x-kom hosting

Podkręcanie C2d 4500

rafal0590
utworzono
utworzono

Witam!

Moja konfiguracja to:

Intel Core2 Duo E4500 2,2@2,6Ghz

Asus P5K Intel P35

GeForce 8800 GTS EVGA 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)

AData 2x1GB 800Mhz

Samsung SpinPoint S166 160 GB

Chieftec (GPS-500AB-A) 500W

No i jak widać podkręciłem proca z 2,2ghz do 2,6ghz na BOXsie

*Jak myślicie do ilu mogę wykręcic tego procka?

Poniżej screeny z IDLE i z 15 minutowego obciążenia orthosem:

[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a595660a3a7b449.html]

[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f93423eb32a03a80.html]

*Chciałbym żebyście ocenili czy temperatury są prawidłowe ;)

Dodam jeszcze ,że po wykręceniu testowałem kompa Orthosem 45min i wszystko było ok.

z góry dzięki za pomoc!

ambas
komentarz
komentarz

Temperatury ok.

Spokojnie możesz go podkręcić na boxie do ok 3ghz, wyżej też spokojnie powinien pójść ale przydało by sie wydajniesze chłodzenie (profilaktycznie).

wojciech14
komentarz
komentarz

Mam płytę główną i procesor taki jak autor tematu i nie wiem czemu nie moge podkręcić procesora. Nie mogę przestawić FSB Frequency i nigdzie nie mam opcji CPU Frequency. Proszę o pomoc co zrobić, ponieważ chciałbym wyciągnąć z tego trochę więcej ;)

rafal0590
komentarz
komentarz

AI BOOSTER ja podkręciłem tym programem bez wchodzenia w bios, jest na płytce z płytą główną

wojciech14
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki, znalazłem. U mnie jest w AI Suite i dopiero dalej AI Booster, pewnie dlatege nie widziałem :)

Nitram
komentarz
komentarz
U mnie jest w AI Suite i dopiero dalej AI Booster, pewnie dlatege nie widziałem

Tak jest w każdej P5K chyba ;) Na pewno w tej ;)

rafal0590
komentarz
komentarz

nom u mnie tez Ai suit jest ;)

zeniTh
komentarz
komentarz

p.s. nawiazujac do waszego tematu chciałbym sie zapytac

bo ja tez mam e4500 i podkrecalem go w biosie ale poprzez ograniczenia pamieci moge podkrecic go tylko do 2,75 zeby dzialal stabilnie bo wiecej pamieci nie wyrabiaja ... 833MHz ... i nic wiecej

i moje pytanie

czy ten program pokdreca tak samo jak w biose czyli ze podnosi tez takty pamieci ?

falcon1984
komentarz
komentarz
czy ten program pokdreca tak samo jak w biose czyli ze podnosi tez takty pamieci ?

Raczej tak. Na tym chipsecie pamięci podkręcają się razem z CPU FSB.... Nie ominiesz tego.

ambas
komentarz
komentarz

Spróbuj ustawić inny dzielnik dla pamięci.

zeniTh
komentarz
komentarz

tzn mógłbyś mi to bardziej przybliżyć jak to zrobić ? :P

ambas
komentarz
komentarz

Teraz dopiero zobaczyłem na Twoją płytę główną i asus P5B nie ma chyba dzielników pamięci (jak się mylę to nich mnie ktoś poprawi).

Spróbuj zwiększyć napięcie dla pamięci.

Bios > advanced > memory voltage

Lewy12
komentarz
komentarz

Przestaw ramy na Cl5 i wtedy spróbuj.

zeniTh
komentarz
komentarz

ramy przestawiałem na 2,35 nawet ... i nic

dalej to samo a moje pamięci są fabrycznie ustawione na cl5 tak kiedyś czytałem ...

Lewy12
komentarz
komentarz

W takim razie zmiejsz taktowanie ramu i wtedy spróbuj.

zeniTh
komentarz
komentarz

no o jedno mniej sie da zmienic ... ( bo jest chyba 3 czy 4 poziomy ) ale jak juz zmniejsze wiecej i zaczne podkrecac to kompa wstaje po 3 razy ... az dojdzie pewnie gdzie do 2,93 i nie wstaje juz wogole

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.