x-kom hosting

Problem z nowym napędem

Midorii
utworzono
utworzono

Ostatnio zakupiłam nowy napęd LG GP50NB40. Wszystko dobrze odtwarza. Problem pojawił się przy nagrywaniu płyt DVD. Mianowicie po ok. 40 sekundach płyta wyskakuje i pojawia się błąd nagrywania. Płyty CD nagrywa normalnie. Na innym komputerze nagrywa dobrze płyty DVD i CD. Proszę więc o znalezienie problemu. Dlaczego nie nagrywa mi tylko płyt DVD?

Dodam, że próbowałam nagrywać juz różnymi programami (Nero, CdBurnerXP, itd.), różnego rodzaju płyt DVD (Verbatim, Esperanza, Sony, itp.). Jest to całkowicie nowy napęd i powtarzam działa na innym komputerze, więc to nie jego wina. Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić. Jestem w tej dziedzinie totalnie zielona. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

sprawdzałaś kabel zasilania i kabel na dane wypinając i wpinając spowrotem?

 

masz jakiegoś linuksa livecd ?można by spróbować spod niego nagrać płytkę, sprawdziło by się wtedy czy to wina kompa(naprzykład ustawień w Biosie) czy systemu,

Midorii
komentarz
komentarz

Tak, wszystkie kable sprawdzone. Działają poprawnie.

Niestety nie mam żadnego Linuksa.

hixmen
komentarz
komentarz

Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej. Jak mniej jak zawartość płyty DVD czyli coś koło 4.7GB to obraz tymczasowy może się nie zmieścić i operacja dalej nie przebiegnie. Sprawdź w ustawieniu danego programu gdzie zapisuje obraz tymczasowy jak na C przewaznie ta litera odpowiada partycji systemowej. Dokładna ścieżka zapisu tymczasowego obrazu może sięgać głębiej jak w głównym katalogu C ale początek ścieżki odpowiada litery systemowej. Kierunek braku odpowiedniej ilości miejsca na obraz tymczasowy może byc niewłaściwy ale sprawdzić nie zaszkodzi.  Nastepnym krokiem to wymienić kabel sygnałowy i zmniejszyc prędkośc nagrywania na możiwy na najmniejszy w danym programie. Oraz  zmniejszyć w ustawieniach stacji dysków na mniejszą prędkośc jak jest takie ustawienie bo nie wiem jaki system dokładnie.

Midorii
komentarz
komentarz (edytowane)

Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej. Jak mniej jak zawartość płyty DVD czyli coś koło 4.7GB to obraz tymczasowy może się nie zmieścić i operacja dalej nie przebiegnie. Sprawdź w ustawieniu danego programu gdzie zapisuje obraz tymczasowy jak na C przewaznie ta litera odpowiada partycji systemowej. Dokładna ścieżka zapisu tymczasowego obrazu może sięgać głębiej jak w głównym katalogu C ale początek ścieżki odpowiada litery systemowej. Kierunek braku odpowiedniej ilości miejsca na obraz tymczasowy może byc niewłaściwy ale sprawdzić nie zaszkodzi.  Nastepnym krokiem to wymienić kabel sygnałowy i zmniejszyc prędkośc nagrywania na możiwy na najmniejszy w danym programie. Oraz  zmniejszyć w ustawieniach stacji dysków na mniejszą prędkośc jak jest takie ustawienie bo nie wiem jaki system dokładnie.

Wszystko sprawdzone. Miejsce jest na partycji systemowej, kabal sygnałowy wymieniony, prędkość zmniejszona w programie i ustawieniach stacji dysków. I problem nie zniknął.


Przed chwilą wyczytałam, że może pomóc włączenie w biosie CDROM UDMA Support , ale ja nie wiem jak się za to zabrać. Więc byłabym wdzięczna za ewentualną instrukcje jak to zrobić.

hixmen
komentarz
komentarz

Jeśli znajdziesz taką pozycję w biosie to dobrze ją włączyć na enabled . Na razie  zobacz w menedżer urządzeń i w kontrolery na poszczególnych jak wejdziesz  zakładka zaawansowane czy będzie na którymś PIO to ustaw UDMA i zapisz zrób reset komputera czy nie wróci do PIO. W XP tak nie widać na jakim kontrolerze jest urządzenie dysk czy nagrywarka. Może pomóc Nero infotool. Na Windows7 wyświetla co to za urządzenie. A czy czasem nagrywarka nie jest podłączana przez usb to instalacja sterowników. Dodatkowe sprawdzanie w menedżer urządzeń i przepatrzyć na którym kontrolerze magistrali szeregowej w zakładce zasilanie. Czy czasem do tego samego portu nie jest podpięte inne urządzenie. To przepiąć do innego 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.