x-kom hosting

BSOD powodowany przez

sekmitarz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Konfiguracja komputera

Windows 7 Ultimate
GTX 770
i5-3750 3.4GHz
MSI-7752
8GB DDR3

Thermaltake SE Modular 530W

 

Mam z nim mianowicie taki problem, że raz na jakiś czas jestem witany blue screenem. Dzieje się to tylko wtedy, gdy gram w jakąś grę, ale też nie zawsze. Czasami mam 2 BSOD'y na tydzień, a czasami 2 jednego dnia. W jednych grach (np. Fifa 14) problem nie występuje wcale, a w innych (np. Battlefield 3) dosyć często.  Czy pomoże tylko reinstalacja systemu? A może to wina czegoś innego? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Aha, inny program (BlueScreenView) wskazuje, że winowajcą jest ntoskrnl.exe. Czy to normalne, że inny program wskazuje na coś innego?

 

 

*******************************************************************************
*                                                                             *
*                        Bugcheck Analysis                                    *
*                                                                             *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1A, {41790, fffffa80022d7810, ffff, 0}

Probably caused by : ntkrnlmp.exe ( nt! ?? ::FNODOBFM::`string'+35084 )

Followup: MachineOwner

 

edit: w nazwie tematu zjadło mi plik exe, który powoduje BSOD. Prosiłbym moderację o modyfikację nazwy tematu.

Youki
komentarz
komentarz

Najlepiej to wyślij mi pliki z folderu Minidump to sobie je sprawdzę i Ci powiem co z nich wynika. :)

  • Dobra wypowiedź 1
sekmitarz
komentarz
komentarz

http://www.speedyshare.com/EpRE9/crashe.rar

 

Proszę bardzo. Swoją drogą, zorientowałem się, że miałem nieaktualne sterowniki do MOBO. Czy to mogło mieć wpływ na te BSODy? Sterowniki już zaktualizowałem.

Youki
komentarz
komentarz

Mozliwe, tak w ogóle reszta sterowników jak i BIOS masz aktualny ? 

  • Dobra wypowiedź 1
sekmitarz
komentarz
komentarz

Sterowniki karty graficznej mam aktualne, a chodzi o to, że nie miałem aktualnego biosu i reszty sterowników, których wykaz dostałem po przeskanowaniu PCta programem Live Update 5 od MSI. Program zaktualizował mi bios i resztę sterowników.

Youki
komentarz
komentarz

OK, to używaj komputera. Jak wyskoczy Ci BSOD to wyślij mi najnowszy plik z folderu minidump.

  • Dobra wypowiedź 1
sekmitarz
komentarz
komentarz

Ok, tak też zrobię.

sekmitarz
komentarz
komentarz

I znowu to samo. Przed chwilą włączyłem komputer, wszedłem na firefoxa, minęło kilka sekund i znowu wywaliło BSOD.

 

http://speedy.sh/rMg7z/102413-4149-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj pamięci RAM, każdą kostkę osobno za pomocą programu memtest86+

Tak w ogóle posiadasz płytę z systemem operacyjnym w celu wykonania naprawy ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.