x-kom hosting

Wybór systemu za i przeciw (Windows)

ouiqdmw
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze systemu. Naczytałem się wiele o obydwu systemach i nadal nie wiem co wybrać.

Otóż chodzi mi o systemy Windows 7 lub Windows 8 ( a może 8.1)

No więc złożyłem nowego składaka:
Intel i5-3350P
MSI B75A-G43
Palit GTX 650Ti BOOST OC 2GB
Crucial 1600Mhz Cl9 Ballistix Sport (2x4GB)
Thermaltake 530W Modular Smart SE
Samsung Sh-224DB
Seagate Barracuda 1TB
Brutus 410

I muszę sobie do niego kupić system. Będzie to 64bit OEM (Windows 7 i 8)

Zapisałem sobie plusy i minusy obu systemów:
Windows 7
Plusy:
Bardziej znany (mi)

Minusy:
Gorsza licencja OEM
Nieco wolniejszy
Nie pełny directx 11.1




Windows 8
Plusy:Lepsza licencja OEM
Wkrótce aktualizacja do 8.1
Nieco szybszy
Pełny directx 11.1

Minusy:
SmartScreen
Metro i interfejs
Mniej znany (mi)

Windows 7 ma dużo moich kolegów więc wszystko znam itp natomiast Windows 8 używam w szkole i ma mało mi znany interfejs.
Moje pytania:
1. Który system jest bardziej kompatybilny z grami ?
2. Do którego systemu są lepiej zoptymalizowane sterowniki?
3. Czy czekać z wyborem systemu do premiery 8.1 poczytać testy i kupić 8.1?
4. Czy Windows 8 nie skończy jak Vista ?
5. Czy to prawda że kupując tylko OEM Windows 7 łamie prawo licencyjne?

6. Czy w Winodws 7 jest SmartScreen?

7. Czy w systemie Windows 8 trzeba być zalogowanym ciągle?  (W szkole muszę być ciągle zalogowany, aby móc korzystać z systemu)?

8. Do kiedy jest wspierany Windows 8 ?

9. Który system Ty polecasz?

Prosiłbym o pomoc i poprawienie jak w czymś się mylę no i jak ktoś zna jeszcze jakieś + i - systemów to też bym prosił.

System kupie na Allegro:
Windows 7 64bit OEM: http://microsoft.strefamarek.allegro.pl/windows-7-home-prem-64-bit-pl-oem.html

Windows 8 64bit OEM: http://microsoft.strefamarek.allegro.pl/windows-8-64-bit-pl-oem.html

Czy kupując na tych aukcjach dostane wszystko co potrzebne do zainstalowania i używania tych systemów ? Czy wszystko jest ok w tych aukcjach?

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez ouiqdmw
  • 2 tygodnie później...

KwaterPL
komentarz
komentarz

Według mnie, Windows 7 zdecydowanie wygrywa. Zależy też do czego bardziej będziesz używał swój komputer. Jeśli zgrywasz dużo plików robisz coś w systemie wygrywa Windows 8 - Zgrywanie plików ok 25mb/sek. Jest to bardzo wysoka prędkość w porównaniu do swojego poprzednika. Windows 8 na sam system zużywa więcej pamięci RAM, niż Win7. Do gier bardziej polecałbym windows 7, ponieważ słyszałem że ten system nie odczytuje niektórych gier.
O Viście nawet nie ma mowy, zdecydowanie przegrywa z Win7 i 8. 
Kupująć tylko OEM nie łamiesz prawa licencyjnego. Tutaj podam w punktach cechy tej wersji systemu.
1. Jest przypisana do komputera, na którym została pierwszy raz zainstalowana lub, z którym została kupiona
2. Nie można jej przenosić na inne komputery
3. Komputer, na którym zainstalowana jest wersja OEM można modernizować, ale tylko na określonych warunkach.
4. Wsparcie techniczne zgodnie z umową licencyjną do produktu świadczy sprzedawca lub 
5. W przypadku aplikacji w wersji OEM jedna licencja zezwala na instalację tylko na jednym komputerze.

Gerlath
komentarz
komentarz

Kwater- doczytaj trochę- od wersji win8.0 zmienione zostały zasady licencjonowania OEM, licencja przypisywana jest w inny sposób i można zmieniać komputer(we wcześniejszych wersjach płyta główna była "kluczem")

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.