x-kom hosting

Napęd DVD

Przybyszek
utworzono
utworzono

Witajcie. 

 

Kończą mi się pomysły na samodzielne rozwiązanie problemu więc piszę do was ... mądrzejszych w pewnych kwestiach.

 

Sprawa przedstawia się następująco. Pewnego pieknego dnia (nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach [mniej wiecej 6 miesięcy temu] komputer przestał widziec mój napęd jako dysk.

Załatwiłem sobie 2 nowe napędy.Oba sprawne. Zacząłem podłączac je, podłączac i podlączac, na różne sposoby. W wyniku czego jeden został spisany na straty. Poczułem tylko smród spalenizny, a spod obudowy poleciał "szary dymek". 

 

Drugi mam do dzisiaj. 

 

Postanowiłem się nim zając bo ogolnie naped w komputerze by mi się przydał.

Nic. 

postanowiłem oddac napęd do sprawdzenia znajomemu w sklepie komputerowym. Diagnoza... napęd sprawny.

 

Nie u mnie.

 

rózne narzędzia "fix it" nie pomagają.

 

Więcej... wymieniłem taśmę IDE łączącą płytę główną z napędem. Nadal nic... 

 

Jakies propozycje ?

 

Napęd: LG GC-4521B

 

 

 

Jeśli ktos ma propozycje pisac wszystko... Sprawdze ... 

 

Gość
komentarz
komentarz

jaki zasilacz?

Przybyszek
komentarz
komentarz

I BoX  DR- 8400BTX ... 400W

Gość
komentarz
komentarz

w biosie wybierz load default settings , jesli instalowales emulator napedu to odinstaluj wraz ze sterownikiem stpd, jesli nie pomoga owe zabiegi widze dwie realne opcje - przepalony port IDE / zasilacz nie ma sily

Przybyszek
komentarz
komentarz

Emulator napedu był; instalowany. Został odinstalowany. Mógłbys mi rozjaśnic stwierdzenie "wraz ze sterownikiem stpd". 

 

Ogólnie BIOS nie widzi napędu

 

Wracam do biosa wybiorę tą opcję którą kazałes. Wracam za 2 minuty :)


Witam ponownie. 

 

W moim biosie "load default settings" było oznaczone jako "load optimized settings": Opcja wybrana. nic nie pomogło.

 

Jeszcze zapomnialem dodac wczesniej, że napęd normalnie się wysuwa, diody swiecą. Czuc jak pracuje (wibruje) ... problem tkwi tylko w nie widzeniu go przez komputer

Przybyszek
komentarz
komentarz

Wykonane... efektów brak

Gość
komentarz
komentarz

podmien zasilacz aczkolwiek obawiam sie ze naped wysiadl

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.