x-kom hosting

OCCT i ustawienia napięcia

Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

poczekaj z 10,15 min i ustaw wyżej

napięcie ustawiasz max do 1,3V przy czym ustawiając napięcie patrz na tempteraturę (w stresie nie więcej niż 80)

  • Dobra wypowiedź 1

KoSsowski
komentarz
komentarz

Jak mogę wrzucić zdjęcie z komputera na forum? Zrobiłem ss'a jak to u mnie wygląda i prosił bym o ocenę :)

Filo1
komentarz
komentarz

http://imgur.com

wklejasz BBCode do postu

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz (edytowane)

cnYLr3D.jpg


może być? :D

Filo1
komentarz
komentarz

jak ty tego screena zapisałeś

wejdź na tą stronę 

kliknij computer

potem 

wybierz plik i daj Start Upload

Potem wklej ten kod:
  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

tak zrobiłem, ja widzę obrazek :D bezpośredni link:

 

http://imgur.com/cnYLr3D

Filo1
komentarz
komentarz

wszystko ok ale już masz 60 stopni

domyślam się że stockowe chłodzenie

podbij mnożnik jeden poziom wyżej na razie bez zmiany napięcia

a jak komputer nie podniesie się lub wywali bluescreen przy uruchamianiu podbij napięcie o jeden poziom

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz (edytowane)

chłodzenie to macho rev b/w :D normalnie przy stresie temp utrzymywała się około 53 stopnie, rzadko przekraczała 55. Te 59 było jednorazowo na początku :D Poza tym to haswell a one się grzeją jak cholera :/

 

Teraz przy przeglądarce mam na core 0 32 stopnie a na reszcie 30-29-28 więc w Idle jest raczej dobrze :D 

Filo1
komentarz
komentarz

co nie zmienia faktu że 80 to już będzie za dużo ;s

zrób OCCT przez 10-15 min i podnieś mnożnik

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

No bo już myslałem ze internety kłamią ze Haswell to grzejnik :)) Nie widać tego co najważniejsze napięcia .I dlaczego occt nie rozpoznaje zegara?

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

Nie wiem :( Jakieś błędy mi wyskakiwały przy włączaniu OCCT (może dla tego że nie do końca legalny  :evil2: )

Filo1
komentarz
komentarz

czasami tak jest jak nie obsługuje czujnika OCCT lub złapie buga

napięcie podał wcześnie, a napięciu podawanemu przez programu nie należy ufać o tym był gdzieś poradnik

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

pomyliłem się wcześniej, 4GHz udało mi się osiągnąć na 1,14V. Teraz mam 4,1GHz przy 1,5V (przy 1,14 i 1,145 miałem blue screen) Teraz robie OCCT jakieś 15 minut i wrzucam screeny :)

Filo1
komentarz
komentarz

ok najbardziej interesuje mnie temp :D

czekam

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Teraz mam 4,1GHz przy 1,5V

Jesteś pewny?

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

po 30 sekundach OCCT wyłączył się komputer... Podniosłem do 1,155 (up sorki chodziło o 1,15 :D)


a i przy starcie Windowsa po wpisaniu hasła mam niebieski ekran przed naładowaniem pulpitu i po 2 sekundach dopiero pojawia się pulpit i nie wiem czym to jest spowodowane :/

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Małooo mu .I nie baw sie tak z nim daj na 1,2 v i 43 mnoznik .Jak nie stabilnie podnoś napięcia do 1.3v ,Temp cie nie ogranicz płyta tez

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz (edytowane)

Mówisz? 1,2 i 43 dać? :D Jak się bawić to się bawić :p

Filo1
komentarz
komentarz

daj 1,2 i zobacz jak będą temperatury wyglądać

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

mam 1,2v i mnożnik 42 bo na 43 od razu blue screen jeb*ą mnie w twarz :D zrobię OCCT 15 min przy takim taktowaniu i napięciu :) jak będzie stabilny, to jak na razie dam sobie siana :) Ile bym musiał podkręcić i5 z rodziny SB i IB żeby były na równi z Haswellem na 4.2GHz? :p

Gość
komentarz
komentarz

Do 4.4

  • Dobra wypowiedź 1
Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

między Haswell a ivyBridge nie ma aż takiej różnicy, głównie architektura przez co jest bardziej energooszczędny ( ten 1szy)

możesz jeszcze FSB się pobawić jak mnożnik dalej nie ruszy

ustaw 1,3V i spróbój x43 jak nie ruszy to dalej powiem co i jak z FSB :D

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale mi się padaka procek trafił  :( 1,2V przy x42 po 2 minutach reset... Jak na razie 4,2GHz ustaliłem sobie jako taki próg :) jak go stabilnie osiągnę to może potem będę się mocniej z tym bawić :D do ilu podbić napięcie? 1,122 styknie? :D

Gość
komentarz
komentarz

1.3v  i 43 dawaj bedzie chodzic pewnie :)

Haswell to nie fx i tak dobrze sie nie kręci :E

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

1,28 jest 43 jedziemy z OCCT :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.