x-kom hosting

"Należy sformatować dysk" Samsung s2 portable 640gb

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: MBrother ,
czeczen3
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z dyskiem, mianowicie w pewnym momencie nie można było go już otworzyć, bo windows chce go formatować. W HD Tune Mam błędy, jeden na czerwono - Raw Read Error Rate w ilości 47813, na żółto Calibration Retry Count w ilości 427 oraz Current Pending Sector w ilości 503. Póki co te wartości nie rosną.

hixmen
komentarz
komentarz

Nie możesz zapodać screena z zakładki Health albo zapisać do kontekstu  kursorem na ikonkę copy information to clipboard i kiliknąć potem dać wklej na forum. Z tego co opisane jest źle i naprawa czy będzie opłacalna. Jednak dobrze będzie zobaczyć cały smart a nie wycinek czy czasem wykluczy dalszą naprawę i tylko z kopiować dane póki się da albo już nie można.

czeczen3
komentarz
komentarz

    Proszę bardzo

7qdERym.png

hixmen
komentarz
komentarz

Trochę dużo jest tych niestabilnych sektorów. Przekopiować dane jak się da i można sporóbować wyzerować cały dysk narzędziem od WD albo MHDD. Można powtórzyć zerowanie bo mozna podejrzewać że za pierwszym razem nie naprawi wszystkich i zobaczyć wyniki. Jeśli dalej bedą sektory niestabilne to operacja remap z mhdd albo extended test z WD . Nie ma pewności co do powodzenia operacji naprawczych . Jak i to że nie zaczną się pojawiac nowe bady.

czeczen3
komentarz
komentarz

Nie mam wglądu do dysku, bo pojawia sie komunikat, że trzeba go sformatować. Ale nie mogę tego zrobić, bo jest tam kilka tysięcy ważnych zdjęć.

  • Rekomendowana odpowiedź
MBrother
komentarz
komentarz

Też kiedyś miałem taką sytuację, z pomocą przyszedł mi program FileScavenger + Witamina C, być może jest jakiś inny program bez niedoborów witamin (tak to sarkazm).

 

W FIleScavenger ustawiłem Look in i wybierałem cały dysk + long search, potem zakładka recorver.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.