x-kom hosting

Bluescreen i restart

MrChaos713
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Od paru dni mam problem z bluescreenem. czytałem na forach ze moze to byc zwiazane z najnowszymi sterownikami od Nvidii, ktore pobralem ponad tydzien temu. Jednak potem zainstalowalm starsze i nic to nie dało, wiec znowu mam najnowsze. Jeżeli korzystam z internetu, lub tez komputer jest włączony, ale nieużywany, to po upływie około godziny robi się bluescreen i automatyczny restart komputera. podczas grania w gry, zdaza sie to nawet po kilkunastu minutach. po uruchomieniu wyświetla, że odzyskał sprawność po błędzie i poniżej pokazuje komunikat:

 

 

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 109
BCP1: A3A039D895FEA764
BCP2: B3B7465EE87CE52A
BCP3: FFFFF80000B96BB0
BCP4: 0000000000000006
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\100113-17674-01.dmp
C:\Users\MrChaos\AppData\Local\Temp\WER-51917-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

dołączam specyfikę podzespołow komputera:

 

zasilacz: tagan 1000W model: TG1000-U33II

 

[attachment=26699:cpu-z.png]

 

RAMu mam 2 te same kości

 

[attachment=26700:gpu-z.png]

 

[attachment=26701:hd tune.png]

 

podczas skanowania dysku musiałem zrobić szybkie skanowanie, bo komputer podczas skanowania normalnego po pewnym czasie wyswietlil bluescreen i restart

 

generalnie żadnych błędów nie wykryły programy które były wskazane w dziale dla początkujących

 

 

jeżeli to coś da, to przesyłam pliki z folderu minidump:

 

http://speedy.sh/qm2d2/100113-54834-01.dmp

 

http://speedy.sh/FfeEe/100213-36847-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdż pamięci RAM za pomocą programu memtest 86+ http://www.forumpc.pl/tutorials/article/9-sprawdzenie-pamięci-ram-za-pomocą-programu-memtest86/

Pamiętaj, aby każdą pamięć testować osobno ;)

MrChaos713
komentarz
komentarz

wyjąć jedną kość RAMu, testować, poźniej to samo z drugą, tak? czy mogą być włożone obydwie, a da się w programie osobno?

Youki
komentarz
komentarz

Da się w programie z tego co pamiętam. ;)

MrChaos713
komentarz
komentarz (edytowane)

Memtest nie znalazl zadnych błędów

 

mogę jeszcze dodać, że w trybie awaryjnym komputer był włączony na jakiś czas i nie miał BSOD. Przywracanie systemu nic nie dało, bo najdalszy punkt przywracania miałem z 25 wrzesnia bodajże. Myśle, że to jest coś nie tak z tymi sterownikami, ale aktualizowałem i wgrywałem stare i na odwrót i ciągle to samo. Zauważyłem, że w folderze NVIDII mam tak jakby jeszcze stare sterowniki tez ([attachment=26723:Bez tytułu.png]), usunąć ję stamtąd, czy odinstalować z komputera wszystko co jest związane z tymi sterownikami i zainstalowac najnowsze?

 

teraz znowu to samo.. wszedłem w folder minidump, a tam pełno plików: http://speedy.sh/a3aUG/Nowy-folder.rar

Youki
komentarz
komentarz

Usuń dokłądnie wszystkie sterowniki od karty graficznej, wyczyść resztki pozostałe po nich jak i oczyść rejestr. 
Masz może płytke z systemem w celu wykonania naprawy systemu operacyjnego z płyty ? 

  • Dobra wypowiedź 1
MrChaos713
komentarz
komentarz

1. gdzies jeszcze usunac je oprocz z dodaj/usun programy i z tego folderu co dalem wczesniej screenshota?

2. rejestr oczyscic jakims specjalnym programem?

3. płytke powinienem gdzies miec, tylko tam jest ogolna naprawa systemu, czy czegos konkretnego?

Youki
komentarz
komentarz

Po prostu na partycji na której były zainstalowane sterowniki usuń foldery dotyczące sterowników, które nie zostały usunięte po deinstalacji.

Ogólna. 

MrChaos713
komentarz
komentarz

nic nie pomogło. system sam zainstalował z powrotem najnowsze sterowniki do karty graficznej. pewnie najprostrzym rozwiązaniem jest reinstall, ale wole go jednak uniknąć

Youki
komentarz
komentarz

A naprawę systemu wykonałeś już ?

MrChaos713
komentarz
komentarz

no chyba z 3 razy robiłem...


dzisiaj rano zrobiłem aktualizacje windows update, ktore chyba nic nie dalo, ale potem zrobiłem wszystkie opcje w ccleaner i chyba pomoglo. prawdopodobnie samo oczysczenie rejestru. komputer chodzi od okolo 15 i na razie ani razu sie nie wyłączył. oczyscil tez caly folder minidump. sterowniki mam aktualnie najnowsze, ktore zainstalowal sam z siebie system. zobaczymy czy juz po problemie czy jeszcze sie bedzie wyłączał. na chwile obecną wszystko gra

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.