lepiej kupić coś tańszego jak ten asus, jedynie nie pogardził bym np 12 lub 16 gb ramu ale na x-kom nie ma takich dostępnych. No i szkoda też że nie ma FHD i matryca jest błyszcząca o ale coś za coś. Co o nim sądzicie itp 

Edytowane przez Huberto203
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.