x-kom hosting

Problem z OC ^-^

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

O czym mówisz ? ; ( jak kompa to nie sam )  temp dochodzą do 60 st. + ale nie 90 ;p tyle sprawdziłem trzecim testem 

Filo1
komentarz
komentarz

thermalright macho rev black and white po chińsku zamontowałem ale temp są okej ;d.

 

to może mieć coś wspólnego

sprawdź jeszcze SpeedFan czy temp te same

jak tak to masz szczęście że nie padł Ci :D

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

Te same, ale o co ci chodzi ?

 

Moje ustawienie w macho: 

|||| - Wierza

 < > - przepływ powietrza

 

Ja ustawiłem to tak 

< IIII - wyciąga powietrze z wierzy a normalnie jest że wpycha do niej. Ustawione tak ponieważ nie mieści mi się w normalnej pozycji przez ramy które są wysoko profilowe.

Pasta revoltec silver pewnie też muszę zmienić ;p.

Filo1
komentarz
komentarz

nałożyłeś pastę termo?

Podzespoly
komentarz
komentarz

Tak, nałożona revoltec silver.

kaziu444
komentarz
komentarz

Skoro tak sie dzieje pewnie chlodzenie nie dociska bo to az nie mozliwe jest.

sylwku
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej, ze stronki Asusa pobierz najnowszego biosa do tej płytki i jak zrobisz aktualizacje będziesz miał zrestartowane ustawienia. Wtedy wchodzisz w bios i podkręcasz procesora tylko na zasadzie podbijania mnożnika i napiecia dla proca. Podbijasz mnoznik, testujesz w OCCT i jak jak jest niestabilny podbijasz napięcie tylko pamietaj żeby nie przekraczać maksymalnego napiecia dla twojego procka. No i na starcie zmień ustawienia napięcia z auto na manual. 

 

Ps. Zanim zaczniesz podkręcać( na nowym biosie) sprawdz proca w occt, jak w stresie bedzeo 80 stopni to lepiej nic nie rób i oddaj kompa do serwisu albo sam sprawdz czy wszystko jest dobrze zamontowane. 

Podzespoly
komentarz
komentarz

Zmieniłem układ macho na standardowy temp. mniejsza o 2 st., okej poszukam teraz biosu.

Filo1
komentarz
komentarz

to jeszcze raz

jakie są temp bo się pogubiłem :D

60 czy 90 st

w obu przypadkach za dużo :D

zrób test

zresetuj wszystko i na domyślnych zegarach zmierz temp

biosu nowego wgrywać nie musisz po prostu przywróć wartości domyślne resetując obecny bios

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra tam, dzięki wam za pomoc ale dam sobie spokój coś nie idzie i przez chwile miałem wrażenie że komp mi umarł bo po resie 0 obrazu ;P. Póki co nie chce ryzykować.

sylwku
komentarz
komentarz

to jeszcze raz

jakie są temp bo się pogubiłem :D

60 czy 90 st

w obu przypadkach za dużo :D

zrób test

zresetuj wszystko i na domyślnych zegarach zmierz temp

biosu nowego wgrywać nie musisz po prostu przywróć wartości domyślne resetując obecny bios

biosu nowego wygrywać nie musie, ale można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu jak to się mówi :)

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwnie z tą temperaturą, na 4.0 clocku mam do 60 st., może za gruba warstwę dałem na procka pasty ?

Filo1
komentarz
komentarz

być może

dla pewności nałóż jeszcze raz.

Nałóż "ziarenko" na rdzeń i rozetrzyj równomiernie żeby powstała cienka warstwa zakrywająca rdzeń

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

Filo, w obudowie mam opcję dorzucenia chłodzenia na cpu z góry.

Mogę zrobić taką budowę.

    \/

< |||| <

zamiast

< |||| <

 

Warto nakładać revoltec silver czy kupić arctic silver 5 ?

kaziu444
komentarz
komentarz

Najwazniejsze to dobrze nalozyc paste. Daj jej cienka warstwe jak pisali wyzej. Ja nakladalem naogol patyczkiem do uszu z obcientymi koncowkami z waty. Tym latwo rozsmarowac cienka warstwe pasty.

Filo1
komentarz
komentarz

zmiana pasty to różnica raptem 2-3 stopni ( takie są różnice między najlepszymi pastami w rankingu) nie opłaca się

nałóż ją od nowa i dobrze

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

chciałbym zmienić pastę głownie dlatego że w pewnym rankingu znalazłem, informację dot. tej pasty, że za rzadka by dobrze przewodzić ciepło do cooler'ów z przytulonymi pipami do procka.

Zmieniłem układ wentylatorów, obydwa testy trwały 300s, różnica 6 stopni w końcowej fazie gdy temp. już nie rosła ;P z 60 na 54-55.  Wcześniej gdy osiągnął temp. 60, wyłączyłem kompa i zasilacz, by dotknąć pipe z wentylator'a no był letni ? 

Na pewno nie parzył mogłem go trzymać za główkę, sądzę że to faktycznie pasta nie przewodzi najlepiej temp.

Aktualnie idle 30, obciążenie 54-60, 55 to górna ale nie wiem dłuższy test muszę zrobić. Zobaczymy jak zmienię pastę, co sądzicie arctic mx-2 bo w sklepie jest po drodze ze szkoły.

Gość
komentarz
komentarz

pipami

ech ty sie nakombinujesz . Jak chcesz to zmień . A moze najlepiej oddaj do serwisu tam ci zrobią to ok

Podzespoly
komentarz
komentarz

Nie mam kasy na serwis :P.

kaziu444
komentarz
komentarz

Mx2 jest ok ja mam i jak narazie nie narzekam. Do tego w teorii nie przewodzi pradu co przy kombinowaniu jest istotne :P Zobacz na yt jak nakladac paste, dobrze zamontuj chlodzenie i musi byc ok. Napewno nie bedziesz mial temp 80 na rdzeniu jak dobrze wszystko zrobisz.

Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

temperatury na pewno są spowodowane albo złym montażem coolera albo źle nałożoną pastą ( o co przy mx-2 nie trudno, wiem ponieważ także ją mam :E )

Podzespoly
komentarz
komentarz

Właśnie ją kupiłem, jak polecacie ją zaaplikować i pozbyć się starej ?

Filo1
komentarz
komentarz

zmywasz acetonem (zmywacz do paznokcji, lub czysty aceton), 

może być spiritus

lub alkohol izopropanolowy.

Nasączasz i zmywasz jak lakier z paznokci 

nakładasz ilość pasty odpowiadającej ziarenku grochu i 

najłatwiejszym sposobem jest mocne dociśnięcie coolerem

ale możesz rozsmarować, kartą lub palcem z naciągniętym workiem ( chyba że lubisz brudzić ręce)

ma to być cienka warstwa zakrywająca rdzeń

Podzespoly
komentarz
komentarz

Użyje karty bankowej :D, płyń do mycia naczyń się zda ?

Filo1
komentarz
komentarz

nie,, coś z alkoholem, acetonem.

Zmywacz do paznokci masz w domu na pewno :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.