x-kom hosting

Grub Error 21

dankil
utworzono
utworzono

Witam!

Szukałem tego tematu w internecie, ale mimo iż temat jest poruszany, 100% odpowiedzi nie uzyskałem.

Opiszę mój problem:

Mam laptopa HP nx9105 z Windowsem XP na pokładzie. Niedawno postanowiłem sobie zainstalować Linux Mandriva 2008 PL, ale na osobnym dysku podłączonym pod USB. Wszystko poszło sprawnie i oba systemy działają poprawnie. Bootloader'em jest GRUB. Przy starcie z MBR wyświetla się GRUB z listą systemów operacyjnych do wyboru, wszystko działa OK. Problem pojawia się natomiast w momencie gdy odłączę ten dysk USB na którym jest LINUX. Myślałem, że jak odłączę ten dysk USB to po prostu uruchomi mi się automatycznie WINDOWS XP, ale tak nie jest. Pojawia się komunikat: "GRUB Loading, please wait... Error 21"

Błą ten prawdopodobnie wskazuje, że MBR nie może znaleźć GRUB'a i to by się zgadzało, bo jest on na tym dysku, który odłączyłem. Jak ustawić GRUB'a aby po odłączeniu dysku USB nie wyświetlał mi tego komunikatu? Proszę o pomoc i pozdrawiam...

Zarov
komentarz
komentarz

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=693&start=0

Zapoznaj się z tym tematem. Pewnie bootloader jest na dysku z Linuksem...zainstaluj gruba gdzie indziej, co i jak znajdziesz w linku.

dankil
komentarz
komentarz

Dodam, że jestem użytkownikiem LINUX'a od 3 dni i nie mam pojęcia jak używać konsoli, itd... Proszę o "łopatologiczne" wytłumaczenie krok po kroku, co mam zrobić? :)Nie chcę się mądrować, ale w tym artykule nie ma opisu mojego problemu ;/Nikt nie wie?... Bardzo prosze o pomoc...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.