x-kom hosting

BSOD po 1 uruchomieniu......

lolek00
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, jak wylacze komputer z sieci, wlacze ponownie to po kilku minutach mam BSOD-a, pozniej po restarcie, chodzi bez problemow, nie ma zadnych BSOD-ow. Wrzucam screena z tla. Od czego ten bsod moze byc, postaram sie go usunac. Podejrzewam RAM lub Procesor....... Procek to Intel Core 2 Duo E6750 2x 2.66ghz wykrecony na 3ghz.

 

Screen z BSOD-a

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/l2iq.jpg/]l2iq.jpg[/URL]

 

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki od karty graficznej oraz BIOS masz aktualny ?

lolek00
komentarz
komentarz

Karta graficzna watpie, a bios mam z 2012r, takze 2 lat nie ma......... sprobuje uaktualnic stery do grafy, co z tego wyjdzie zobacze i dam znac czy cos sie zmienilo.

lolek00
komentarz
komentarz

Wgrane nowe stery do grafy, BSODy ustapily, takze chyba problem rozwiazany ;)

Youki
komentarz
komentarz

Jakby coś to pisz, temat będzie otwarty. 

  • Dobra wypowiedź 1
lolek00
komentarz
komentarz

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj, jak procesor chodzi na 2.90ghz jest ok, jak podkrece na 3ghz to pogram z 20min i wywala mi gry do pulpitu z monitem ze przestaly dzialac i musza zostac zamkniete, przy czym temperatury sa w granicach 38*C, czym to moze byc spowodowane? Specyfikacja w sygnaturze, mysel ze powinno pojsc lepiej niz te 2.93ghz obecne.

Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz płyte główną, pamięci ? 

lolek00
komentarz
komentarz (edytowane)

Asrock 4core1333-FullHD//Intel Core 2 Duo E6750 2x2.66ghz@2.91ghz//Corsair Extreme 2x1gb DDR2//Asus Geforce GTX460 1gb DDR5//Fortron 350W//2x160gb Western Digital+Seagate Barracuda//DVD+BluRay LG Write Master


Moze to 350W mu jest za malo?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, raczej nie. Tak w ogóle po OC sprawdzałeś stabilność jakimś programem ?

lolek00
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, MEM Testem i Orthosem, po kilku minutach wywala blad, watpie aby to od proca..... i teraz sam nie wiem......... obecnie chodzi na FSB 365mhz czyli 2930mhz i jest full stabilnie, przestawie na 3ghz i jest wielka "kupa".

Youki
komentarz
komentarz

A podniosłeś napięcie i obniżyłeś częstotliwość pamięci ? 

lolek00
komentarz
komentarz

A obnizenie czestotliwosci pamieci to z 800mhz na 667mhz?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

lolek00
komentarz
komentarz

A ktore napiecie mam podniesc MB Core czy Vcore? Czym one sie roznia?

Youki
komentarz
komentarz

Napięcie procesora o minimalna wartość.

lolek00
komentarz
komentarz (edytowane)

Obecnie mam takiego bluescreena, co to sa za kody bledow?! Bardzo prosze o pomoc, kazda sie liczy........

 

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/401/mqay.jpg/]mqay.jpg[/URL]

 

lolek00
komentarz
komentarz

Chyba rozpracowalem to, nie wiem dlaczego jak mialem ustawione pamieci w biosie na AUTO to wywalalo bsody, a jak ustawilem moim Corsairom wartosci 5-5-5-15 to teraz lajcik. Czyzby pamieci na AUTO sobie zmienialy timingi jak chcialy i przez to tracil stabilnosc?


Wydaje się że problem z głowy teraz na ustawionych pamięciach na stałe próbuje kręcić procka dalej może teraz nie będzie walił bsodami :* proszę nie zamykać tematu bo jak coś będę jeszcze pisał dzięki za pomoc :)

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2

Youki
komentarz
komentarz

Nie martw się, temat nie zostanie zamknięty. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.