x-kom hosting

Gamebooster i pytanie odnośnie karty graficznej.

oskaru1234
utworzono
utworzono

Hey.

 

Znalazłem na youtube pod jakimś filmem wzmiankę o GameBoosterze, że niby to program co poprawia wydajność. Postanowiłem popatrzyć co to za programik i okazało się, że w teorii ma zwiększyć fps w grach poprzez wyłączenie zbędnych procesów oraz zrobieniu paru tam innych rzeczy (nie wiem jakich, nie znam się :P). Poczytałem opinie i.. były.. różne. Niektórzy piszą, że program im działa wprost wyśmienicie. Inni, że im nic to nie pomaga. Jeszcze inni, że program działa przy zaśmieconym komputerze. A i jeszcze inni przyznają, że "jadą" na tego typu programach od lat ale, że niby zmniejszają one żywotność komputera. Czy to znaczy, że mój czteroletni (ale podkręcony) komputer może przez ten program.. no nie wiem.. spalić się? Chodzi mi tu głównie o zasilacz. Nie wiem jaki mam model ani nie chcę o tej godzinie rozkręcać komputera więc na razie wam nie podam ale jak trzeba będzie to z chęcią się "pobawię" :P A skąd w ogóle takie przypuszczenie? Otóż jedna osoba napisała, że w jej starym laptopie gdy uruchomiła ten program coś "błysnęło i huknęło". Okazało się, że zasilacz się spalił. Znalazłem także drugi taki komentarz lecz jak dwie osoby napisały - był on bez sensu. Sam także tak uważam, bowiem komentujący.. zaprzeczał sam sobie. Ale do rzeczy. Co myślicie o tym programie? Czy komputer może przez niego ucierpieć? Czy on naprawdę działa? 

 

Co do karty graficznej..

Ostatnio wymieniłem starą kartę na nową - NVIDIA GeForce 550 GTX Ti. No i wszystko działa świetnie.. tylko że w lecie w niektórych dniach i przy niektórych grach mój wiatraczek chodził na najwyższych obrotach! Troszkę się tym przejmowałem ale przeważnie zmniejszałem ustawienia graficzne gier na mniejsze i wszystko się uspokajało. Ale tak teraz patrzę, że w programie Gamebooster jest informacja, że moja karta gdy w nic nie gram ma 63 stopnie Celcjusza! Oto [url=http://scr.hu/0o3u/wmsuh]link[/url]. Czy to normalne? W trakcie gry w Fifę 12 gdy popatrzyłem, to karta miała około 72 stopnie C. Przy ilu stopniach C może się ewentualnie.. no nie wiem.. spalić? O ile wiem to komputer wyłącza się gdy temperatura będzie krytyczna i odcina zasilanie. A co jeśli tak się nie stanie? Proszę o pomoc :) 

Krycha``
komentarz
komentarz

Gamebooster pomaga na małą ilość RAMu, tak jak napisałeś wyłącza (lub zamraża) włączone procesy i zwalnia RAM.

 

Bezpieczna temperatura dla karty graficznej to 80*C, dlatego nie musisz schodzić z ustawieniami w grach. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.