x-kom hosting

BlueScreen podczas uruchamiania gry

radek.rk75
utworzono
utworzono

Mam nowy laptop ACER V3-771G i5-3230M 4GB 500GB GF730M 2GB

Gdy po paru minutach normalnego użytkowania chcę włączyć jakąś grę wyskakuje BlueScreen. Dzieje się tak również czasami, gdy oglądam film.

Wszystkie sterowniki mam zainstalowane z płyty dołączonej do laptopa, oprócz tych od karty graficznej- są to najnowsze ze strony GeForce 331.58

Temperatura GPU w spoczynku 40c, CPU 50c

System Windows 7 SP1 x64 świeżo zainstalowany na sformatowanej partycji

 

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 9f
  BCP1: 0000000000000003
  BCP2: FFFFFA8004ED4A10
  BCP3: FFFFF800047E83D8
  BCP4: FFFFFA800A6BE010
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\100713-28766-01.dmp
  C:\Users\Radosław\AppData\Local\Temp\WER-44397-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj i wrzuć na jakiś upload pliki z folderu minidump to jutro je sprawdzę.

radek.rk75
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz folder minidump mam pusty, bo przeinstalowałem system. Ten opis BlueScreena u góry jest jeszcze sprzed przeinstalowania.

Youki
komentarz
komentarz

To jak wyskoczy Ci bluescreen to w folderze Minidump powinien utworzyć się plik i wtedy go wyślij .

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdz czy sterowniki do płyty głównej są aktualne. 
Następnie wykonaj aktualizacje sterowników do karty graficznej nVidia. Jeśli obecne są aktualne to je odinstaluj, wyczyść rejestr oraz zainstaluj na nowo. 

radek.rk75
komentarz
komentarz

Wszystkie sterowniki są raczej aktualne, bo ściągałem ze strony Acer'a.

Czy problem może leżeć po stronie sprzętu? Jeżeli tak, to wyślę laptopa do reklamacji.

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj to jeszcze : 

Jeśli obecne są aktualne to je odinstaluj, wyczyść rejestr oraz zainstaluj na nowo. 
Grzechu16
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.

Mam podobny problem i postanowiłem nie zakładać nowego tematu. Czy ktoś obeznany w temacie mógłby rzucić okiem na pliki powstałe po wystąpieniu BSOD? Ten najnowszy BSOD to plik 102913-15178-01.dmp, ale wrzuciłem też dwa pozostałe. Od razu zaznaczę, że w grze występował problem z teksturami a pomocne w rozwiązaniu problemu było zainstalowanie starszej wersji sterowników. Problem tekstur został rozwiązany ale mam wrażenie, że to właśnie przez te sterowniki zdarza się, że wszystko się zatnie i po chwili komputer się resetuje. Tutaj pliki opisujące problem: http://speedy.sh/S3JSg/Minidump.rar

Z góry dziękuję za rzucenie okiem.

Pozdrawiam, Grzesiek. 

Youki
komentarz
komentarz

@Grzechu

 

Przetestuj pamięci RAM, każdą pamięć osobno za pomocą programu memtest86+ http://www.forumpc.pl/tutorials/article/9-sprawdzenie-pamięci-ram-za-pomocą-programu-memtest86/

radek.rk75
komentarz
komentarz

@Youki

Zrobiłem tak jak mówiłeś: odinstalowałem wszystkie stery, czyszczenie rejestru i zainstalowałem wszystkie ze strony Acer'a i dalej to samo. Nawet jak zostawiłem włączonego laptopa "na pulpicie" to po jakimś czasie wyskoczył bluescreen :/ 

Dodam jeszcze, że zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji.

Spróbuję jeszcze zainstalować Windows 8.1 i zobaczę jak bedzie na tym systemie. Jak bedzie dalej tak samo to chyba pozostaje mi wysłac laptopa do reklamacji, zeby sprawdzili czy wszystko z nim w porządku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.