x-kom hosting

Jak skopiować całą stronę internetową ?

Jacek321
utworzono
utworzono

Witam opiszę krótko mój problem - zawarłem umowe z zagraniczną firmą - mam zgodę na stworzenie takiej samej strony na polskim serwisie ale nie wiem jak to zrobic ;/ 

 

Drugi problem to kupiłem domenę na home.pl i teraz nie wiem jak się do tego zabrać bo tam są szablony a ja myslałem że tylko skopiuje zawartość strony i będzie taka sama... a muszę to zrobić bo powiedziałem że dam radę ;/ 

 

I moje pytanie brzmi jak to zrobić - jak skopiować zeby była taka sama (oczywiście przetłumaczę ja na polski) a potem wkleić do home.pl

 

Czy w tym home.pl da się wstawić jakoś ta stronę ? jeśli ktoś może pomóc to proszę o pomoć ;((

 

vocativus
komentarz
komentarz

A jakie technologie użyte na stronie?

Jacek321
komentarz
komentarz

nie wiem dokładnie ale można ja chyba skopiować za pomocą HTTrack Website Copier - tylko jak skopiuje to jak to wkleić do tego home ;/ albo wogole odpalić... sory ale jestem w tym zielony... jakie sa mozliwości ? 

leggo
komentarz
komentarz

Pliki ze stroną umieszczasz na serwerze przy pomocy klienta FTP.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Bierzesz się za webmastering, a nie masz zielonego pojęcia w jakiej technologii jest strona?

Jeśli to jest html+css+skrypty itp. to bez problemu to skopiujesz programem wget. Natomiast jeśli strona jest oparta choćby o php + bazy danych to masz problem, bo musisz jakoś skopiować bazę danych i uzyskać dostęp do kodu php.

Edytowane przez vocativus
Jacek321
komentarz
komentarz

Przy pomocy klienta FTP ? i jak dokładnie to zrobić ? 

 

Wyczytałem na wikipedi ;]

Klient FTP - program komputerowy korzystający z protokołu FTP do łączenia się z serwerem FTP w celu wysłania plików.

Najprostsze tego typu programy są dostarczane z systemami operacyjnymi WindowsDOSLinux i Unix, a większość bardziej rozbudowanych programów należy do kategorii shareware/freeware. Wiele nowoczesnych przeglądarek internetowych posiada wbudowane funkcje klienta FTP. Jednymi z najbardziej znanych klientów FTP są Total CommanderTurboFTPAbleFTPFileZillaKonqueror jednak można znaleźć wiele innych w zależności od potrzeb i zaawansowania użytkownika.

A to mnie zaciekawiło

Większość prostych klientów FTP opiera się tylko na wpisaniu danych domeny (nazwa użytkownika, serwer, hasło) po czym pliki z systemu wysyła się na serwer.

 

czyli jeśli mam zgraną stronę na komputer... wchodzę na panel home.pl  --> wybieram domenę na której chce wrzucić ten plik --- > TAK ? i co dalej ? 

Diego164
komentarz
komentarz

Przy pomocy klienta FTP ? i jak dokładnie to zrobić ?

 

Pobierasz filezilla czy total comannder i na tym swoim hostingu home.pl powinne być dane FTP.

Z reszta Google masz do dyspozycji:

https://www.google.pl/search?q=ftp+filezilla&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr#fp=a247c15a50322a3a&lr=lang_pl&psj=1&q=ftp+filezilla+tutorial&rls=org.mozilla:pl:official&tbs=lr:lang_1pl

  • 2 lata później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.