x-kom hosting

Bluescreen, Windows 7

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Libacjusz ,
Libacjusz
utworzono
utworzono

Witam,

od pewnego wyskakuje mi bluescreen. Zdarzało się to raz dziennie w odstępie kilkudniowym, ale dziś miałem już dwa takie przypadki, co zdarzyło się po raz pierwszy. Zawsze dzieje się to podczas przeglądania internetu i słuchania muzyki.
Karta muzyczna - Audiotrak Prodigy HD2,
Procesor  -AMD Athlon II X3 425,
Grafika  -ATI Radeon HD 5700

Link do plików Minidump
http://speedy.sh/sNBmS/Minidump.rar


Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj aktualizacje wszystkich sterowników do płyty z uwzględnieniem sterownika realteka. 

Libacjusz
komentarz
komentarz

Aktualizacje zrobione, niestety przed chwilą miała miejsce kolejna awaria. Otóż na ekranie pojawiło się to co na załączonym zdjęciu. Dotychczasowe bluescreeny zaczynały się właśnie tym. Jednak ten obraz trwał około 1 sekundy. Dziś jak się pojawił tak trwał i nie znikał. Zrobiłem reset i komputer wrócił do normy.

Youki
komentarz
komentarz

Podaj markę i moc zasilacza.

Sprawdz temperatury podzespołów pod obciążeniem za pomocą programu HWmonitor.

Libacjusz
komentarz
komentarz

Zasilacz to OCZ StealthXStream 2, 600W
Temperatury są chyba w porządku..

 
Youki
komentarz
komentarz

To są temperatury pod obciążeniem tak ?

Libacjusz
komentarz
komentarz

Tak, na GTA IV.

Youki
komentarz
komentarz

Wyskoczył Ci po tym nowy błąd ?

Jeśli tak to pokaż mi najnowszy plik dump. ;) 

Libacjusz
komentarz
komentarz

Bluescreena nie było. Minidumpa też nie ma. Pojawił się tylko ten bohomaz na ekranie, który trwał i trwał. Więc zresetowałem komputer.


Przed chwilą właśnie miały miejsce dwa bluescreeny. Jeden za drugim praktycznie. Zawsze ma to miejsce przy otwartym Firefoxie. Może to on jest sprawcą?

Link do dwóch dumpów sprzed chwili
http://speedy.sh/FhbYe/Minidump1.rar

Youki
komentarz
komentarz

Masz taki problem zainstalowany Conectifity ?

 

Błedy nadal wskazują na sterownik od Realteka 

Libacjusz
komentarz
komentarz

Trochę się pogubiłem..
Czy mam zainstalowany problem Conectifity? Miałeś na myśli chyba program? :) Nie, nie mam go zainstalowanego.
Teraz jeśli chodzi o Realteka, to są sterowniki od karty muzycznej? Bo jedyne co mam od Realteka to karta sieciowa. Od dźwięku mam VIA Envy24 Family Audio Controller.
Proszę mi wybaczyć ale nie bardzo się w tym wszystkim już orientuję.. :(

Youki
komentarz
komentarz

VIA Envy24 Family Audio Controller.

I do tego sterowniki są aktualne ?

  • Rekomendowana odpowiedź
Libacjusz
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. Sterowniki są aktualne. Jednak bluescreen nadal występuje.

Chyba wpadłem ma pewien trop.

 

Błedy nadal wskazują na sterownik od Realteka

Moja zintegrowana karta sieciowa to:
Realtek RTL8168D/811D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
Przepisałem całą nazwę z Menedżera urządzeń.
Od niedawna mam też taki problem, że przy włączeniu komputera z włożonym kablem sieciowym, on go nie czyta. Pokzauje się komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony. Po każdym bluescreenie, muszę teraz odłączać, poczekać chwilkę i znowu podłączać kabel. Dodam też, że przed chwilą znowu miał miejce ten"bohomaz" o którym mówiłem już w poście 3.

EDIT.
Trzecia awaria w ciągu trzech godzin to nowy rekord. Uruchomiłem Windowsa w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Nawet w tym trybie wywaliło mi BSOD.
Łącznie miałem ich już 5 + bohomaz w ciągu pięciu godzin..


EDIT2.
Problem rozwiązany. Winna okazała się być karta sieciowa, Wyłączyłem ją i kupiłem nową. Problem już nie występuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.