x-kom hosting

Początek programowania

Gość
utworzono
utworzono

Witam chce zaczac programowania. Chwilowo mam ksiazke c++ taki gruby tom. I mam pytanie jakiego programu uzywac i czy cos jeszcze potrzebuje by postawic program na nogi by dzialal?

Wysyłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2

Garrappachc
komentarz
komentarz

Zależy pod jaką platformę chcesz pisać. Do skompilowania programu potrzebujesz jedynie kompilatora, ale myślę, że przyda Ci się jakieś IDE i system budowania. Chociaż, na początek, to ostatnie jest wielce opcjonalne i często zintegrowane z IDE. Pod Windowsa masz MinGW, pod Linuksa GCC, pod Maca masz llvm (razem z całym XCodem).

Sadysta
komentarz
komentarz

Z takich popularnych kompilatorów to jest DEV C++ na początek dobry kompilator - we wielu poradnikach go polecają.

Gość
komentarz
komentarz

Ok zobacze mingw i dev c++

Wysyłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2

leggo
komentarz
komentarz

DEV C++ na początek dobry kompilator

Absolutnie nie.

Tak, jak napisał Garrappachc, zdecydowanie lepiej użyć Code::Blocks.

Garrappachc
komentarz
komentarz (edytowane)

DevC++ to zmodyfikowany GCC, ale źle zmodyfikowany. Nie korzystaj z niego, tak samo nie korzystaj z Visuala - żaden z kompilatorów nie spełnia standardów C++ i wyćwiczy u Ciebie złe nawyki.

Gość
komentarz
komentarz

ok czyli ostatecznie program od leggo? pod windowsa oczywiście.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Ja uważam Visual Studio za najlepsze IDE pod Windows'a i z czystym sumieniem polecam.

Garrappachc
komentarz
komentarz

Może jako IDE jest dobry, ale jako kompilator - tragiczny.

Gość
komentarz
komentarz

mam książkę c++ wydanie VI to jaki program do tej książki będzie się nadawać?


ujmę to tak potrzebuje zaprogramować program na pc np. jakiś łatwy dzięki któremu będzie pasek start w windows 8. inaczej ujmując chcę zrobić pasek start. a tak jak mnie przy pc nie ma to chcę na telefonie z androidem po przez aplikacje aide robić prostą aplikacja. tylko tu z androidem będzie moja pierwsza styczność (robienie apk) więck jak by ktoś znał się na tym to może dać mi wskazówki od czego zacząć,co przeczytać?

Los_Emilos
komentarz
komentarz (edytowane)

Android to Java, jak Java to Eclipse . Dla mnie tyle w temacie.

 

Edit: Oczywiście można pisać aplikacje na Androida, korzystając z C++, ale pewnie to jest taka sama sytuacja jak na Windows, korzystając z gołego WInAPI.

Gość
komentarz
komentarz

tak ale najpierw chce zrobić na pc program. i czy z pomocą tej książki mam to robić?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Najpierw naucz się pisać programy bez użycia API. Musisz bardzo dobrze rozumieć ten język, żeby robić GUI.

Gość
komentarz
komentarz

To czego mam użyć?

Tapnięte z SGS2

rafalluz
komentarz
komentarz

Naukę programowania zaczynamy od aplikacji konsolowych - Hello world, zmienne, ify, pętle, switche, tablice/wskaźniki, struktury, operacje na plikach, klasy. To, co chcesz zrobić, jest zbyt ambitne jak na początek, i dopóki nie ogarniesz rzeczy, które wymieniłem, nawet nie będziesz wiedział, jak zacząć.

Gość
komentarz
komentarz

Ok to poczytam tą książkę co wymieniłem

Tapnięte z SGS2

Garrappachc
komentarz
komentarz

Nie. Książka to dodatek. Żeby się nauczyć programować, musisz programować. Samo czytanie książek o programowaniu niewiele Ci da. Najwięcej się nauczysz poprzez praktykę.

Gość
komentarz
komentarz

No to czytając książkę będę robił odrazu to co w niej będzie.

Tapnięte z SGS2

  • 2 tygodnie później...
lightinside
komentarz
komentarz

I jak Ci idzie?

 

Zacznij sobie wymyślać problemy i próbować je rozwiązać to jedna z lepszych metod.

 

Powodzenia

 

Ps Oczywiście chodzi mi o problemy programistyczne z życiowymi lepiej tak nie robić :)

leggo
komentarz
komentarz

Oczywiście chodzi mi o problemy programistyczne z życiowymi lepiej tak nie robić

Tych drugich zazwyczaj wymyślać nie trzeba :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.