x-kom hosting

Instalowanie Programów W Ubuntu

Gość
utworzono
utworzono

Siema. Dzisiaj pierwszy raz w życiu mam na swoim kompie zainsalowanego Linuksa :) Ale po 10 latach pracy na Windowsie gubie się w tym całym Linuksie :P Nie mam pojęcia jak zainstalować programy jedyne co wiem to to że trzeba to zrobic w terminalu :) Kontkretnie chcę zainstalowac to : opera_9.24-20071015.6-shared-qt_en_1386. Moje distro to Ubuntu 7.10 Grymaśny Gąsiorek :P Więc może mi ktos podać jakie komendy mam poklei wpisywać ??

Zarov
komentarz
komentarz
sudo dpkg -i nazwa.deb

Dobrze też byś poszkaj na forum.ubuntu.pl wpisów do sources.list i zrobił porzadek z repozytoriami.

Gość
komentarz
komentarz

Właśnie i tu się pojawia problem :) Gdy wpisuję tę komendę pisze że muszę mieć uprawnienia administratora ;/

Zarov
komentarz
komentarz

Wpisujesz razem z sudo? Tu powinno poprosić Cię o hasło...wpisujesz je, oczywiscie nie pojawią sie żadne znaczki.

Gość
komentarz
komentarz

Tak teraz mi się pokazało baza danych stanu jest zablokowana przez inny proces ;)

EDIT: Teraz jeszcze lepiej : brak dostępu do arichwum: No such file or directory

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

opera_9.42...

Zarov
komentarz
komentarz

Masz włączonego Synaptica? Jak tak to wyłącz go.

Gość
komentarz
komentarz

nie dopiero teraz włączyłem aktualizację i znow jest : zablokowane przez inny proces

localh0st
komentarz
komentarz
sudo killall synaptic

Jeśli to nie pomoże zrestartuj komputer.

Gość
komentarz
komentarz

ale teraz pokazuje mi sie tlyko brak dostępu do arichwum: No such file or directory

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

opera_9.42..

Zarov
komentarz
komentarz

Daj loga razem z tym co tam wpisujesz.

Gość
komentarz
komentarz

ppp@ppp-desktop:~$ sudo dpkg -i opera_9.24-20071015.6-shared-qt_en_i386.deb

[sudo] password for ppp:

dpkg: błąd przetwarzania opera_9.24-20071015.6-shared-qt_en_i386.deb (--install):

brak dostępu do archiwum: No such file or directory

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

opera_9.24-20071015.6-shared-qt_en_i386.deb

Jest jeszcze jeden problem jak probóje zainstalować Sea Monkey albo cos innego (nie umiem niczego zainstalować ;/ )

Log:

ppp@ppp-desktop:~/Desktop/seamonkey-installer$ ./seamonkey-installer./seamonkey-installer-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

Aha jeszcze jedno po dłyszym czasie przęglondania neta komp mi się blokuje ;/

localh0st
komentarz
komentarz
ppp@ppp-desktop:~/Desktop/seamonkey-installer$ ./seamonkey-installer./seamonkey-installer-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

Włącz Synaptica, znajdź w nim pakiet "dc++" w wersji 5 i go doinstaluj. Zawsze (?) tak jest jak się chce uruchomić coś opartego na Gecko na Linuksie.

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki już drugi raz dzisiaj pomagasz :) A może wiesz co zrobić z tym nieszczęsnym blokowaniem kompa... Dzieje się to tylko wtedy kiedy mam włączoną przeglądarke (Firefox, Opera)

Zarov
komentarz
komentarz

Co znaczy komp się blokuje?

Gość
komentarz
komentarz

Tak i musze resetować ;/

localh0st
komentarz
komentarz

Sprawdź logi kernela, np. dmesg i wyslij mi go na priv.

Tu masz pozostałe komendy, które mogą Ci pomóc.

http://czlug.icis.pcz.pl/materialy/kernel/...ystem.logs.html

Aha, no i dobrze by było gdybyś sprawdził, czy podczas używania Firefoksa wywala jakieś błędy (odpalając go z konsoli).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.