x-kom hosting

svchost.exe (netsvcs) - nadmierne użycie CPU

pszemaq
utworzono
utworzono

Witam, piszę tutaj, ponieważ nie jestem w stanie poradzić sobie z problemem, przez który nie jestem w stanie normalnie korzystać z komputera.

 

Wszystko zaczęło się może miesiąc temu - 100% użycia procesora po włączeniu komputera, szczególnie przy używaniu przeglądarki. Co najgorsze - nie mogę słuchać muzyki. Zmiany tempa, szmery, rozbiór tonów na czynniki pierwsze są na porządku dziennym. Wkurzony, wczoraj postanowiłem coś z tym zrobić.

 

I tak. Sprawdziłem w menedżerze - wspomniany proces zajmuje 40-50% pamięci, głównie podczas włączania Chrome, ale nie tylko. Jestem pewny, że chodzi o ten proces, bo gdy nie zajmuje on pamięci, wszystko jest w miarę normalnie.

 

Zacząłem od sprawdzenia lokalizacji procesu. Wszystko jest w \sys32. Czyli w porządku. Skanowanie różnymi antywirusami nic nie dało. Aktualizacja karty dźwiękowej nic. Spróbowałem zamknąć proces, czego skutkiem była błogosławiona cisza i spokój (czyli podziałało ;)). Jednak miałem wtedy problemy z Chrome (tak, wiem że svchost net odpowiada za sieć). Defragmentacja dysku nic nie daje, format nie wchodzi w grę.

 

Tak więc szukam sposobu na zmniejszenie użycia CPU przez ten proces, który jest winny cząstkowego i stopniowego pozbawiania mnie zdrowa psychicznego. Proszę o pomoc ;)

Aha, i witam Was na tym forum :)

[attachment=26437:Bez tytułu.jpg]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

dziwne - ja nie mam takiego procesu...

skan malwarebyte anti-malware

tu masz jak wyłączyć >>> http://www.youtube.com/watch?v=torGnOPPDgw

 

to jest jakaś aktualizacja przez neta w tle

Edytowane przez bubu12
pszemaq
komentarz
komentarz

Widziałem ten filmik, częściowo podziałało, ale tylko chwilowo - potem to się włącza ponownie.

Gość
komentarz
komentarz

spróbuj odnaleźć program ,który pobiera dane w tle /aktualizuje się itp. i wyłącz mu

dostęp do sieci ,albo w firewallu go zablokuj, albo użyj np.proces explorera i zablokuj ten proces

pszemaq
komentarz
komentarz

Po pierwsze - chyba nic się nie aktualizuje, bo nie zauważyłem, żeby internet szybciej ściągał dane. Poza tym niemal 100% użycia CPU występuje przy operacjach na Chrome. 

 

Po drugie - jeśli wyłączę svchost.exe albo zablokuję mu usługę, nie mogę używać internetu ani odtwarzać muzyki.

 

Jak mogę "odnaleźć program ,który pobiera dane w tle"? Co jeszcze mogę zrobić?!

 

Błagam, pomóżcie!

pszemaq
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednak zrobiłem format. Tak czy inaczej dzięki za pomoc.

Edytowane przez pszemaq

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.