x-kom hosting

Pentium 4 2,4 Ht Podkręcanie

spam28
utworzono
utworzono

Mój config:

Pentium 4 2,4 HT

AmacroX Warrior 350W

Abit IC-7

Geforce 7300GT 256 AGP

Dual Ram 2*512

Chciałbym podkręcić procesor, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, bo jak narazie tylko skręcałem procesor, żeby grać w starsze gry :P Procesor ma standardowego coolera. Do ilu bym go mógł nakręcić? Czy muszę zmieniać coolera? Jak mam się zabrać do podkręcania, zmienić tylko taktowanie czy coś jeszcze? Co kontorlować temperatury, napięcia? Do jakich nie dopuszczać?

P.S. Nie skorzystałem wyszukiwarki, bo widzę że tu każdy przypadek indywidualnie rozpatrywany ;)

vocativus
komentarz
komentarz

Jak? zwiększasz częstotliwość magistrali FSB w BIOSie. Zda mi sie że ten procesor jest na rdzeniu prescott więc uważaj bo sie bardzo grzeją. Podkręcaj po trochu i kontroluj stabilność i temperatury. Dobrze jakby nie przekraczała w tym wypadku 55 stopni.

do ilu? tego nikt Ci nie powie bo to zależy od pamięci, płyty itd. Podkręcaj po trochu i obserwuj rezltaty. Jak komputer sie restartuje to obniż taktowanie pamięci, jeśli to nic nie daje to pozostań przy ostatniej stabilnej konfiguracji.

Jeśli stanie się tak że podkręcisz zbyt mocno i komputer sie nie uruchamia to resetuj BIOS zworką na płycie.

Oczywiście za podkręcanie bierz sie wtedy gdy z obudowy kurz jest wymieciony, zasilacz ma pewne rezerwy mocy i procesor nie ma na chwilę obecną więcej niż 55 - 60 stopni.

Wszelkie odpowiedzi co i gdzie jest w BIOSie pisze w instrukcji obsługi do płyty głównej.

stabilność badaj programem prime95

oczywiście wszelkie takie modyfikacje dokonujesz na własną odpowiedzialność :P

P.S. Nie skorzystałem wyszukiwarki, bo widzę że tu każdy przypadek indywidualnie rozpatrywany

każdy przypadek jest taki sam i postępowanie takie same. Google nie gryzą!

kuzia
komentarz
komentarz

ja mam takiego procka ale mam zły zasilacz do podkręcania ale mi chodził na 2,7ghz tez na standardowym coolerze a na 3,0 był niestabilny.

a moje podzespoły to:

pentium 4 2,4ghz

768 ramu

karta graficzna gigabyte 7600gs

zasilacz tracer 350w to mi właśnie przeszkadza w podkręceniu :unsure: :unsure: :unsure:

a płyta główna AS ROCK P4V88+

spam28
komentarz
komentarz

jak sprawdzić rezerwy mocy zasilacza? Mogę to zrobić Everestem? Co z pamięcią Ram Bo moja jest chyba jakiejś kiepskiej jakości- nawet nie wiem co to za firma. PC 3200. Mogę jakoś sprawdzić jej jakość?

vocativus
komentarz
komentarz
jak sprawdzić rezerwy mocy zasilacza?

tego nie sprawdzisz programem. Są w internecie liczniki mocy.

Co z pamięcią Ram Bo moja jest chyba jakiejś kiepskiej jakości- nawet nie wiem co to za firma. PC 3200. Mogę jakoś sprawdzić jej jakość?

nie sprawdzisz niczym jakości pamięci. Po to sie podkręca po trochu żeby i te gorsze pamięci nie siadły.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.