x-kom hosting

Jak przywrócić poprzednią wersję pliku bez punktu przywracania

Kama2013
utworzono
utworzono

Witam

 

Windows Vista Home Premium

OpenOffice Calc 3.4.1

 

Pracuję dziś na pliku OO Calc i nagle jakiś błąd krytyczny, komputer się restartuje, podczas ponownego uruchamiania jakiś test pamięci, cyk logowanie, uruchamia się wszystko jak należy...chcę otworzyć plik, na którym pracowałem wcześniej i (o zgrozo!) zamiast standardowego okna odzyskiwania dokumentu pojawia się okno "Import tekstu - [Nazwa mojego pliku z jakimiś procentami]"...wybiera się tam zestaw znaków, język itd...niestety co nie wybiorę i nie zaznaczę otwiera się (kur...wa!) pusty arkusz (o nazwie takiej jak mój plik)...a plik ten jest cholernie ważny...

 

Niestety nie robiłem dawno punktu przywracania systemu a plik utworzyłem 05.08.2013r. Wielkość pliku bez zmian: 87.8kb

 

Ktoś potrafi mi pomóc?

 

Z góry dziękuję

vocativus
komentarz
komentarz

Systemowe przywracanie działa wyłącznie dla niektórych plików systemowych. Na to nie ma co liczyć.

Przywrócenie Twojego pliku wymagałoby obecności jego kopii zapasowej, i taką trzeba znaleźć, o ile istnieje. OpenOffice domyślnie robi kopie bezpieczeństwa (na wypadek gdyby były problemy z programem), i domyślnie powinien na początku krzyknąć że ma tu jakąś kopię zaasową tego pliku, i co z tym ma zrobić. Jeśli tego nie zrobił, to kopia zapasowa powinna znajdować się w tym samym folderze, tylko że jako plik ukryty, lub w innym zdefiniowanym w ustawieniach. Chyba że wyłączyłeś mu tę funkcję...

Niestety ta metoda nie zabezpiecza przed kaprysami systemu operacyjnego, bo w chwili awarii kluczowe dane, przede wszystkim tablice plików, mogły znajdować się jeszcze w buforach i kopia zapasowa może być zwyczajnie uszkodzona. Część "świeżych" danych prawdopodobnie została bezpowrotnie utracona, bo mogły nie zostać zapisane z pamięci operacyjnej na dysk.

 

Nic więcej nie umiem powiedzieć, bo musiałbym zobaczyć najpierw zawartość tego pliku i kopii zapasowej.

 

W ogóle jakie rozszerzenie ma plik? xls czy ods?

  • Dobra wypowiedź 1
Kama2013
komentarz
komentarz (edytowane)

Systemowe przywracanie działa wyłącznie dla niektórych plików systemowych. Na to nie ma co liczyć.

Przywrócenie Twojego pliku wymagałoby obecności jego kopii zapasowej, i taką trzeba znaleźć, o ile istnieje. OpenOffice domyślnie robi kopie bezpieczeństwa (na wypadek gdyby były problemy z programem), i domyślnie powinien na początku krzyknąć że ma tu jakąś kopię zaasową tego pliku, i co z tym ma zrobić. Jeśli tego nie zrobił, to kopia zapasowa powinna znajdować się w tym samym folderze, tylko że jako plik ukryty, lub w innym zdefiniowanym w ustawieniach. Chyba że wyłączyłeś mu tę funkcję...

Niestety ta metoda nie zabezpiecza przed kaprysami systemu operacyjnego, bo w chwili awarii kluczowe dane, przede wszystkim tablice plików, mogły znajdować się jeszcze w buforach i kopia zapasowa może być zwyczajnie uszkodzona. Część "świeżych" danych prawdopodobnie została bezpowrotnie utracona, bo mogły nie zostać zapisane z pamięci operacyjnej na dysk.

 

Nic więcej nie umiem powiedzieć, bo musiałbym zobaczyć najpierw zawartość tego pliku i kopii zapasowej.

 

W ogóle jakie rozszerzenie ma plik? xls czy ods?

 

Plik ma rozszerzenie .ods a w program w Narzędzia -> Opcje -> Ładuj/Zapisz ma domyślnie ustawione "Zawsze wykonuje kopię zapasową"...z tym, że w ścieżce C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\OpenOffice.org\3\user\backup nie ma porządanego przez mnie pliku...

 

Gdzie i jak szukać kopii zapasowej?

 

Dzięki za pomoc!

 

PS. Zapisany pusty arkusz to 6.36kb uszkodzony plik ma 87.8kb...a po "Import tekstu" otwiera się pusty...może mi ktoś wytłumaczyć jak powstała "taka bańka"? Bo na moją logikę plik ten gdzieś powinien mieć istotne dla mnie dane tylko cholera gdzie?:]

vocativus
komentarz
komentarz

Kopia będzie w tamtym folderze, może być w formie pliku ukrytego lub ze zmienionym rozszerzeniem.

  • Dobra wypowiedź 1
Kama2013
komentarz
komentarz

Kopia będzie w tamtym folderze, może być w formie pliku ukrytego lub ze zmienionym rozszerzeniem.

 

Okej, raz jeszcze dzięki za pomoc, ale niestety nie ma ani pliku ukrytego, ani z innym rozszerzeniem - albo ja nie potrafię znaleźć:/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.