x-kom hosting

Temperatury.

Nitram
utworzono
utworzono

Mam parę pytanek...

Po pierwsze to mój komp to:

Core 2 Duo E6750

Asus P5K

Radeon X1950Pro PowerColor 512MB

2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Corsair 450W

Do płyty mam dołączony taki program PC Probe który pokazuje mi temperatury napięcia itd :) I ostatnio po godzince grania odpalam i wyskakuje mi alert, że temperatura RAMu jest za duża - 48 stopni... Normalnie jest (np. teraz) 38-40 stopni. Procek mam od 18-22 jak nie robię za dużo... Max miałem chyba 32. Grafa od 33-40 po graniu.

Pytanie: Jakie powinni być graniczne temperatury poszczególnych elementów w komputerze? Co zrobić żeby pamięci się tak nie grzały (jeśli faktycznie się grzeją).

I pytanie dodatkowe: Jak podkręcić procek? Jaka może być max temperatura. Chłodzenie boxowe. Do ile można na takim kręcić?

Podkręcić grafę to jest banalnie bo do sterów jest dołączona taka zakładka gdzie można suwakiem kręcić... Jaka może być max temp karty graf?

Pamięci chyba nie będę kręcić ale tak z ciekawości spytam jak to zrobić? :)

Pozdro!

zeniTh
komentarz
komentarz

wg. mnie temperatury są oK

jeśli chcesz podkręcać to nie ma takiej granicy w stopniach tylko granicą podkręcania jest stabilność ale jeśli chcesz już koniecznie wiedzieć to temperatury żeby dobrze wszystko działało powinny być miej więcej takie :

procek -30-45 ( c2d Ci sie nie spali ... prędzej Ci sie komp wyłączy... więc o to się nie martw ... możesz go spokojnie podkręcać )

grafika - 50-60

ram raczej do 50-55

dysk 40-45

plyta 40-45

ale to nie jest dostosowane do wszystkich komputerów

każdy komputer zachowuje się inaczej ... zwłaszcza zależy też dużo jaki masz "przewiew" w obudowie ...

Sonido
komentarz
komentarz

No z tą grafiką to sytuacja sprzeczna, bo ja mam 62'C w idle'u :P ale na tych kartach to podobno normalka. Także zależy od karty i jej mocy.

Nitram Twoje tempy są OK, jak chcesz je jeszcze jakoś obniżyć to zamontuj dodatkowy wentyl w budzie i powinno spać o pare stopni.

Nitram
komentarz
komentarz

Mam bardzo fajną obudówkę Elite CoolerMaster która już ma dodatkowy wentylatorek :)

Sonido
komentarz
komentarz

1 to za mało, najlepiej jak byś miał z przodu z tyłu i z boku wtedy masz lux wietrzenie;)

Nitram
komentarz
komentarz

Ale gdzie to wcisnąć :D Trzeba będzie chassis ciąć czy co ?

Sonido
komentarz
komentarz

Aaa to Twoja nie ma miejsc na dodatkowe. Myślałem, że pisząc, że ma dodatkowy to ma jeszcze wolne miejsca gdzie można by je wpakować. Z tym cięciem to nie wiem - nie próbowałem, bo u mnie na 3 wentyle były od razu.

Może pomyśl nad wymianą obudowy ;)

Nitram
komentarz
komentarz

Mam nowego kompa tydzień :P Wydałem co się dało ;P Nie piszę się na to :D Jakoś sobie poradzę bez tego :)

nokia
komentarz
komentarz

Siemka:-))

Ja tez mam problemy z temperaturą - konkretnie to procesora - E4500 45-75 st:-((

Ale myślę, że to nie procek się grzeje tylko czujniki w płytach asusa są kiepskie:-/

Może u Ciebie z ramami jest tak samo:-)

Może to czuniki szwankują:-))???

Gość
komentarz
komentarz

Zmień Bios płyty na najnowszy, to często pomaga.

Sonido
komentarz
komentarz

Siemka:-))Ja tez mam problemy z temperaturą - konkretnie to procesora - E4500 45-75 st:-((Ale myślę, że to nie procek się grzeje tylko czujniki w płytach asusa są kiepskie:-/Może u Ciebie z ramami jest tak samo:-)Może to czuniki szwankują:-))???
Dokładnie, czujniki nie wyrabiają, miałem sytuację, że po ok. 1 godz. graniu Everest pokazywał mi tempę procka 90'C :blink: Co jest niemożliwością. Nie wiem czy to tylko w moim modelu płyty czy w jeszcze innych.
nokia
komentarz
komentarz

A czy ta zmiana jest bezpieczna?

Jak sie np. bios powiesi, to na gwarancji to uwzględnią?

Jak to zrobić? Mam ASUSA P5B"__

@EDIT

Ale u mnie od kopa jest 50st.:-))

Nitram
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno mnie dręczy... Bo wydaje mi się, że mam za wysokie temperatury Płyty Głównej... Po jakimś czasie pracy orthosa dochodzi nawet do 49 stopni... Czy to nie jest za dużo? Procek na 3Ghz chodzi przy 46-49 stopniach...

falcon1984
komentarz
komentarz

Niee, 49C to nie jest wysoka temperatura dla płyty głownej.

Sonido
komentarz
komentarz

Jeśli można to i ja się podepnę, bo nie ma sensu, żebym zakładał nowy temat tymbardziej, że ten idealnie pasuje ;)

Otóż chciałbym się dowiedzieć która wartośc z Everest'a wskazuje faktyczną temperaturę karty graficznej. Wiem, że wszystkie są ważne, ale który z nich to ten wskazujący na obecną tempę naszej grafy?

Procesor graficzny, GPU Diode, Pamięć procesora graficznego czy Otoczenie procesora graficznego ?

2 ostatnie raczej nie i najbardziej prawdopodobne, że jest to Procesor graficzny. Mam rację?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.